oraa SEwmmm. WOENSDAG KROEGAVOND TEKENTALENT OP COMENIUS COLLEGE Een verfrissende blik I Jïïï AUDITIES VOOR TALENTVOLLE JONGEREN Op eigen benen leren staan OttJkO 36 HART VAN HOLLAND PEPTALK 9 MEI 2012 0 DE !>>- Tienerdisco in Loose End Door Pepijn de Groot IJl Het meisje dat de bus binnenkomt, loopt niet makkelijk. Ze beweegt zich voort op X-benen en dat vraagt ongetwijfeld veel energie. Het is spitsuur in de bus richting Universitair Medisch Centrum/Wilhelmina Kinderziekenhuis. De ogen achter de bril van het meisje speuren de bus af op zoek naar een lege zitplek. Tevergeefs. Ze wurmt zich langs de mensenmassa in het gangpad en grijpt zich vast aan een handvat bij de zij deur. Net op dat moment geeft de chauffeur gas. Alle passagiers deinen mee op de voor waartse beweging, mensen gaan op eikaars tenen staan. Verontschuldigingen worden achteloos gemompeld, iedereen klampt zich weer vast aan een stang of handvat Bij Bo tanische Tuinen stapt het meisje uit; ze heeft achttien minuten staan wankelen op haar X-benen en niemand heeft haar een stoel aangeboden. Ik stond in het gangpad en de vragen spook ten door mijn hoofd. Geen enkele Zweedse puzzel heeft mijn hersenen harder laten kraken dan de vraag wat te doen. Moet je in zo'n geval opstaan of is dat beledigend? Moetje je medepassagiers hardop vragen of iemand op wil staan voor het meisje? Moet je iemand die er valide uitziet uit zijn stoel trekken? Of mankeert zo iemand ook iets, waardoor zitten noodzakelijk is? Een handi cap kan je niet altijd zien. Moetje doen wat jij vindt dat juist is? Of zou het meisje wel om een zitplek vragen als ze graag wil zit ten? En als laatste: malen deze vragen door het hoofd van alle passagiers, weerhoudt dat ze van opstaan? Maar niet alle passagiers denken erover na. Of ze weten hun denkende blikken wel heel goed te verbergen. Hebben de mensen het meisje wel gezien? De meesten turen naar hun te lefoon of zitten weggedoken in hun kraag te serollen op hun draagbare muziekspelers. Plots dacht ik aan de volgende uitspraak: the world is yours. De onofficiële ondertitel van de film Scarfaee, een film die ik vaak keek toen ik nog dacht dat pistolen stoer waren. De wereld is van jou. En de wereld is ook steeds vaker van jou. Met een koptelefoon op of je vizier op je touchscreen geef je al te ken nen datje in jouw eigen wereld zit. Impliciet schreeuw je 'Niet storen!' Dankzij Motorola, Apple, Samsung, Sony is de wereld nu van jou en hoefje niet meer te kijken of luisteren naar andere mensen. Lekker op jezelf, de wereld in je handpalm. Zelfbeschikkingsrecht, the world is yours, wat een machtig credo. Fantastisch om op eigen benen te staan. Ook als die benen iets man keren, moetje erop leren staan. De wereld is van jou. En je medepassagiers hebben ook hun eigen wereld. Zoek het lekker zelf uit in dat wereldje van jou. 'A \/A Nieuwerkerk aan den IJssel - Grote groepen jongeren vertrekken zater dag 9 juni naar de EO Jongerendag. Ook vanuit Nieuwerkerk gaan er elk jaar veel jongeren naar het evene ment in het Gelredome in Arnhem. Omdat de reis hierheen best duur is, wil de jongerenclub Rock Out! van de Protestantse Gemeente in Nieuwerkerk deze jongeren dit jaar tegemoet komen door een bus te huren. Voor 15 euro kan iedereen die op 9 juni naar de Jongerendag reist ge bruik maken van deze bus. De bus vertrekt vanaf het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat 10 en is rond 22.30 uur terug. Voor meer informatie en aanmel- den: rockout_pkn@hotmail.com of 06-83337720. Let op: het kaartje voor de Jonge rendag zelf moet je reserveren via www.eojongerendag.