HHp 795,- "M 4 SLAG 1 Geen windmolens langs de A12 bij Zevenhuizen/Moerkapelle Motie van wantrouwen blijft 'in de tas' D66 Zuidpias vergadert openbaar Klikken mag voo,€ 195,11 169,- Sla nu je (ÖJ n HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 ME! 2012 izumw. HansGrohe Croma 160 shower set van €1205,- *^X V voor Grohe Rainshower glijstangset van 263,- Grohe Rainshower glijstangset van 281,- voor Binnenkort bij Arbeco alles op het gebied van wellness Zevenhuizen/Moerkapelle - In Zuid- Holland komen meer mogelijkheden om windenergie te produceren. Dit is tijdens de vergadering van Provin ciale Staten op woensdag 25 april besloten. Maar het plan om wind molens te plaatsen langs de Al2 bij Zevenhuizen/Moerkapelle is afge schoten. In een schriftelijke reactie laat de gemeente Zuidpias weten 'kennis te hebben genomen van het besluit van de provincie'. Maar de gemeente zal het besluit vast toejuichen. Zuidpias maakte eerder namelijk bezwaar te gen de locatie omdat het de molen biotoop van de Molenviergang zou aantasten. Bovendien zouden de windmolens 'inbreuk plegen op de beleving van het open polderland schap', zo schrijft de gemeente. Het feit dat er al vier windmolens langs de Al 2 staan, ter hoogte van Waddinxveen, vindt Zuidpias geen argument om-er dan nog maar een paar bij te zetten. "De bestaande windmolens staan op afstand van Zevenhuizen/Moerkapelle en zijn ook niet van invloed op de molenbi otoop. Een uitbreiding van het aan tal windmolens zou wel veel extra geluidshinder betekenen en een nog groter en duidelijker horizonbeslag. Dit zou de ontwikkelingen in de Zuidplaspolder ernstig in de weg kunnen staan", laat de gemeente weten. De CDA Statenfractie heeft laten weten blij te zijn met het feit dat er meer ruimte wordt gecreëerd voor de productie van duurzame energie in Zuid-Holland. CDA Statenlid El len Verkoelen staat zowel achter de doelstelling van de provincie om in de toekomst meer windenergie op eigen grondgebied te produceren als achter de keuze die nu wordt gemaakt voor zo'n tien specifieke Vervolg van voorpagina y. -'V' windmolens langs de Al 2 ter hoogte van Waddinxveen locaties in Zuid-Holland. Verkoelen: "Het voorstel waarmee de Staten op 25 april hebben in gestemd is het resultaat van zorg vuldig onderzoek en overleg. Een aantal locaties, zoals langs de A4 bij Leiden, langs de A12 bij Zeven huizen/Moerkapelle en langs de A15 bij Graafstroom, is afgevallen omdat windmolens te veel zouden deto neren in het landschap of omdat er simpelweg geen draagvlak was bij de gemeente of onder bewoners en belangenorganisaties. Op andere locaties acht de provincie het wel verantwoord om de plaatsing van windmolens in beginsel mogelijk te maken. Daarmee is nu in elk geval een belangrijke eerste stap gezet om de komende jaren echt werk te ma ken van de productie van duurzame energie in Zuid-Holland." Ook de WD-statenfractie is tevre den met het besluit van Provinciale Staten. WD-Statenlid Herman van Santen: "De WD staat voor conse quent beleid. Als wij locaties niet vinden passen in het landschap, dan vinden wij die locaties dus niet ge wenst." Van Santen stoort zich wel aan de discussie: "ledereen vindt wind energie prachtig, maar de molens moeten wel altijd in de achtertuin van iemand anders terechtkomen. Daar doen wij niet aan mee. Lo caties moeten worden bepaald op grond van realistische afwegin- ii gen. De liberalen konden daarom wel in stemmen met locaties in de Hoek- sche Waard en bij de Heineken- brouwerij in Zoeterwoude-Rijndijk. Van Santen: "Dankzij het duur- zaamheidsbeleid van Heineken en de uiteindelijke zichtlijnen van en naar het Groene Hart, vonden wij dit acceptabel." Zuidpias - Wethouder Jan Verbeek informeerde de raad te laat over het ver sturen van foutieve aanslagen OZB. De oppositie vond het