'Vrijheid zou elke dag gevierd moeten worden' K Lions Zevenhuizen trakteert vanwege 25-jarig jubileum 'We Serve' Sterk wisselende vangsten Braxton Cast voor musical Minoes gezocht HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN 9 MEI 2012 15 Nationale Herdenking in Zevenhuizen Er werd gebridged Hengelsport Woonaccessoires www.enkast.nl 0180-634866 Zevenhuizen - In het Gelderse Vorden werd een kort geding aangespannen vanwege de dodenherdenking. In Texel stapten twee leden van het organi serende comité op omdat een nakomeling van een NSB-burgemeestersprak tijdens de herdenking. Geen controverse in Zevenhuizen: het was een her denking als altijd. Door Pepijn de Groot Voor de herdenking op het Dorps plein is er in de hervormde kerk een herdenkingsbijeenkomst, georga niseerd door het interkerkelijke 4 mei comité. Met poëzie, verhalen en samenzang wordt stilgestaan bij de verworven vrijheden en de strijd die daarvoor is geleverd. Met inge houden adem luisteren de bezoekers Het monument aan de Dorpsstraat zoals het er op de meeste dagen van het jaar uitziet. naar het vioolspel dat de kerk vult. Drie kinderen delen rode, witte en blauwe bloemen uit die na de her denking neergelegd kunnen worden bij het monument. De stoet mensen uit de kerk voegt zich bij de mensen op het Dorps plein. Namens de kindergemeen teraad draagt Simon Groenendijk een gedicht voor van eigen makelij. Simon hoopt dat alle oorlogen snel gestaakt worden. "Al dat geschiet en geknal, is dat niet ontzettend mal?" Ook Rachelle Stormbroek draagt een eigen gedicht voor. Volgens Rachelle is de wereld veel mooier als je er sa men in staat. "Als je het samen doet maak je de wereld goed", besluit ze haar gedicht. Na de twee minuten stilte zet De Kleine Trompetter het Wilhelmus in en klinkt het volkslied. Tot slot houdt wethouder Jan Verbeek een toespraak. "Vandaag wordt er her dacht, morgen wordt vrijheid ge vierd. Zonder herdenking geen vie ring. Eigenlijk zou vrijheid elke dag gevierd moeten worden", stelt Ver beek. "Voor onze vrijheid is een hoge prijs betaald. Dit jaar is het thema 'vrijheid geef je door'. Vrijheid door geven kost ons niks; we worden er juist rijker van." Zevenhuizen - Wie jarig is trakteert. In dorpshuis Swanla vierden leden en oud-leden op 3 mei een kwart eeuw Lionsclub Zevenhuizen, met een hapje, een drankje én 25 cheques voor lokale organisaties. Door Bart Jansen De serveersters van Dorpshuis Swanla lopen net de grote zaal bin nen om het dessert op te dienen als ook burgemeester Kats zijn opwach ting maakt. "We hebben er al een gezellige avond op zitten", vertelt voorzitter Gerard van der Wende. "De komst van de burgemeester maakt het feestje helemaal af. Het laat toch zien dat je als organisa tie gewaardeerd wordt. Maar eerst gaan we even aan het dessert." Ter wijl de bordjes worden gevuld, loopt burgemeester Kats even rond om een praatje te maken. Kort daarna houdt hij een speech om de Lions te feliciteren. "Ik heb de nodige research gedaan op het in ternet en ik ben er dankzij Wikipedia achter hoe de Lions zijn ontstaan", vertelt Kats. Er volgt een verhaal over de oprichter en terwijl Kats aan het vertellen is vraagt hij zich. openlijk af of het klopt wat hij zegt. In het publiek wordt geklapt en dus neemt Kats zijn opgedane kennis voor waar aan. "Ik heb ook wat berekeningen ge maakt. Helaas kom ik tot de con clusie dat jullie redelijk 'gemiddeld' zijn. Wereldwijd hebben de verschil lende Lionclubs 29 leden. En dat is hier ook het geval." Kats grapt dat hij niet van gemiddeld houdt. Hij wil dat de clubs in zijn gemeente uit blinken. "Gelukkig halen jullie wel meer geld op per lid dan elders." Als blijk van waardering overhan digt Kats namens de gemeente een cheque van 250 euro aan de voor zitter. Bij wijze van traktatie geven de Li- De Lions Ctu bestaat 25 jaar ei. Dmm<oi Burgemeester Gert-Jan Kats en vice-president Dick van der Poort van de Lions maken bekend voor wie de cheques zijn. ons op hun beurt 25 keer een cheque van 250 euro weg aan verschillende goede doelen. Van der Wende: "Wij zijn erg gehecht aan het lokale ge beuren. Organisaties om ons heen dragen wij een warm hart toe. Daar ben ik erg trots op." Ook vice-president Dick van der Poort is trots als hij de club toe mag spreken en kan vertellen aan wie zij de geldbijdrage gaan over- Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 1 mei gebridged. In de A-lijn wonnen