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok is woensdag 9 mei en woensdag 16 mei geopend voor de 'breek van de week'. Even lek ker uit de sleur met elkaar aan de bar hangen en bijkletsen. De bar is vanaf 20.30 uur open. >x De talenten van het Comenius College met het werk dat zij maakten voor het praktijkexamen. Het thema 'Groen', in de zin van paradijselijk, kwam duidelijk naar voren. Links docent Peter Felix. Capelle aan den IJssel - Leerlingen van het Comenius College, loca tie P.C. Boutenssingel, hebben hun praktijkexamen tekenen afgerond met schilderingen die veel talent verraden en van hoog niveau zijn. De schilderingen werden zowel op doek als op paneel (hout) gemaakt waarbij de leerlingen werden gesti muleerd om niet te schromen om een groter formaat te gebruiken. Binnenkort worden de werken ten toongesteld in het Gemeentehuis van Capelle aan den IJssel. Regio - Jeugdig talent krijgt de kans een plek te bemachtigen op één van de vooropleidingen binnen de NME Foundation. De NME foundation biedt talentvolle jongeren vanaf acht jaar de kans hun droom om later in grote theaterproducties te staan werkelijkheid te maken. Via de vooropleidingen van de NME foundation worden ze klaarge stoomd voor een vervolgopleiding aan de Dutch Academy of Performing Arts. Met de vooropleidingen op de zaterdagen en de vakopleidingen van de Dutch Academy of Perfor ming Arts kunnen deze ambitieuze talenten binnen de NME foundation de volledige weg tot een professio nele carrière als artiest bewandelen. Welke vorm je ook kiest, uiteindelijk ga je de theaterwereld in met een enorme dosis praktijkervaring. Een groot aantal leerlingen van Kids in Training, Kids on Tour en de Ju nior Academie zijn nu al succesvol in de professionele theater- en tele visiewereld. Zo vertolkten ze onder andere kinderrollen in producties als Tarzan, Ciske de Rat en Kruimeltje, waren andere talenten te bewonde ren in The Voice Kids en zijn diverse kids nog in de running voor het Ju nior Song Festival. Audities Voor zaterdag 12 en zondag 13 mei organiseert de NME foundation au dities voor de vooropleidingen NME Kids in Training, NME Kids on Tour en de NME Junior Academie. Voor meer informatie en aanmelden: www.nme-foundation.nl. Onlangs liet PostNL weten een kwart van de postbussen in de stad Utrecht weg te halen. Dat komt vooral door de grote afname van de post die op deze manier wordt verstuurd: in 2004 zaten er nog gemiddeld 75 brieven en kaarten in een bus en nu is dat teruggelopen tot 50. Zien de panelleden de postbussen ook het liefst verdwijnen of zijn zij gesteld op de oranje bakken langs de weg Kaylee Ramman (17 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel Kristina van der Molen (18 jaar) uit Moordrecht Natuurlijk kunnen de postbus sen verdwijnen, wie stuurt er nou nog een brief? E-mailen, bellen, sms'en, pingen, whatsappen en andere vormen van social media zijn handiger, goedkoper en bo vendien veel sneller. Ik begrijp dat oudere mensen waarde hechten aan kerst- of verjaardagskaarten, maar als zij met een computer leren omgaan zou dat hun leven denk ik een stuk leuker maken, hun wereld wordt dan vergroot. Daarnaast snap ik dat belangrijke gegevens van bijvoorbeeld de bank via de post moeten. Maar om daar zoveel postbussen voor te laten staan? Een goede oplossing vind ik een brieven- of pakkettenservice in de supermarkt, zoals Jumbo nu al doet. Dan kan er af en toe nog een verjaardagskaart verstuurd wor den, maar dan hoeven medewer kers van PostNL niet meer elke dag naar de postbus waar misschien maar tien brieven in zitten. Ik denk dat dit voor mij geen kwes tie van sentiment is, maar voor namelijk een kwestie van nut. Als men de bakken niet nodig heeft, waarom zou je de mensen van de post opzadelen met extra werk dat niet efficiënt is? Degenen die echt brieven willen verzenden zullen toch wel een manier zoeken om dit te doen. Bij ons in Moordrecht kun je bijvoorbeeld je brieven versturen vanuit de plaatselijke supermarkt. Dat lijkt mij een prima manier om de hoeveelheid bakken te verklei nen als dat nodig is. Reeuwijk - In Loose End aan de Bui tenomweg 5 wordt voor zaterdag 12 mei een tienerdisco georganiseerd voor jeugd van tien tot en met vijftien jaar. Discogangers zijn welkom van 20.00 tot 23.30 uur. De toegang be draagt 1,- euro. Voor meer informatie: www.loose-end.eu.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 36