Over de savanne, op weg naar het goede doel Lente Expositie Fietsen voor Alpe d'Huzes Groene Hart Ziekenhuis tijdens wegwerkzaamheden goed bereikbaar Open Dag Dierentehuis Midden-Holland HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 MEI 2012 31 Jeanette Hol fietst zes dagen door Kenia Natuur- en Vogelwacht Rotta bestaat dertig jaar Jeanette Hol: "Met de Kenya Classic maak ik een grote sprong in het onbekende. Zevenhuizen - Onverharde wegen, een verzengende hitte. Dat zijn de om standigheden waaronder Jeanette Hol in oktober ruim 350 kilometer gaat fietsen voor het goede doel. Ze is positief gestemd: "De vliegreis naar Kenia is voor mij nog de grootste uitdaging. Sinds een jaar of vier is de Zevenhui- zense Jeanette Hol met haar moun tainbike regelmatig op het parcours van de Skiberg in Bergschenhoek te vinden. Ook mag ze graag kilome ters maken in het Rottemerenge- bied. Voor de financieel medewerk ster bij een bedrijf in Nieuwerkerk is fietsen een goede uitlaatklep voor de drukte van het leven met werk en gezin. "Als ik gefietst heb, kan ik er weer een paar dagen tegen." Vliegtuigen En dan de Kenya Classic; een zes daagse fietstocht van meer dan 350 kilometer door het zuiden van Moordrecht - In Galerie Fabri wordt op zaterdag 12 mei om 16.00 uur de expositie van Mariette Design officieel geopend. De expositie is te zien tot en met zaterdag 30 juni. Zevenhuizen - TC Zevenhuizen '80 organiseert voor het weekend van 19 en 20 mei in samenwerking met Team AD6 Tweets de familietocht Tour d'Huzes. De tocht voert door het Groene Hart; langs de tuinde rijen van Boskoop en de veenplas van Nieuwkoop naar de Kromme Mijdrecht om vervolgens langs de Oude Rijn en via Hazerswoude terug te keren naar Zevenhuizen. De deelnemers kunnen kiezen uit diverse afstanden. Op beide dagen gaat de 30 km tocht én de tocht over 80 km van start tussen 8.00 en 10.00 uur; deelnemers die kiezen Kenia. Er is plek voor zestig deel nemers. Hols fietsmaatje deed vo rig jaar mee aan de eerste editie van de door AMREF Flying Doctors georganiseerde sponsortocht. "Zij heeft me gevraagd dit jaar mee te gaan. Behalve of ik het conditioneel aan zou kunnen, heb ik me afge vraagd wekenlang of ik die sprong in het onbekende wilde nemen; ik ben niet zo'n avontuurlijk type. Dat mijn fietsmaatje huisarts is, is een geruststellend idee. Mijn man heeft me er uiteindelijk van overtuigd dat het wel goed komt. 'Op de hoek van een straat in Rotterdam kan je ook wat overkomen', zei hij." Galerie Fabri is gevestigd aan de Dorpsstraat 46. Voor meer informatie: 06-28923291 of www.mariettedesign.nl. voor een route van 120 km starten tussen 8.00 en 9.00 uur. Deze af stand voert eerst richting Breukelen en kronkelt zich langs de Vecht naar Loenen. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- euro voor één dag, of 10,- euro wanneer men op beide dagen een tocht wil rijden. De opbrengst van de fietstocht komt ten goede aan het team dat op don derdag 7 juni meedoet aan de Alpe d'HuZes; een actie waarbij geld in gezameld wordt voor het Koningin Wilhelmina Kankerfonds. Voor meer informatie: www.tourduzes.nl. AMREF Flying Doctors is een inter nationale organisatie die zich inzet voor gezondheidszorg en ziekte preventie in Afrika. Bekend zijn de 'vliegende artsen' die met kleine vliegtuigen naar afgelegen plekken worden gevlogen om zorg te verle nen en lokale mensen op te leiden. Hol: "Veel mensen vragen zich af of hun bijdrage aan een goed doel wel goed terechtkomt. Ook ikzelf heb daarover weieens mijn twijfels ge had. Tijdens de Kenya Classic fiet sen we langs een aantal projecten van AMREF: een mooie gelegenheid om met eigen ogen te zien wat zo'n organisatie doet met het geld dat ze heeft ingezameld." Loeiheet Buiten al deze overwegingen is.er de sportieve uitdaging. Hol heeft haar trainingsfrequentie inmiddels opgeschroefd van een keer naar twee keer per week. Ze fietst 35 ki lometer per keer, waarvan iets min- Gouda - In opdracht van de ge meente Gouda gaan maandag 14 mei noodzakelijke wegwerkzaam heden van start aan de Buchnerweg en de Bleulandweg. De werkzaam heden worden in fases uitgevoerd en zijn naar verwachting pas eind 2013 afgerond. Op de website