Zuidpias Dodenherdenking in de gemeente Zuidpias Project Brede School/Vijfakkers Noord iri Moordrecht gemeente Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Bezorging gemeentegids Zuidpias Vlaggen op 4 mei en 5 mei HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 3 MEI 2012 Dit jaar zijn er in vier dorpen dodenherdenkingen. De programma's zien er als volgt uit. MOORDRECHT 18.00 uur Vlaggen halfstok 19.30 uur Verzamelen bij Hervormde kerk voor stille tocht 19.45 uur Vertrek stille tocht naar begraafplaats met stille en omfloerste trom 19.55 uur Gepaste muziek door Harmonie 20.00 uur 2 minuten stilte 20.02 uur einde 2 minuten stilte Wilhelmus Korte toespraak wethouder Arjen Hazelebach Korte koraal Declamatie Mirjam Rolfes Start kransleggingen Défilé langs de twee oorlogsmonumenten 21.10 uur Vlaggen binnen halen (zonsondergang) NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 18.00 uur Vlaggen halfstok 19.50 uur Stille tocht vanaf Gemeentehuis 19.55 uur Aankomst stoet bij monument (Herdenkingsnaald aan de Kerklaan) 20.00 uur 2 minuten stilte 20.02 uur Einde stilte (last Post) 20.03 uur Kranslegging Korte toespraak wethouder Rinus Bosman Gedicht door jongere Wilhelmus 21.10 uur Vlag binnen halen (zonsondergang) MOERKAPELLE 18.00 uur Vlaggen halfstok 19.30 uur Verzamelen, gezamenlijke bijeenkomst op het Raadhuisplein Luiden van de Klok, muziek onder begeleiding van J. Zuidbroek Gedichten door jongeren 19.59 uur Trompetsignaal 20.00 uur 2 minuten stilte 20.02 uur Trompetsignaal Aansluitend Wilhelmus. Korte toespraak burgemeester Gert-Jan Kats Uitnodiging kransleggingen 21.10 uur Vlaggen binnen halen (zonsondergang) ZEVENHUIZEN 18.00 uur Vlaggen halfstok 19.00 uur Herdenkingsbijeenkomst Nederlands Hervormde kerk Zevenhuizen 19.40 uur 19.41 uur 19.50 uur 19.55 uur 19.59 uur 20.00 uur 20.02 uur 21.10 uur Luiden klok Nederlands Hervormde kerk In stilte verzamelen bij het Herdenkingsmonument aan het Dorpsplein Muziek door "De Kleine Trompetter" Voordracht poëzie door lokale jeugd Klokken Hervormde Kerk 2 minuten stilte Trompetsignaal Aansluitend Wilhelmus. Korte toespraak wethouder Jan Verbeek Uitnodiging kransleggingen Vlaggen binnen halen (zonsondergang) Stiltemoment Vanaf 20.00 uur tot 2 minuten daarna wordt op de herden kingsplaats en naaste omgeving volkomen stilte in acht genomen. Ook elders wordt men verzocht deze plechtige stilte in acht te nemen. Met het oog op het karakter van de Nationale Herdenking is het wenselijk dat in sport- locaties, kantines en horeca- inrichtingen van 19.30 uur 4 5 tot 20.30 uur de exploitatie zodanig geschiedt, dat het ver makelijkheidsaspect zo veel mogelijk ontbreekt. c? r Het college van Zuidpias heeft haar voor keur uitgesproken voor de ontwikkeling van de Brede School in samenwerking met de schoolbesturen van het katholiek, protes tants-christelijk en openbaar onderwijs (St. Jozefschool, Meester Lallemanschool* en De Achtbaan) te Moordrecht. Tevens is het voorstel van het college om de bibliotheek en de dorpshuisfunctie in de Brede School te huisvesten. Voor de ontwikkeling van de wijk Vijfakkers Noord heeft het college onlangs met Bouwfonds overeenstemming bereikt. Onder het voorbehoud dat de directie van Bouwfonds instemt met de overeenkomst en dat de gemeenteraad instemt met het voorstel voor de brede school wordt deze overeenkomst binnenkort getekend. Mede op basis van deze overeenstemming stelt het college aan de gemeenteraad voor om nu ook de ontwikkeling van de brede school