Drukke week voor boulers Natuurrit Skymasters Demonstratie fietsnavigatie KidsDisco Raam decoratie Dorpshuis De Batavier goes USA Nationale Molen- en Gemalendag Parencompetitie IJsselbridge Veel belangstelling voor dodenherdenking Nieuwerkerk HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 9 MEI 2012 13 Jeu de Boules www.enkast.nl 0180-634866 Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ongeveerde helft van de bevolking heeft wei nig kennis van de Tweede Wereldoorlog. Ik hoop dan ook dat we aan elkaar doorgeven waarom we herdenken. We moeten dit in stand houden." Aldus wethouder Bosman op 4 mei bij de dodenherdenking aan de Kerklaan. Wethouder Rinus Bosman legt een krans bij de gedenknaald. Door Bart Jansen Een paar honderd mensen stond afgelopen vrijdag bij de gedenk naald stil bij de doden die zijn gevallen voor onze vrijheid. Tij dens de twee minuten stilte was het op het geluid van een scooter van een paar jongeren na muis- Vanaf 14.00 wordt het publiek mu zikaal verwend met bijdragen van vele solisten en Carajillo, het koor van de stichting. Tijdens de brunch, die rond 15.00 zal aanvangen, speelt een jazzsextet o.l.v. Jos Vlietstra be kende songs uit het American Song- book. La Vera Cantina (Vera Godijn) Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Korenmolen Windlust, Dagcentrum Korenaer en het Gemaal Abraham Kroes vinden zaterdag 12 mei tus sen 10.00 en 16.00 uur in het kader van Nationale Molen- en Gemalen- dag tal van activiteiten plaats. Bij het molencomplex aan het Kor- tenoord treedt om 10.30 uur het koor Euterpe op en tussen 13.00 en 15.00 uur verzorgt Shantykoor De Moordtzangers een aantal op tredens. In de theeschenkerij van Dagcentrum Korenaer zijn deze dag speciale aanbiedingen verkrijgbaar als saucijzenbroodjes, saté met stokbrood, kaas-uienstokken of pizzastokken en diverse soorten brood. Rondvaartboot Libra verzorgt vanaf stil. Blijkbaar waren deze jongeren zich niet bewust van het moment waarop zij rondreden. Zij werden snel aangesproken, waarna het weer stil was. Om twee over acht werd de stilte doorbroken door de 'Last Post' en werden verschillende kransen bij het herdenkingsmonu ment gelegd. zorgt voor Amerikaanse specialties zoals hamburgers, cesar salads, American pancakes, brownies, do nuts enz. Rond 16.00 start het laatste mu zikale deel met onder andere mu ziek van Gershwin (Porgy Et Bess), de steiger bij autobedrijf Slappendel aan de Vijf Boeken een pendeldienst via de Ringvaart naar het gemaal Abraham Kroes. Aan boord wordt door een lid van de Historische Ver eniging Moordrecht tekst en uitleg gegeven over het Zuidplasgebied, de Snelle Sluis en het gemaal, waar het Hoogheemraadschap voor Schie- land en de Krimpenerwaard ook een aantal activiteiten organiseert voor het publiek, zoals een calamiteiten oefeningen van het Dijkleger, uitleg van de werking van het gemaal, een demonstratie 'Hansje Brinkers' en klompen verven. Voor meer informatie: www.kortenoord.nl. Vrijheid Wethouder Bosman stelde in zijn toespraak dat het belangrijk is te blijven herdenken. "Ik ben blij dat er kinderen uit onze gemeente aanwe zig zijn. Zij moeten deze herdenking later in stand houden." Ook bena drukte Bosman de waarde van vrij heid. "In onze maatschappij is niets meer gratis. En dat geldt voor onze vrijheid net zo. Daar is ook voor betaald. Daar zijn levens voor be taald." Bij de herdenking waren verschil lende jongeren aanwezig. Namens ;in (West Side Story), Barber, en songs uit musicals zoals )ma!', 'Jekyll Et Hyde', en 'El- vis Presley'. Alle muziek wordt live gezongen en gespeeld door muzi kaal talent uit de regio, onder wie de sopranen Heieen Vlietstra, Meta Starre en Anneke Kroon. Ook Mu ziekschool Nieuwerkerk levert een bijdrage, alsmede De Zeven Muzen onder auspiciën van Peter Lelieveld. De middag is mogelijk dankzij steun van de gemeente Zuidpias en de Stichting Cultureel Netwerk