i t Moederdagcadeaus bij Wereldwinkel Er werd gebridged, m Nieuwerkerk D3 kampioen TCN zet goede stap richting playoffs Nieuwerkerk de kansen, Excelsior de punten Met breiproblemen naar Breicafé Zuidpias HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 9 MEI 2012 17 Tennis Voetbal Nieuwerkerk aan den IJssel - Moe derdag wordt in veel landen gevierd met bloemen, ontbijt op bed, een lief briefje of een mooi cadeau. Veel van de cadeaus in het assortiment van de Wereldwinkel worden ge maakt dóór moeders die daarmee een inkomen verdienen voor hun kinderen, zodat zij een betere toe komst kunnen krijgen. Speciaal voor de kinderen die een leuk cadeautje voor Moederdag zoeken is een aparte tafel ingericht met kleine presentjes tot 5,- euro. Eventueel kunnen de kinderen de cadeautjes zelf inpakken. World Fair Trade Day Op zaterdag 12 mei is het World Fair Trade Day. Op die dag houden mensen over de hele wereld een Fairtrade Break. Wie voor minimaal 5,- euro besteed in de winkel maakt kans op een Fair Trade Break pakket ter waarde van 25,- euro. Meedoen aan de actie kan tot en met zater dag 26 mei. Het assortiment van de Wereldwin kel omvat momenteel onder meer sieraden, sjaals, sieradendozen, zilveren kettingen, hangers en rin gen, tassen en Capiz sieraden uit de Een Fair Trade moederdagboeketje van de Wereldwinkel. Filippijnen, gemaakt van schelpen. Voorts kan men een keuze maken uit diverse beeldhouwwerken uit Afrika. De Wereldwinkel is gevestigd in de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur; op zaterdag van 09.30 uur tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den Ijssel - Met een goede mix van eerste-.en twee dejaars D-spelers heeft Nieuwerkerk D3 de titel gepakt in de 3e klasse 03. Het kampioensfeest wordt thuis nog eens dunnetjes overgedaan als op 12 mei het hoofdveld van voet balvereniging Nieuwerkerk het de cor vormt van de wedstrijd tussen de kersverse kampioen tegen Berkel D2. Nieuwerkerk aan den IJssel - TCN boekte zondag 6 mei op het eigen park een knappe 5-1 overwinning op debutant Coldec/De Manege. Met deze zege zette TCN een goede stap richting de playoffs. Rick Schalkers zette het eerste wed- strijdpunt op het scorebord door in twee sets van Mark IJzerman te winnen. Nieuweling Bart van der Berg zorgde voor het tweede punt met een degelijke overwinning. Bas Struijk had moeite met zijn tegen stander Bob van Duin. Hij moest de eerste set inleveren. In de tweede set speelde Struijk meer gedoceerd hetgeen resulteerde in een derde set. Dit werd een spannende strijd, die door Struijk gewonnen werd. Chris Berkouwer zorgde voor het vierde wedstrijdpunt tegen Michel Bouwmeester. Het dubbel Struijk/ Verschoor had weinig problemen met het koppel IJzerman/Van Duin Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse Bridgeclub speelde op maandag 7 mei de vijfde ronde in de laatste competitie van dit sei zoen. In de A-poule behaalden Ton Vissers en Wim Schreuder de eer ste plaats met een hoge score van 63.33 procent. Op de tweede plaats volgden Cor Lageman en Gerda Vis sers met een percentage van 62.08 en de derde plaats werd ingenomen door Ineke van den Heuvel en Lenie de Kreek met 60.83 procent. In de B poule waren het de dames Bep Vissers en To Schreuder die, net als hun echtgenoten in de A-poule, beslag legden op de eerste plaats, zij behaalden 62.50 procent. Ria Bohm en Marja Catsburg volgden op af stand met 56.94 op de tweede plaats en Anneke en Ruud Rijks werden met 54.17 procent derde. Op 14 mei wordt de laatste ronde gespeeld. De spelers hebben dan nog een keer de kans om met een hoge score aan de top te komen. Daarna volgt de fees telijke slotdrive op 21 mei. De win naars van het clubkampioenschap en het slemkampioenschap worden dan bekend gemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Behalve in de openingsminuten beperkte Ex- celsior'20 zich zondag 6 mei vooral tot het tegenhouden van de Nieuwer kerkse aanval. De doelstelling voor Nieuwerkerk was simpel: om mee te blijven doen om de derde periode diende er gewonnen te worden. Na de openingsfase voor Exeelsi- or'20 zocht Nieuwerkerk veelvuldig de aanval, kansen waren er genoeg, maar het vizier stond niet scherp. Trainer Peter den Otter constateerde dat de laatste wedstrijden veel van de ploeg hadden gevergd en dat de echte scherpte eraf was. Remco Lan- gerveld en Godwin Falix misten de beste kansen, ruststand 0-0. In de tweede helft een ander Excel- sior'20. Nieuwerkerk kreeg ook in het begin van de tweede helft enkele goede kansen, maar wist deze niet te verzilveren. De kanteling kwam in de 20e minuut. In een kopduel ge bruikte Falix te veel zijn armen en hij raakte een speler van Excelsior'20. De scheidsrechter twijfelde geen moment en gaf de Nieuwerkerk de rode kaart. Nieuwerkerk moest terug en het is aan de doelman te danken dat de stand lang 0-0 bleef. In de 79e minuut was een lichte overtre ding net buiten het strafschopgebied de aanleiding voor de 1-0. Peter den Otter wenste achteraf geen verwijten te maken naar zijn jongens. "Het is alleen jammer dat we een kille afmaker missen, want dan speel je hier een gewonnen wedstrijd". Volgende week de laat ste wedstrijd van het seizoen tegen Quick, die na vandaag ineens titel kandidaat is. Het gaat dus nog er gens om. (6-3 6-4). Het ijzersterke duo Sehal- kers/Tigu had vandaag moeite het normale niveau te halen. Zij lieten zich aan het einde van de eerste set verrassen. De tweede set werd wel gewonnen maar in het slotakkoord liep het niet lekker. Zij wisten een 2-5 achterstand op te halen tot een spannende tiebreak, maar moesten toezien dat deze door Van der Laar Bouwmeester werd gewonnen (4-6 6-2 6-7). Nieuwerkerk aan den IJssel - Breien, haken, punniken, kaarten en kettin gen maken, quilten; alles is moge lijk in het Breicafé. Dus dames uit de Zuidpias: kom naar de Meander, neem je brei- of haakprobleem dat al jaren in de kast ligt mee want die trui komt dan eindelijk af. "We horen van zoveel dames dat ze de kleine stukjes in de krant over het Breicafé altijd wel lezen, maar dan vervolgens denken dat het niets voor hen is", aldus Louise Groeneweg en Ria Kemp van het Breicafé. "Eenmaal een keer geweest zeggen de meeste vervolgens dat ze het veel eerder hadden moeten doen!". Handwerkliefhebbers zijn op d maandagmiddag van 13.30 tc 16.30 uur welkom in de Meander aan de Boslaan 1, tegenover winkelcentrum Dorrestein; bus 190 stopt voor de deur. Voor meer infor matie, op werkdagen na 10.00 uur: 0180-317204 of via breicafezuid- plas.hyves.nl. Hu Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel ITel. (0180)31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17