www.edplaizier.nl 50 I NAAP> intratuin Gevolgen voor Vestia-projec- ten in Zuidpias nog onduidelijk Oefencross bij De Zuidplasruiters Lelijker dan Nesselande Kennismaken met Eendragts- polder Voorjaars- markt Orion alüM Tuin-en terreininrichting www.odonhoogendoorn.nl zondag 13 mei Prijsplukker de Haij van derW^nde advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 9 MEI 2012 3 Odon Hoogendoorn 11 geeft kleur aan groen Studie naar uitbreiding windmolens tussen Waddinxveen en Moordrecht Intratuin Zoetermeer open van 10.00 tot 17.00 uur Zomerbloeiers in terraspot v.d. Mee Jansen hoveniers Voor. tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud "fcTCTT kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl bouwen om te wonen zoals dat wilt Thuis in de regio. Vervolg van voorpagina Zuidpias - Nu Vestia heeft besloten zich terug te trekken uit projecten die niet juridisch afdwingbaar zijn, is de vraag wat de gevolgen zijn voor een viertal projecten in Zuid- plas. In Nieuwerkerk gaat het om de bouw van woonzorgcomplex De Tweemaster waarvan de bouw dit kwartaal zou beginnen en om de ontwikkeling van de wijk Esse Zoom Laag. De bouw van de eerste fase daarvan staat gepland voor 2014. Verder is Vestia betrokken bij de plannen voor de bouw van in totaal 1200 woningen in Zevenhuizen- Zuid, de eerste concrete uitwer king van de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. Ook is Vestia een belangrijke partij bij de bouw van zorgcentrum De Zevenster, waarvan de gemeenteraad op korte termijn het bestemmingsplan vaststelt. Te koop Om haar financiële positie te verbe teren gaat woningbouwcorporatie Vestia de komende tien jaar 15.000 woningen in heel Nederland ver kopen. Vestia Zuidpias bezit 2800 woningen waaronder dus ook flats en appartementen. Onduidelijk is nog hoeveel daarvan te koop zullen worden aangeboden. Vast staat wel dat eerst een groot aantal zittende huurders van eengezinswoningen de mogelijkheid krijgen hun huis te kopen. In Zuidpias heeft Vestia 1000 eengezinswoningen (het gros in Nieuwerkerk). Daarna gaan flats en appartementen de verkoop in waarvan de huur is opgezegd. De laatste stap zal zijn dat Vestia com plete complexen probeert te verko pen aan andere corporaties. Miljoen euro De financiële problemen waarin de woningbouwvereniging verkeert, kan de gemeente Zuidpias minstens een miljoen euro gaan kosten, zo is te lezen in de jaarstukken over 2011. Derivaten Over drie weken moet Vestia van minister Spies van Binnenlandse Zaken afspraken met banken heb ben gemaakt over de afbouw van de zogenoemde derivatenportefeuille. Met derivaten - letterlijk 'afgeleide producten' - dekken woningcorpo raties hun belangrijkste kostenpost, de rentelasten, af. Mogelijk is Ves tia door verkeerde inschattingen in de problemen gekomen. Het bedrijf laat, op verzoek van de minister, daar een onderzoek naar uitvoeren. Daarnaast wordt door het Openbaar Ministerie onderzocht of er strafba re feiten zijn gepleegd. Moordrecht - Paardensportvereni ging De Zuidplasruiters houdt op zondag 13 mei voor de eerste maal een mini-oefencross. De afstand bedraagt 1000 tot 1300 meter met daarin circa dertien hindernissen. Het parcours wordt begeleid door Michiel Brons, spring- en eventing- trainer uit Brielle. De oefencross staat open voor zowel leden als niet-leden. Wallen en greppels Het crossterrein van De Zuidplas ruiters telt 8400 m2 en dertig hindernissen, waarvan vijftien ver plaatsbare. Zowel beginners als ge vorderden kunnen er oefenen voor het meest avontuurlijke onderdeel Zuidplas/Waddinxveen - Plaatsing van windmolens langs de Al2 bij Zevenhuizen/Moerkapelle mag dan een gepasseerd station zijn, locatie Gouwepark is nog altijd in beeld. Dit tot teleurstelling van de gemeente Zuidpias die bang is dat windmo lens in het gebied Gouwepark, Gou- weknoop en Doelwijk consequenties zal hebben voor de Zuidplaspolder- ontwikkeling. De gemeente Zuidpias zegt voor stander te zijn van duurzame vor men van energieopwekking, maar de twee locaties die onlangs door de provincie