onacceptabel en diende een motie van afkeuring in. Verbeek bood zijn verontschuldigingen aan. Eerder op de avond kreeg de wet houder een stortvloed van kritiek over zich heen. Vanuit de gehele oppositie kwamen voortdurend uit spraken als 'nalatigheid', 'de schuld afschuiven' en 'proberen de zaak te verbloemen' naar voren. Wat de wethouder het meest kwalijk werd genomen was dat de zaak pas naar buiten kwam in de beantwoording van schriftelijke vragen die de CU/ SGP had gesteld. "Dit gaat om een grote fout en ontzettend veel geld," zegt Ferry van Wijnen (TON) "Het is onbegrijpelijk dat de fracties er eerst een paar keer naar hebben moeten vragen voordat zij duidelijk heid kregen." De beslissing om de foutieve aansla gen toch te versturen zonder dit met de gemeenteraad te overleggen viel ook in slechte aarde. Het argument van de wethouder hiervoor was dat er een raadsbesluit lag en dat hij zich daarom verplicht voelde om de aanslagen de deur uit te doen. Onzin, vindt Van Wijnen. "Het was voor iedereen verstandiger geweest als de wethouder om uitstel van versturing had gevraagd. Nu moet er nog meer van de capaciteit van onze ambtenaren worden gevraagd om de zaak weer op te lossen." De motie van afkeuring werd inge diend op initiatief van de VDD. Frac tievoorzitter Jan Hordijk sprak harde taal richting de wethouder. "De op positie heeft hiermee een duidelijk signaal afgegeven dat het college niet zo laconiek met de gemeente raad mag omgaan." De liberaal is blij met de excuses die Verbeek gaf en de verantwoordelijkheid die de wethouder op zich wil nemen. "Het is stoer dat hij dit zo heeft gedaan. Daarom besloten wij ook om de motie van wantrouwen in de tas te houden en het te laten bij een motie van afkeuring." Alle dertien leden van de oppositie stemden voor de motie. Hiermee kreeg het initiatief geen meerderheid in de raad die uit 27 leden bestaat. Hordijk: "Dat hoeft ook niet, het is nu in ieder geval dui delijk hoe er gedacht wordt over de handelingen van de wethouder." - Hoewel de coalitiepartijen al direct aangaven dat zij de motie niet wil den steunen, spraken ook zij allen hun afkeuring uit over het handelen van de wethouderDe CDA fractie sprak van een 'ongelukkige timing' en de PvdA benadrukte dat Verbeek in de toekomst altijd gelijk de raad moet informeren als het over zaken van deze omvang gaat. De CU/SGP hoopt ook dat een situatie als deze in de toekomst niet meer voorkomt. Slobbe (CU/SGP): "We moeten ons nu voornamelijk richten op het her stel van deze fout." Verbeek gaf aan dat het college heeft besloten om een extern on derzoek naar de OZB-problematiek te laten plaatsvinden. Hierdoor moet duidelijk worden waar het precies is misgegaan. "Daarnaast moeten we zo veel mogelijk proberen te leren van deze situatie. Uit het onder zoek kunnen aanbevelingen komen waardoor fouten als deze hopelijk tot het verleden behoren," aldus de wethouder. Zevenhuizen - De afdeling Zuidpias van D66 houdt maandag 7 mei haar openbare fractievergadering in de Pub van dorpshuis Swanla. In deze vergadering, die om 20.00 uur be gint, beraadt de fractie zich op de onderwerpen van de komende com missievergaderingen. Raadsleden Rik van Woudenberg en Claudia Wolff ontvangen bur gemeester Gert-Jan Kats en een ambtenaar van de Griffie. Ook de commissieleden van D66 zijn aan wezig. Met deze openbare verga dering biedt D66 zowel de eigen leden als overige inwoners van de gemeente Zuidpias de gelegenheid mee te denken en te praten. Bezoe kers kunnen ook eigen onderwerpen bespreken met de fractieleden. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl 'f Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 Fax: (0180) 31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur Za 08.30 - 16.00 uur www.arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9