W 30+ disco Deel opbrengst Nesseloop voor Buddies.nu Babyspreekuur Nesselande herdenkt Bevrijdingsbrunch voor senioren xL Datum CuliNESSE 2012 bekend Uw trekhaken- specialist HART VAN HOLLAND I NESSELANDE I 9 MEI 2012 www.trekhaken.nl Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BQVAG Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - In het clubhuis van hockeyvereniging OMHC vindt op zaterdag 30 juni van 21.00 tot 00.30 uur een zomerdiseo voor 30-plussers plaats. De muziek wordt verzorgd door dj René Voorberg. De toegang bedraagt 10,- euro; gasten in zomerse disco-outfit betalen 7,50 euro. Rond middernacht staat de discogangers nog een spectaculaire verrassing te wachten. Zangeres Elly Lookhorst zorgde voor een gezellige sfeer. Nesselande - Op initiatief van Stich ting Buurtwerk Alexander verzorgde vrijwilligersgroep 'Onder Andere' op zaterdag 5 mei in De Kristal een be- vrijdingsbrunch voor senioren. Om 8.00 uur gingen de stagiaires van de Roncalli Mavo al aan de slag met de voorbereidingen en om 10.45 uur stonden de eerste Nesse- landers te trappelen om een plekje te bemachtigen. Na de soep werd het buffet geopend dat bestond uit tal van koude en warme gerechten. Na het dessert waagde een aantal mensen nog een dansje. Wijkbewoners die zich willen aan sluiten bij de vrijwilligersgroep 'Onder Andere' kunnen contact op nemen via 010-2862760 of tineke. vandenberg@buurtwerk-alexander. nl. Nesselande - Een deel van het in schrijfgeld voor de Nesseloop op zaterdag 12 mei gaat dit jaar naar Buddies.nu, een organisatie die ernstig zieke mensen begeleidt en wensen in vervulling laat gaan. Loopgroep Nesselande organiseert de zesde editie van de Nesseioop in samenwerking met Sportstimuler- ing Prins Alexander van de dienst Sport en Recreatie. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: 7 km of 14 km (Start: 11.00 uur. Ko sten: 6 euro). Vanaf 10.00 uur start de kidsrun over 500 of 1500 meter (Kosten: 2 euro). De start is bij het evenementenge- bied aan het einde van de boulevard Kretalaan en loopt via de Zevenhu- izerplas naar de finish bij het win kelcentrum aan de Siciliëboulevard. Inschrijven vanaf 9.00 uur in de Kristal, Cypruslaan 404, Rotterdam. Nesselande - Op het strand van Rotterdam-Nesselande vindt op 16 en 17 augustus de tweede editie van het culinaire, culturele muziekfestival CuliNESSE plaats. Ingrediënten zijn net als vorig jaar de gerechten van gerenom meerde restaurants uit de regio en optredens van bekende arties ten. De line-up van dit jaar is nog geheim. De kaartverkoop start op 1 juni op www.culinesserotterdam.nl. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande, gevestigd in De Kristal aan de Cypruslaan 402, houden za terdag 12 mei tussen 9.00 tot 11.00 uur een gratis babyspreekuur op de afdeling kinderfysiotherapie; ingang bij de apotheek. Voor meer informatie: 010-2229746 Nesselande Nesselande - Met muziek van man nenkoor Captain's Dinner, een ge dicht en twee minuten stilte her dachten tientallen inwoners van Nesselande bij de vlaggenmasten op de Corsicalaan de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Het was de tweede keer dat de plechtigheid op deze locatie plaatsvond. Door Erwin van 't Hof De saxofonist blaast de laatste no ten van The Last Post. Het gewapper van de Nederlandse vlag die halfstok in de mast hangt is het enige geluid dat de stilte doorbreekt. Er wordt herdacht, iedereen staat stil bij de vrijheid. Sommigen kijken naar de vlag die heen en weer danst op de wind/Anderen hebben hun ogen ge sloten in een moment van bezinning. Na twee minuten luidt tromgeroffel de eerste maten van het volkslied in. Het Wilhelmus uit de tientallen ke len is in de wijde omtrek te horen. Jong en oud zijn vertegenwoordigd. "Vroeger ging ik altijd naar de her denking in Amsterdam," zegt één van hen die in De Kristal aan de overkant van de weg woont. "Door mijn leeftijd is dat voor mij niet meer zo makkelijk. Daarom ben ik blij dat er ook in de buurt initiatief wordt genomen om stil te staan bij de slachtoffers van de oorlog." De aanwezige jongeren zijn leden van Kinderclub Kerk Nesselande, zij maakten een vlaggenkoord dat het thema 'Vrijheid geef je door in ver bondenheid' symboliseert. Het vlag genkoord wordt aan het eind van de herdenking opgehangen aan de vlaggenmast en is daar nu nog te bezichtigen. Na het volkslied wordt het gedicht 'Verbondenheid in nieuwe wereld' van Egbert Jan van der Scheer voorgedragen en is er gelegenheid om bloemen bij de vlag te leggen. "We zijn blij dat er zo'n grote groep mensen is gekomen om ook dit jaar weer samen met ons de slachtoffers van de oorlog te herdenken," zegt medeorganisator Ardy Moeijes. "Ik denk dat het een waardige plech tigheid was. Volgend jaar zijn we er zeker weer." Moeijes is niet alleen de aanwezigen dankbaar. "Ik ben ontzettend blij dat het niet is gaan regenen, anders was alles letterlijk in het water gevallen." De herden king is een samenwerking van Wo- nio, SBA en wijkbewoners. Jaap Eindhoven Noordeinde 25o f* Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33