OP PAD MET EE WIJKAGENT mag BRAinS Basketbal Dierencentrale Klikker Een week van Vieren en Gedenken 1 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 MEI 2012 11 De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Refers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Tom Oostendorp, wijkagent Nieuwerkerk aan den IJssel, wijk Dorrestein Vorige week hebben we Koninginnedag gevierd, de doden herdacht tijdens de jaarlijkse Dodenherdenking en Bevry dingsdaggevierd. OpKoninginnedag was ik werkzaam in de gemeente Veenendaal. Eén van de twee gemeenten waar, in aanwezigheid van de koningin en haar familie, Koninginnedag werd gevierd. Op deze dag wordt er vanuit alle politieregio's ondersteuning verleend aan de politie van de organiserende gemeenten. Vanuit onze regio ging ik samen met 24 collega's in de vroege ochtend (4.00 uur) van 30 april richting de militaire kazerne in Doorn. Daar kregen we te horen wat onze taak was voor die dag. Rond 8.00 uur kwamen we aan in Veenendaal. Hier hebben wij ons werkterrein verkend en om 9.00 uur onze positie ingenomen langs de route die het Koninklijke gezelschap zou afleggen. Om 16:00 uur zat onze taak erop en reden wij terug naar de kazerne in Doorn. Hier hebben wij een bedankje in ontvangst genomen en zijn we vervolgens richting huis gegaan. Het' was een lange, warme en bijzonder geslaagde dag. Ik heb alle aanwezige Koninklijke gasten van dichtbij kunnen aanschouwen, iets wat je niet dagelijks meemaakt. Vier dagen later, op vrijdag 4 mei, was ik, als vertegenwoordiger van de politie Zuidpias, aanwezig bij de jaarlijkse dodenherdenking in Nieuwerkerk aan den IJssel. Na de twee minuten stilte mocht ik namens de politie een bloemstuk leggen bij de Herdenkingsnaald aan de Kerklaan. Ook deze avond was voor mij, net als de voorgaande jaren, bijzonder indrukwekkend. Het zet mij altijd weer aan het denken ei^ ik besef dan dat het een groot goed is om in een vrij land te wonen. Op zaterdag 5 mei Bevrijdingsdag. In de nacht van 4 op 5 mei is door een groot aantal mensen uit diverse gemeenten het bevrijdingsvuur opgehaald vanuit Wageningen. Op déze dag vierden we dat we 67 jaar in vrijheid leven. Er waren in de regio diverse activiteiten zoals speciale bevrijdingsfestivals met optredens van diverse artiesten. Al met al een bijzondere week met tegenstellingen. Tom Oostendorp Twitter --> @WijkagentOostendorp Theater Beeldende Kunst H Muziek info@ scnz.nl dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zaterdag 12 mei - 10.00-16.00 uur. Molen- en Gemalendag bij Korenmolen Windlust en Dagcen trum Korenaer, Kortenoord, Nieu werkerk aan den IJssel Info: www.kortenoord.nl en www. hhsk.nl Iedere woensdag - 20.00 uur Linedance Nijverheidscentrum 50, Zevenhui zen Info: 06-51277366 Vrijdag 11 mei-zondag 20 mei Zes voorstellingen van Stichting Theater voor iedereen met de fa milie kindervoorstelling Ontspie- geld. Theater Swanla, Burg. Klinkhamer- weg 87, Zevenhuizen Entree 7,50; voorverkoop Boek handel Moordrecht en Bae Mode Zevenhuizen of via info@theater- vooriedereen.nl Info: www.theatervooriedereen.nl Zaterdag 12 mei - 16.00 uur Opening expositie Elselien Taconis en Mare Spijker In Galerie Kolff, Noordbuurtseweg 2, ZoeterwoudeDorp In mei Expositie tekeningen Piet Terlouw Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Expositie sieraden Gerry Huizer Bibliotheek Zevenhuizen In mei en juni Expositie textielwerken Joke Rad- staat Bibliotheek Moordrecht Zaterdag 12 mei - 20.00 uur Orgelconcert Jolanda Zwoferink Dorpskerk Moordrecht Entree 6 euro, kinderen en cjp 4 euro. Vermist Kater, rood, witte bef, buik en wit aan poten, Jhr. van der Weistraat Moerkapelle. Kater, rood, witte sokken en bef, Boslaan Zevenhuizen. Kater, cypers, wit op bef en kin, is gechipt, Kon. Julianastraat Nieu werkerk aan den IJssel. •T Gevonden Reu, kruising, bruin-wit, halsband zwart, Hitlandbos Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, cypers, witte sokken en bef, Strandweg Zevenhuizen. Poes, rood, witte voeten, bef en wit in snuit, A 12/Waddinxveen Zeven huizen. Kater, rood, witte borst, snuit en wit aan poten, Schielands Hoge Zeedijk Moordrecht. Poes, zwart, met witte afteke ningen, moederpoes, Dorpsstraat Moordrecht. Kat, zwart, witte borst, voeten en snuit, een klein oog, oude wond op flank, Valkendaal Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, cypers, met rood door de vacht, witte bef, voeten voor en sokken achter, Kroonkruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Konijn, rood-wit, angora, hangoor, Schijfmos Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Zuidpias - Tijdens de vele BRAinS- activiteiten wordt er volop genoten. Sommige activiteiten gaan nog be ginnen en anderen zijn alweer klaar. Basketballen bijvoorbeeld. De kin deren hebben tijdens drie sportieve trainingen een aantal balvaardighe den zoals dribbels, passen en scho ten geleerd. De training werd afge sloten met een wedstrijd. Na afloop ontving iedere deelnemer een certi ficaat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11