Unieke zeefdruk met signatuur Gari Gasparov Power Flower Garvinea Warwinckel al tien jaar Open Tuin 'Natuurlijk Yvon' bij Intratuin 26 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 MEI 2012 c» Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zevenhuizen - Voor wie een tuin wil waarin alles groeit en bloeit, maar die voor het onderhoud niet voldoende tijd heeft of niet over groene vingers beschikt is de nieuwe tuinplant Garvinea een oplossing. De Garvinea, ook wel Power Flo wer genoemd, geeft drie seizoe nen kleur aan de tuin. De naam is een knipoog naar de Flower Power, de hippiebeweging uit de jaren '60. "De Power Flower Garvinea is minstens zo kleurrijk als een veld vol hippies", aldus Intratuin. Garvinea's lijken sterk op de be kende gerbera's. Flet grote ver schil is dat de Garvinea een echte tuinplant is, die floreert in de vol le grond en van het vroege voor jaar tot aan het late najaar enorm veel bloemen produceert. Een jaar geleden kreeg de Garvinea al een plekje in Keukenhof en is daar uit gebreid getest. Qua bloeitijd is de Garvinea uniek ten opzichte van zijn collega-tuinplanten. Van het vroege voorjaar tot het invallen van de vorst worden er nieuwe knoppen gevormd. De plant is zeer rijkbloeiend en telt soms wel hon derd bloemen per jaar. De plant is te koop in diverse bloemkleuren, groeit ongeveer 45 centimeter hoog en 30 tot 40 centimeter in omtrek. Ook de kleur en textuur van het blad varieert. De Garvinea is sinds maandag 7 mei exclusief te koop bij Intratuin. De Intratuin is gevestigd aan de Bredeweg 86c. Voor meer informatie: 0180-333900. De Garvinea geeft drie seizoen lang kleur aan de tuin. Rotterdam - Wereldkampioen schaken Gari Kasparov signeerde in 1988 in Parijs een beperkte oplage unieke zeefdrukken van de Rotter damse kunstenaar Loek Frenk. Een aantal van deze zeefdrukken wordt door Welsly Eind van 'Pergamon', ambachtelijke lijstenmakerij aan de Waterloostraat 174d, te koop aangeboden. De opbrengst is bestemd voor Dem Daradje, een kleinschalige Ne derlandse sponsororganisatie, die jongeren in het West-Afrikaanse Gambia financiële ondersteuning en begeleiding biedt bij hun op leiding of studie in eigen land. Momenteel sponsort Dem Daradje dertig jongeren. Lijstenmakerij Pergamon biedt.de zeefdruk van Loek Frenk (formaat 50x65cm) aan voor 250 euro per stuk. De zeefdruk is te zien in de etalage. Pergamon is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Voor meer informatie: 010- 4132040 en www.demdaradje.nl. Zevenhuizen - Tien jaar geleden was de tuin van Warwinckel voor de eer ste keer te bezoeken tijdens de Open Tuin dagen. De drie jaar ervoor waren eigenaren Ronald Talsma en Martin de Ruiter bezig geweest met het in richten van de tuin. Vervolgens sloten zij zich aan bij de Nederlandse Tuinen Stichting en sindsdien is de tuin ieder jaar tijdens de Open Tuin dagen ge opend voor publiek. In de beginjaren vroegen de heren zich nog af of er wel bezoekers zou den komen, maar inmiddels is dui delijk geworden dat menig tuinlief- hebber, ook van buiten de regio, de tuin van Warwinckel weet te vinden. Tevens is gebleken dat het niet uit maakt of het zonnig of regenachtig is: de echte tuinliefhebber vindt een bezoek aan Warwinckel meer dan waard. Belangstellenden zijn welkom op zondag 27 mei, 10 juni en 1 juli van 12.00 tot 17.00 uur. De tuin van Warwinckel ligt aan de Knibbelweg 68. Voor meer informatie: www.warwinckel.nl. Een zeefdruk met signatuur van Gari Gasparov is te koop bij Lijstenmakerij Pergamon van Welsly Eind, links op de foto. Zevenhuizen - Yvon Jaspers, bekend van het televisieprogramma 'Boer zoekt vrouw', presenteert op zater dag 12 mei bij een aantal vestigin gen van Intratuin haar nieuwe lijn producten voor in en om het huis. Bij de vestiging in Zevenhuizen wordt zij om 14.00 uur verwacht. Yvon Jaspers presenteert haar nieuwe lijn voor binnen en buiten, 'Natuurlijk Yvon', bij Intratuin. Flet assortiment van 'Natuurlijk Yvon' is bestemd voor een breed pu bliek, heeft een frisse uitstraling, is een tikkeltje romantisch en straalt pure Hollandse gezelligheid uit. De lijn bestaat uit items voor binnen en buiten; van prachtige schalen en taartvormen, theepotten en mokken tot kussens, vogelhuisjes, gieters, emmertjes, kistjes en lantaarns. De collectie gaat elk seizoen met de laatste trends mee, wat ook naar voren komt in de kleurenthema's. 'Natuurlijk Yvon' is exclusief ver krijgbaar bij Intratuin. De Intratuin is gevestigd aan de Bredeweg 86c. Voor meer informatie: 0180- 333900.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 26