"Diep respect voor allen die voor vrijheid de allerhoogste prijs betaalden" Moordrecht degradeert Handen Et Voetentoernooi Frank Visser verspeelt dure punten HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 9 MEI 2012 23 Moordrecht herdenkt de gevallenen en gedeporteerde Joden Voetbal Opbrengst collecte Hartstichting c Voetbal Barbecue in Moerdregt Praise-avond Schaken Moordrecht - "Voor vrijheid betalen mensen nog steeds een prijs. Ook in 2012, waar ook ter wereld. Soms is dat de hoogste prijs: die van hun eigen leven." Dit zijn de woorden van wethouder Arjen Hazelebach. Hij sprak deze woorden op vrijdag 4 mei na de twee minuten stilte op dodenherdenking. Thema was dit jaar 'Vrijheid geef je door'. Door Job van der Plicht Na de op 4 mei gebruikelijke twee minuten stilte, herinnerde Haze lebach in zijn toespraak eraan dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. "In onze samenleving zijn we eraan ge wend dat haast niets gratis is. Ook voor onze vrijheid is betaald, door moedige mannen en vrouwen van welke leeftijd dan ook." Hazelebach vervolgt: "Soms is de hoogste prijs die mensen betalen voor vrijheid hun leven. Laten we daaraan denken met elkaar." Benjamin Mirjam Rolfes liet in haar decla matie doorklinken dat de gebeurte nissen uit de Tweede Wereldoorlog niet vergeten mogen worden. In het bijzonder dacht zij aan een Joods jongetje uit het concentratiekamp Dachau, genaamd Benjamin. "Ik luister en ik hoor zijn stille bede. En ik bid met hem mee, om vrijheid, om Gods vrede; om moed om morgen weer opnieuw op weg te gaan." Nadat kinderen van de Sjaloom- school een gedicht voor hadden ge lezen, werden de kransen gelegd bij het Oorlogsmonument. Onder an dere door de gemeente Zuidpias, de politie Hollands Midden en de Acht- baanschool en de Sjaloomschool werden kransen gelegd, waarna het défilé gelopen werd. Er werd stilge staan bij de twee monumenten die herinneren aan de Tweede Wereld oorlog: het monument 1940-1945 voor de gevallenen en het monu ment voor de gedeporteerde Joden uit Moordrecht. Crisis Wethouder Hazelebach liet in zijn toespraak ook nog de economische crisis de revue passeren. "Laten we aan de prijs van vrijheid ook denken als we morgen weer praten over al die andere steeds hogere prijzen. Die zijn maar relatief in vergelijking In zijn toespraak herinnerde Arjen Hazelebach eraan dat niet vergeten mag worden wat vrijheid voor sommigen gekost heeft. met het grote voorrecht dat wij hier al zo lang in vrijheid leven." Hazelebach sloot af met een uitno diging om vrijheid door te geven, 'uit diep respect voor allen die daarvoor de allerhoogste prijs betaalden.' Hazelebach en Van der Bas leggen een krans bij het monument. Moordrecht - Na een teleurstel lend seizoen, wat resultaten betreft, speelde Moordrecht zondag 6 mei Moordrecht - De jaarlijkse collecte Hartstichting bedankt vrijwilligers, van de Hartstichting heeft in Moor- collectanten en gevers voor hun bij- drecht 3.887,63 opgebracht. De drage. met 3-3 gelijk tegen SEP. Met dit resultaat degradeert Moordrecht naar de vierde klasse. Moordrecht - Op Sportpark 't Lage wordt zaterdag 26 mei voor de ze vende keer het Handen EtVoeten- toernooi gespeeld. De winnaar gaat met de Bennie Breedijk-cup naar huis. Deelnemers zijn Moordrecht 3, Moordrecht 4, Stolwijk (de win naar van vorig jaar), GSV, ONA, SVS, Nieuwerkerk en Polderboys. De poulewedstrijden worden vanaf 11.00 uur gespeeld, daarna volgen de finalewedstrijden. Vanaf 14.00 uur brengt DJ Delano muziek ten gehore, er is een springkussen voor de jeugd en een loterij. Vanaf 20.00 uur zorgt de coverband Blended voor muzikale ontspanning. Moordrecht - Senioren kunnen op donderdag 7 juni meedoen aan een barbecue in Centrum Moerdregt. In restaurant De Kroon aldaar worden vanaf 17.00 uur diverse gerech ten vanaf de barbecue geserveerd. Chef-kok is de directeur van het centrum. Bij mooi weer kunnen de bbq-gasten plaats nemen op het terras. Het menu omvat, naaste diverse soorten vlees, tevens salades en stokbrood. De kosten bedragen 17,30 euro voor leden van Com fort a la Carte; niet-leden betalen 18,40 euro. Op de avond zelf kan men contant betalen; pinnen is niet mogelijk. Reserveren kan tot uiterlijk maandag 21 mei aan de receptie van centrum Moerdregt, gevestigd aan Land voor Water, of via 0182-373844. Moordrecht - Op de praise-avond in het muziekgebouw van de Har monie aan de Sportlaan 5 spreekt Maurice van Oeveren op zondag 13 mei. Van Oeveren studeert theolo gie en is vrijwilliger bij de stichting 'Geboren om vrij te zijn'. Het thema van deze avond is 'de vrijheid'. De Praise begint om 19.00 uur. Moordrecht - Léon Jacobse en Frank Visser zijn de enige deelnemers aan de clubcompetitie die de titelaspiraties van Pim te Lintelo nog kunnen ver storen. Dan moeten zij in de onder linge wedstrijd tegen Te Lintelo wel winnen en verder geen punten laten liggen. Met de afwezigheid van beide concurrenten voor Frank Visser een goede gelegenheid om tegen Gerard van der Wouden zijn achterstand in te lopen. Na een wat lastige openings fase kwam hij een pion voor in een kansrijke stelling. Met een slordige te snel gespeelde zet verspeelde hij ech ter zijn winstkansen en pakte Van der Wouden alsnog de winst. Rien Duine was tegen Aad van den Berg niet in goede doen. Het ging al mis in de opening en ondanks de investering in veel bedenktijd wer den de problemen steeds groter. Het leidde uiteindelijk tot materiaalverlies en mat in de laatste seconden van zijn bedenktijd. Winst was ervoor Leen Boonstra tegen Casper de Pijper, Frank Dubois tegen Pane Vink, Sjaak in 'tVeld tegen Lotte van der Wouden, Marian Schoonder- woerd tegen Maikel Terlouw, Aad van der Meer tegen Jan Vink, Bastiaan Rietveld tegen Peter Koolmees en Jan van den Dorpel tegen Ton van Smir- ren. In de totaalstand blijft Pim te Lintelo aan de leiding met Léon Jacobse en Frank Visser als zijn naaste achtervol gers. Vervolgens op de plaatsen 4 tot en met 8 Gerard van der Wouden, Ad Multem, Aad en Mick van den Berg en Arie Macdaniël.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23