Zuid- plas. Reserveren is noodzakelijk: jo.vlie@ hccnet.nl of 06 23640068. Kaartjes kosten 15 euro (incl. brunch en 1 drankje) Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij bridgeclub IJsselbridge werd de vijfde avond van de vierde paren competitie gespeeld. In de A-lijn wonnen Ab van Amerongen en Rein Janssen met 63,99%, gevolgd door Joop de Fonkert en Paul Korporaal met 62,20% en Wim Lensen en Adrie van Dortmont met 53,457%. Edith en Tom van Calsteren wonnen de B-lijn met 56,94, tweede wer den Bep van Boheemen en Hansje Huiberts met 56,25 en derde Gio en Stichting Jeugdwerk Zuidpias las Kimberly Voigt een gedicht over onze vrijheid. Verhoudingsgewijs hadden er meer jongeren moeten zijn. Zij zijn het die deze bijeen komsten voor de toekomst in stand moeten houden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De boulers van Jeu de Boules club Nieu werkerk speelden op Koninginne dag het jaarlijkse toernooi. Ondanks concurrentie van andere activiteiten kwamen er toch nog 29 deelnemers om hun krachten te meten. Omdat er geen clubklassementen op het spel stonden was de sfeer relaxed, wat resulteerde in lange en gezel lige partijen met verrassende uit slagen. Op de eerste plaats eindigde Willem Zwang, verrassend tweede werd oudste clublid Frans Verheijen en Peter Kraaijenveld legde beslag op de derde plaats. Op dinsdag 1 mei speelden de bou lers de dinsdagavondcompetitie waarvan de uitslag meetelt voor het clubkampioenschap. Eerste werd Niek Kruysifix, Ernst Harms eindigde op de tweede plaats en derde werd Rob Brökling. Komende zaterdag wordt gestreden in de af delingscompetitie. Koos Mian met 54,51. In de C-lijn eindigden Alice en Frits Groenewe- gen bovenaan met 64,58%, gevolgd door Freddy en Rob van Leeuwen (56,85) en Loes Vink en Lucy Wijnen (56,55). Betsie Kuiper en Elisabeth Tump vormden het beste koppel in de D- lijn met 62,50%. Petra en Jan Wil lem Paschier werden tweede met 58,72 en Riet Crone en Nel Kooij- mans derde met 58,68. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto- en Motorclub The Skymasters or ganiseert voor vrijdag 11 mei een 'Natuurrit'; een puzzelrit die wordt verreden in de omgeving van Nieu werkerk. Deze derde van in totaal acht autopuzzelritten is een ori- entatierit over circa dertig kilome ter die wordt gereden op basis van een eenvoudig reglement. Voor de nieuwelingen, waar men bij The Skymasters overigens naar uitkijkt, is er vóór de start een uitleg over het reglement. Deelnemers hoeven geen lid te zijn. Om de rit tot een goed einde te brengen heeft men een kaartlees- lampje of zaklantaarn nodig, als mede een woordenboek en een pen. Inschrijven kan tussen 19.45 en 20.15 uur in de kantine van Sportcomplex Parkzoom aan de lersestraat 15. Vanaf 20.00 uur kan gestart worden. Voor meer informatie: 0182-374106 of www.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op ini tiatief van de Fietsersbond Zuidpias verzorgt Ronald Cremers vandaag, woensdag 9 mei, om 20.00 uur in De Batavier aan de Batavierlaan een presentatie over fietsnavigatie en over het gebruik van een fiets-GPS. Cremers is medewerker van WayPo- int, een bedrijf met vijf vestigingen, waaronder een in Moordrecht, dat gespecialiseerd is in recreatieve fietsnavigatie. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.fbzuid- plas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt vrijdag 11 mei van 19.00 tot 22.00 uur een kidsdisco gehou den. Kom dansen en genieten op dit gratis feestje als je tussen de ze ven en de dertien jaar oud bent. Er zijn volwassenen aanwezig om een oogje in het zeil te houden; er wordt geen enerydrank geschonken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Cantare Con Piacere Nieuwerkerk Bernst verzorgt zondag 20 mei voor de vijfde keer een muziekbrunch, met dit keer Foster de Verenigde Staten van Amerika als thema. 'Oklah

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13