van de gemeente staat meer informatie over het project. De eerste fase start in de bocht van de Ridder van Cats- weg/Buchnerweg. Tijdens de werkzaamheden worden telkens delen van de genoemde wegen afgesloten. Bezoekers, pa tiënten en medewerkers van het Groene Hart Ziekenhuis moeten daarom rekening houden met enige overlast. Omleidingsroutes of files der dan de helft op een onverharde ondergrond. "Nu hoop ik nog op een paar loeihete dagen deze zomer. Dan zit ik op de fiets." Voordat Hol haar fiets mag inpak ken voor de vlucht naar Nairobi, moet zij een sponsorbedrag van 5000 euro hebben verzameld. Ze is inmiddels over de helft. "Als ik het bedrag in september niet bij elkaar heb, mag ik niet meedoen. Dat zou jammer zijn voor AMREF en voor mijzelf. Ik kijk uit naar een mooie, eenmalige, ervaring die mijn leven zal veranderen. De confronta tie met armoede zal ik best moeilijk vinden. Ik hoop dat ik me daarna nog bewuster zal zijn van de mate riële rijkdom waarin we hier leven." Voor meer informatie of sponsoring: www.kenyaclassic.nl kunnen bijvoorbeeld voor langere reistijden zorgen. De Spoed Eisende Hulp, de Hoofdingang en de ingang van de Polikliniek zijn echter altijd bereikbaar, zowel voor medische diensten (ambulances) als voor pa tiënten, bezoekers, medewerkers en leveranciers. Ook beide parkeerga rages blijven overdag toegankelijk. Werkzaamheden aan de inritten van de parkeergarages vinden altijd 's nachts plaats en nooit gelijktijdig. In het geval van omleidingen wordt de bereikbaarheid van het zieken huis met duidelijke bebording aan geven. Voor meer informatie: www.gouda.nl/bleulandweg. Gouda - Het Dierentehuis Midden- Holland houdt op zaterdag 12 mei van 11.00 tot 16.00 uur open dag. In het Dierentehuis worden jaarlijks gemiddeld achthonderd dieren op gevangen uit Gouda en omgeving en sinds vorig jaar ook uit Alphen aan den Rijn en omstreken. Tijdens de open dag kunnen belang stellenden een kijkje nemen in het dierenasiel, waar dan van alles te leren en te beleven valt. De honden lopen over de 'dogwalk' om 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 uur. De katten kunnen bezichtigd worden in hun eigen kennels. Voorts zijn er stands met informatie en verkoopartikelen. Bij de kinder- kraam zijn diverse activiteiten, als een speurtocht door het asiel en schminken en bij de loterij zijn di verse prijzen te winnen. Het dierentehuis is gevestigd aan de Groenhovenweg 501. Voor meer informatie: www.gouda. dierenbescherming.nl. Bergschenhoek - Natuur- en Vogel wacht Rotta bestaat dertig, jaar. De opening van Het Trefpunt, nu twee jaar geleden, betekende een gewel dige stimulans voor de vereniging. Het aantal leden groeide spectaculair en er kwamen tal van nieuwe activi teiten van de grond, vooral gericht op de jeugd. Ter ere van het dertigjarig bestaan or ganiseert Rotta voor zaterdag 12 mei een feestelijke dag. Het programma gaat om 7.00 uur van start vanaf het Trefpunt met een vroege vogelexcur sie voor leden en niet-leden onder leiding van een gids van Rotta. Vanaf 9.30 uur worden de leden ontvangen met koffie en thee waarna Rien van der Vorm, de voorzitter van Rotta een presentatie verzorgt met als thema 'Rotta toen en Rotta nu'. Vanaf 11.30 uur is een doorlopende foto presentatie over dertig jaar ex cursies in de natuur te bezichtigen. Om 13.00 uur gaan onder leiding van gidsen van Rotta twee wandelingen van start voor leden en genodigden; 5 km voor liefhebbers van de korte afstand en 10 km voor mensen die wat meer van de omgeving willen zien. Rond deze tijd gaat tevens een fietstocht van start onder leiding van de voorzitter. De dag wordt om 16.00 uur afgesloten met een hapje en een drankje. Gedurende de gehele dag kunnen belangstellenden de Imkerij van hui simker Johan Beckers bezichtigen. Vanaf 12.00 uur zijn het terrein en het Trefpunt toegankelijk voor iedereen. Op het voorterrein presenteren zich dan verschillende organisaties zoals de Groenservice Zuid-Holland en de Boomgaard Nessepolder. Ook Rotta is met een informatiekraam aanwezig. In het Trefpunt vinden diverse activi teiten plaats. Trefpunt Rotta is gevestigd aan de Hoeksekade 164.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31