0 "Na de race begint de dag pas echt" Opkikkerdag voor Denise Weinig vis aan de haak tijdens viswedstrijd Parttime profvoetballers bij Groeneweg HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 9 MEI 2012 19 Hengelsport Zevenhuizen - Op Hemelvaartsdag wordt de jaarlijkse GP van Zevenhuizen verreden. Dat betekent ronkende motoren, rondvliegende stukken grond en natuurlijk heel veel plezier. Een feestje waar coureurs en toeschouwers reikhalzend naar uitkijken. Dit jaar pakt organisator Henk Wooning met een extra dag groots uit. 'We hebben reden vooreen feestje. Ditjaarorganiseren we de cross voor de 25e keer. Door Bart Jansen Aan de traditionele autoerossdag op Hemelvaartsdag, 17 mei, is niets veranderd. "Het is nog steeds als vanouds. In verschillende klassen wordt er geracet met stockcars", al dus Wooning. "Ik heb alleen voor dit jaar een groter stuk grond beschik baar. Vorig jaar waren er zo'n 3500 bezoekers. Dat is prachtig, maar het was wel erg vol. Er was amper ruim te om aan de auto's te sleutelen." De cross draait niet alleen om de race. Nee, het is een dag waarop veel coureurs elkaar sinds een' jaar weer zien. "Het is een heel sociaal gebeuren", vertelt de jongste cou reur uit het team van Kandt BV. "Hier leef je al een jaar naar toe. Als je klaar bent met racen dan begint de dag eigenlijk pas. Je kletst wat bij met andere coureurs. Je drinkt een biertje en je praat over de sport. Maar het leukste is nog wel het kijken naar de auto's van anderen. ledereen stopt zeeën van tijd in het samenstellen van z'n auto", vertelt Kandt. Zelf sleutelt hij minimaal twee avonden in de week; als zijn werk het zou toelaten zouden dat er veel meer zijn. Knalfuif Henk Wooning legt uit dat het eve nement na Hemelvaartsdag nog niet is afgelopen. "Op de zaterdag gaan we echt een feestje bouwen. De cross is dan voorbij, maar we ho pen wel hetzelfde clubje bezoekers te porren om langs te komen." Aan het programma kan het niet liggen. "Ik heb me wel gericht op auto sportliefhebbers", vertelt Wooning. "Om 13:00 uur gaat het terrein open en om 14:00 begint de carpull. Hiervoor komen diverse auto's en specials aan de start waaronder ook een Lelijke Eend met een paar hon derd pk. Dat wordt een mooi spek takel." De muzikale invulling van de dag wordt verzorgd door Linda Zevenhuizen - Stichting Opkik ker verzorgt Opkikkerdagen voor gezinnen met een langdurig ziek kind. Onlangs werd Denise Dekelver, 'samen met haar ouders en zusje uitgenodigd voor een Super Opkik kerdag. Denise heeft het trias van currarino, wat onder andere bete kent dat zij een open ruggetje heeft. Denise is inmiddels al vijftien keer geopereerd. Voor de Opkikkerdag reisde het ge zin af naar Zeewolde waar zij met nog drie andere gezinnen werden ontvangen met koffie en gebak, waarna de kinderen mee mochten doen aan een goochelshow. Vervolgens werd het spannend want het gezelschap mocht een rondvlucht maken met een helikop ter. Nog voor de lunch mochten de kinderen ook nog even lekker knuf felen met de dieren van de kinder boerderij, waarna het tijd was om even uit te rusten. Na de lunch kreeg het gezelschap koninklijke kleding aangemeten en werd een tochtje met een koets gemaakt richting het kleinste kas teel van Nederland. Hier moesten de ouders hun prachtige kleding weer inleveren, maar de prinsessen mochten hun jurk houden. Van de prinsessenlook stortten de kinderen zich in de wereld van glitter tat toos en minidisco en ook werd nog opgetreden door twee artiesten. De fantastische Opkikkerdag werd af gesloten met een buffet. Inzameling oude mobieltjes Om Stichting Opkikker te steunen en als blijk van waardering dat De nise een Opkikkerdag kreeg aange boden, zamelt Angelique Dekelver oude mobieltjes in. Deze kunnen worden ingeleverd op het adres Weideplantsoen 9. Vervolgens zorgt zij ervoor dat de mobieltjes bij de stichting terecht komen. Voor meer informatie: www.opkikker.nl. Kandt. Wooning is erg over haar te spreken: "Samen met Shanty Koor en DJ Henri èn Zanger Jos zal Linda er een knalfuif van maken." Sowieso is Wooning erg blij met de familie Kandt. "Vader en zoon heb ben de cross als uitlaatklep. Het