weer voortvarend op te pakken. Een raadsvoorstel wordt voorbereid en tijdens de commissie- en raadsvergadering in de maand mei behandeld. In de week van 7 tot en met 14 mei (week 19) ontvangen alle inwoners en onder nemers van de gemeente de jaarlijkse gemeentegids, editie 2012-2013 In de gids staat actuele informatie van en over de gemeente. Zo bestaat de gemeen tegids uit een gemeentelijk deel en een adressendeel met de contactgegevens van het maatschappelijk middenveld. In de gids vindt u onder meer handige plattegronden per dorp, een rampen- kaart, achtergrondinformatie over de dorpen en actuele informatie over ontwikkelingen. Naast een papieren uitgave bestaat ook Economische crisis In 2007 nam de toenmalige gemeenteraad van Moordrecht reeds het besluit om te komen tot de ontwikkeling van een Brede School in Moordrecht in relatie met de ontwikke ling van de wijk Vijfakkers Noord. Door een aantal ontwikkelingen die met name te maken hebben met de economische crisis, heeft dit project vertraging opgelopen. Bij het project zijn veel partners betrokken: Bouwfonds als ontwikkelaar van de wijk Vijfakkers Noord, de schoolbesturen, de BSO organisaties, Mozaiek Wonen en de gemeente Zuidpias. Met de diverse partners in dit project is in de afgelopen tijd veel contact geweest. Na besluitvorming in de gemeenteraad maakt de gemeente afspraken met de betrokken part ners over de vervolgstappen in dit proces. PCBS Meester Lalleman is vanaf 1 augus tus 2012 de nieuwe naam van de gefuseerde Schoot met de Bijbet De Rank en Protestant- Christelijke Basisschool Sjaloom een digitale gemeentegids. Deze vindt u op de website van de gemeente. De gids wordt huis-aan-huis verspreid door Post NL. Niet ontvangen? Als u geen gids ontvangen heeft, kunt u een exemplaar ophalen of opvragen bij de gemeente Zuidpias, (0180) 330 300. Vermelding in de gemeentegids Wilt u ook een vermelding in de gids voor uw vereniging of is uw vermelding onjuist? Neem dan contact op met Akse Media BV, T 0223 - 673 000 of kijk achterin de gids voor een wijzigingsformulier. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voor waarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Westeinde 65 2-kameretagewoning (Galerijflat met lift, 2e verdieping) Beschikbaar per: 8 juni 2012 Bruto huur: 394,74 per maand (inclusief verwarming) Voorwaarden: Max. 2 personen Max. bruto verzamelinkomen 1 persoon 22.025 Max. bruto verzamel jaarinkomen 2 personen 29.900 Wethouder Rietveldhof 7 (2e publicatie) 4-kamer etagewoning (Portiekflat zonder lift, 1e verdieping) Beschikbaar per: in nader overleg Bruto huur: 501,16 Voorwaarden: Min. 2 personen Max. bruto verzameljaarinkomen 34.085 Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Leliestraat 24 2-kamerseniorenwoning, begane grond Beschikbaar per: 4 juni 2012 Bruto huur: 497,03 per maand (inclusief verwarming) Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Max. bruto verzameljaarinkomen 34.085 Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 8 mei 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenverklaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Graag doen wij een beroep op de inwoners van onze gemeente om op 4 en 5 mei a.s. te vlaggen. Volgens de vlaginstructie gelden de volgende regels: Op 4 mei dodenherdenking, halfstok vlaggen van 18.00 uur tot zonsondergang (+21.10 uur zomertijd). Op 5 mei de vlag hijsen vanaf 9.00 uur tot zonsondergang 21.11 uur zomertijd).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5