Ruud Bantje en Mark de Wall met een percentage van 60.42. Tweede werden Kees Mertens en Rennie Valentijn met 59.11 en op de derde plaats eindigden Erna van Boheemen en Ronny Schepers met 58.85. In de B-lijn legden Rik Berends en Geertje Wiggers met 58,33 beslag op de eerste plaats; tweede werden Els van Heusden en Els van Leeuwen met 58.04 en op de derde plaats eindigden Anita Fraters en Annie van Oostrom met 57.44. In de C-lijn werd gewonnen door Anneke de Graaff en Agaath Oos terling met 58.85; tweede werden Ella van der Klij en Annie de Vla ming met 56.25 en de derde plaats was voor Truus Caré en NN met 53.65. Na vier zittingen gaan in de A-lijn Kees Mertens en Rennie Valentijn aan de leiding met 60.52; in de B- lijn zijn dat Kees en Trudie van der Made met 56.57 en de C-lijn wordt aangevoerd door Anneke de Graaff en Agaath Oosterling met 57.67. Zevenhuizen/Waddinxveen - Onder frisse weersomstandigheden visten de Hengelsportverenigingen Ze venhuizen (HZM) en Waddinxveen (HSW) zaterdag 5 mei de tweede gezamenlijke competitiewedstrijd in de Amsteldrecht. De 22 deelne mers vingen 27 kilo witvis, een zeer matige vangst. Ron Sluyk won in vak B op de staart met 10.930 gram, tweede werd Sander Dreijer met 1.840 gram en op de derde plaats eindigde Wim Houtman met 1.500 gram. In vak A ging de winst naar Rinus Reichard met 3.770 gram; John van Elswijk werd tweede met 2.900 gram en op de derde plaats eindigde Herman Kraan met 2.300 gram. handigen. Samen met de burgerva der onthult hij de namen. Onder de gelukkigen zitten onder andere het Oranjecomité Zevenhuizen, Voet balvereniging Groeneweg, Stichting Oogstfeestcomité Zevenhuizen en Rolling '90. "Zij mogen dit geld vrij elijk besteden, maar we vinden het natuurlijk wel leuk om te horen wat er uiteindelijk mee wordt gedaan", aldus Van der Poort. Bijna honderd jaar geleden ont stonden de eerste serviceclubs in de Verenigde Staten, vooral gericht op het eigen- en groepsbelang van de betrokken mannen. Meivin Jones zag in dat een grote groep invloed rijke zakenmensen een machtig po tentieel zou kunnen vormen in het belang van de gemeenschap in het algemeen. Nu heeft de internationale Lions- organisatie bijna 1,4 miljoen le den, verenigd in meer dan 46.000 lionsclubs in 193 landen. De eerste Nederlandse club werd in 1951 op gericht in Amsterdam. 'We Serve' is het motto van de Li- ons. De leden zetten zich in voor zes doelstellingen: - tot stand brengen en in stand houden van onderling begrip tus sen de volkeren van de wereld; - bevorderen van beginselen van goed overheidsbestuur en burgerzin; - het maatschappelijke, culturele, sociaal en moreel welzijn van de samenleving; - de lionsclubs verenigen in vriend schap, kameraadschap en weder zijds begrip; - een ontmoetingsplaats bieden voor vrije gedachtenwisseling over alle zaken van openbaar belang; over partijpolitieke en dogmatisch-religieuze opvattin gen wordt door clubleden niet gedebatteerd; - aanmoedigen van mensen die daarvoor openstaan om dienst baar te zijn aan de samenleving zonder persoonlijke financi ële voordelen; doelmatigheid en hoge waarden worden aange moedigd. Zevenhuizen - Stichting Turf brengt in maart 2013 de familievoorstelling 'Minoes' op de planken. Minoes is een poes, maar ze ziet er uit als een mens. Hoewel ze nu ineens loopt op haar achterpoten, spint en krabt ze nog steeds en ze geeft ook nog steeds kopjes. De voorstelling Minoes is ge baseerd op het bekende kinderboek van Annie M.G. Schmidt en wordt door regisseur Esther Erdtsieck- Blaaser herschreven tot musical met behulp van de muziek van de musical Cats van Andrew Lloyd Webber. Stichting Turf is op zoek naar acteurs, zingende acteurs, jeugd vanaf twaalf jaar en kinderen die het leuk vinden om tijdens de voorstellingen in maart 2013 de rol van een klein poesje te spelen. De introductieavond vindt plaats op maandag 21 mei van 20.00 tot 21.00 uur waarna op woensdag 23 mei van 19.30 tot 22.00 uur de Kick Off op het programma staat. Beide avonden vinden plaats in dorp shuis Swanla. De repetities beginnen op woensdag 5 september. Voor meer informatie: www.musicalturf.nl of 06-53232444 (na 18.00 uur). itcoui) uit zurun rsam rtormn a«en eeuuw een TtöBt ntr wjnsoaaWïtB OP B «I «40 flCOUAS va* ZUYLCfl FfiEDCfilK H0PHAI1 ocfffi otttLien n oen mood reuen Htï owtscw oeveu Met monument na de plechtigheid op 4 mei.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15