is hun ultieme hobby en zij dragen graag hun steentje bij aan het suc cesvol maken van de GP in Zeven huizen. Zij zijn een erg belangrijke factor voor de cross." De autocross is op donderdag 17 mei van 12:00 tot 19:00 uur. Het feest op 19 mei is van 13:00 tot 22:00 uur op dezelfde locatie als de cross. Linda Kandt bouwt de zaterdag na Hemelvaart een feestje op het crossterrein. Zevenhuizen - Tijdens de door Hen- gelvereniging H.Z.M. georganiseer de viswedstrijd op Koninginnedag wisten slechts twee van de vijftien deelnemers vis aan de haak te slaan. Brian Kuiper werd eerste met twee vissen en Tim Bakkeren werd tweede met één vis. In Moerkapelle werd helemaal geen vis gevangen. Ouderencompetitie De tweede wedstrijd werd gevist in het Lage Bergsche Bos. De zeven deelnemers vingen samen slechts 3.640 gram vis. Eerste werd Wim Berkelaar met 1.780 gram, Jacques Visser werd tweede met 1.680 gram en op de derde plaats eindigde Jan van Dongen met 180 gram vis. De derde wedstrijd werd gehouden in de Oude Rijn. De vier deelnemers vingen in totaal 8.180 gram, een redelijke vangst. John van Elswijk werd eerste met 2.580 gram, tweede werd Jan de Zwart met 2.260 gram en Jacques Visser werd derde met 2.000 gram. Clubkampioenschap De vierde wedstrijd werd samen met Hengelvereniging Waddinxveen gevist in de Amstel Drecht bij Vrou weakker. De 22 deelnemers wisten in totaal 26.920 gram vis te vangen; een slechte vangst, waarbij bij som migen geen enkele vis aan de haak geslagen werd. Uitschieter was Ron Sluijk met 10.930 gram; tweede werd Rinus Reichard met 3.770 gram. Beide heren waren afkomstig uit Waddinxveen. Derde werd John van Elswijk met 2.900 gram vis. De volgende wedstrijd wordt gevist op zaterdag 19 mei in het Kanaal door Voorne. Vertrek om 06.00 uur vanaf de parkeerplaats van La Ba- raque. Denise, links, heeft op initiatief van Stichting Opkikker een geweldige dag gehad. Zusje Jennifer genoot met haar mee. Zevenhuizen - Dribbelen als Messi, afronden als Sneijder en wegdraaien als Van Persie. Tijdens de voetbalda- gen bij voetbalvereniging Groene weg waanden alle deelnemers zich even stervoetballers. Op 3 en 4 mei vonden de voetbaldagen plaats op sportpark Van 't Verlaat en trainden zeventig jongelingen als profvoet ballers. Door Pepijn de Groot De voetbaldagen zijn georganiseerd door Groeneweg in samenwerking met De Complete Techniek, het bedrijf van Dennis van den IJssel. Als jeugdtrainer werkte hij bij ADO Den Haag, Ajax en Alphense Boys. Nu introduceert Van den IJssel het profvoetbal bij de jeugd van voet balclubs. "Het is een combinatie van school en training. Motorische vaardigheden zijn belangrijk maar het gaat ook om gedrag en disci pline." Bij een rondje passen en af werken schiet een jonge voetballer naast en vloekt. "Hé, dat taalgebruik wil ik niet meer horen", zegt Van den IJssel streng. Het ventje bloost. "Chips", zegt hij verontschuldigend. Van negen tot vier uur is het trainen geblazen. Het programma is divers, per onderdeel kunnen punten ver diend worden. Van den IJssel: "We reiken geen prijs uit aan de winnaar, het gaat om de eer." Ook worden er wedstrijden gespeeld binnen de groepen. Als het fout gaat, mop peren de pupillen op elkaar en als er gescoord wordt, vliegen ze elkaar in de armen. Maar veel tijd om te feesten is er niet, want de volgende pass komt er alweer aan. De trainers van De Complete Techniek geven aanwijzingen en klinken binnen de kortste keren schor. De voetbaldagen gaan niet alleen om trainen als prof maar om leven als prof. "We letten op voedsel en Dribbel, pass, komt dat schot..!. drinken", vertelt Van den IJssel. "De deelnemers krijgen een bidon. Daar gaat geen limonade in maar water. In de lunchpauze krijgen ze geen broodje kroket maar een gezonde maaltijd." Voor Nino (9) is dat niks nieuws. Hij loopt met zijn bidon van het veld, het is tijd voor de lunch. "Ik drink tijdens wedstrijden altijd water. Nu gaan we brood eten en een stuk fruit. Dat is ook geen straf voor mij." Met gezonde voetballers als Nino kan het Nederlands Elftal in de toekomst wellicht wereldkam pioen worden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19