werden besproken voor plaatsing van windmolens dragen niet de goedkeuring weg van de ge meente. Bij de locatie langs de Al 2 bij Zevenhuizen/Moerkapelle werd onder andere de molenbiotoop door de gemeente aangevoerd als argu- ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E -mail: info^odonhoogendoorn.nl van de discipline 'eventing' of sa mengestelde wedstrijdsport. Tijdens een samengestelde wedstrijd rijden de combinaties een dressuurproef, een springparcours en een cros scountry. De cross gaat door wei landen en bossen met natuurlijke hindernissen als wallen en grep pels. De hindernissen zijn ook terug te vinden op het oefenterrein. De bodem bestaat uit zand, waardoor stiften niet nodig zijn. Inschrijven voor de oefencross tot maandag 7 mei: liselottevander- hart@gmail.com. Voor leden 7,50 per ronde, voor niet-leden 17,50. Het dragen van een body protector en een veiligheidshelm is verplicht. ment om geen molens te plaatsen. In het andere geval maakt de ge meente zich druk om de gevolgen voor de Zuidplaspolderontwikke- ling, maar de provincie vond dit argument kennelijk niet zwaar wegend genoeg om het plan af te serveren. In de komende periode wordt dan ook het ruimtelijk effect onderzocht in dit gebied en wordt de definitieve locatie bepaald en mogelijk opgenomen in de Provin ciale Structuurvisie. Het studiegebied Gouwepark bij Moordrecht behelst in feite ook een deel van Waddinxveen. De plek waar nu windmolens staan, kan mogelijk ook uitgebreid worden. De locaties zijn als het ware samengevoegd tot één studiegebied door de provincie en omvat Gouwepark, Gouweknoop en Doelwijk. Vervolg van voorpagina Afgelopen maandag werd bekend dat van de tien genomineerden er inmiddels drie zijn overgebleven; De Brinkmann-passage in Haarlem, het station in Zoetermeer en winkelcen trum Stokhorst in Enschede. Maan dag 14 mei maakt het programma de uiteindelijke winnaar bekend. Rotterdam - Tijdens de Europa Kijkdagen, op vrijdag 11 en za terdag 12 mei, presenteren meer dan honderd projecten in heel Nederland zich aan het publiek. Het gaat om projecten die laten zien hoe de Europese Unie sa menwerkt met de Nederlandse overheid, het bedrijfsleven en kennisinstellingen aan de ver sterking van de economie. Een van de projecten is de ge- biedsontwikkeling Eendragtspol- der. De polder, gelegen tussen de Rotterdamse wijk Nesselande, de Rottemeren en het dorp Zeven huizen, wordt heringericht tot een uniek buitengebied waarin waterberging, recreatie en de internationale roeibaan Willem- Alexander Baan worden gecom bineerd. Belangstellenden kunnen op zaterdag 12 mei in Hofbogen aan de Raampoortstraat 30 ken nismaken met het project. Voor meer informatie: www.eu- ropaomdehoek.nl/kijkdagen. Nesselande/Zevenhuizen - Stich ting Orion organiseert voor donder dag 17 mei, Hemelvaartsdag, haar traditionele Voorjaarsmarkt. Op het plein bij de werkplaatsen De Pleia- den worden producten verkocht die door de bewoners van Orion, men sen met een beperking, gemaakt zijn. Er is een ruime keuze uit keramiek, kaarsen, handgeschept papier, handgeweven sjaals, houten voor werpen en producten uit de tuin. De Pleiaden liggen aan de Wollef- oppenweg 79. Intratuin Zoetermeer, Voorweg 192 Intratuin Pijnacker, Rijskade la Donderdag en vrijdag koopavond Intratuin Zevenhuizen, Bredeweg 86c t/m 15 juni elke werkdag open tot 21.00 uur, elke zondag gesloten, www.intratuin.nl Hoogte 50 cm, zon en halfschaduw, potmaat 29 cm. 14.95 Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon0130-633390 of06-51610493 Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het 0 makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Ook het Cultureel Centrum van Ori on, aan de Wollefoppenweg 91, is deze dag te bezoeken. Binnen vindt men een expositieruimte, een grote zaal en een nieuw cadeauwinkeltje, dat om 14.00 uur officieel wordt geopend. In de naastgelegen Green- spankas wordt een demonstratie 'appelsap persen' gegeven. Beide locaties zijn open van 12.00 tot 16.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3