Zuidpias Praat mee aan keukentafel over opzet ouderteam! Ouderteam: idee of ideaal? Kent u iemand die een lintje verdient? Nieuwbouw 3-kamerhuurappartemeriten aan de Prinses Alexiahof (Prinsessenkwartier) in Moordrecht (2e publicatie) gemeente centrum voor jeugd en gezin Wijziging leveranciers Wmo-hulpmiddelen HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 9 MEI 2012 In het Centrum voor Jeugd en Gezin denken we na over het opzetten van ouderteams in de dorpen. In ons drukke leven missen we soms extra handjes, ogen en oren in de buurt. Een ouderteam kan dan uitkomst bieden. Een ouderteam bestaat uit opvoeders in de breedste zin van het woord: vaders, moeders, grootouders, gastouders, maar ook buurt genoten. In een ouderteam denk je mee over activiteiten voor kinderen en ouders, regel je contacten met andere opvoeders over knel punten. Bijvoorbeeld wie vangt mijn kind op in de buurt als ik acuut naar de dokter moet? Wie let er op mijn kind als hij buiten speelt? Je spreekt met elkaar over thema's, bijvoor beeld wat vind jij belangrijk voor jouw gezin, wat gaat er goed en hoe versterk ik dat of over communiceren met kinderen die vaak niet Zuidpias luisteren, maar wél alles horen... We starten in het grootste dorp van de gemeente, Nieuwerkerk aan den IJssel. We roepen hier ouders, grootouders, familieleden, gastouders, maar ook buurtbewoners op deel te nemen aan een open en creatief keukentafelgesprek. Natuurlijk zijn belangstellenden uit alle dorpen van harte welkom! We organiseren het gesprek samen met de Family Factory. Zij werken veel met CJG's in Nederland samen om zoveel mogelijk opvoeders in een netwerk van ouders te bundelen. Uitnodiging Keukentafelgesprek Ouderteam •Dinsdagavond 5 juni 2012 van 19.30 - 21.30 uur CJG jongeren inlooppunt 't Blok, IJsermanpad 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel Koffie, thee en fris inbegrepen! Aanmelden Borrelen er spontaan ideeën, nieuwsgierig heid en enthousiasme op? Meld je dan aan voor het keukentafelgesprek op dinsdagavond 5 juni via dschakel0ggdhm.nl. Er kunnen maximaal 25 deelnemers aan de keuken tafel plaatsnemen. Dus meld je snel aan! Inlichtingen: Marte Souwer, T 06-12203610. In het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning IWmo) zijn gemeenten verantwoordelijk voor het beschikbaar stellen van individuele hulpmiddelen aan burgers. Hierbij kan gedacht worden aan rolstoelen en scootmobielen. Wederom hebben de gemeenten Bodegraven-Reeuwijk, Bergambacht, Boskoop, Nederlek, Ouderkerk, Gouda, Schoonhoven, Vlist, Waddinxvëen en Zuidpias besloten deze voorzieningen gezamenlijk in te kopen door gezamenlijk aan te besteden. De gemeenten kopen jaarlijks voor veel geld voorzieningen in. Naast het omlaag brengen van de kosten is er ook ingezet op handhaving van een kwalitatief hoogstaand voorzieningenniveau. Tenslotte is er, uit duurzaamheidsoverwegingen, maar zeker ook ingegeven door de stijgende vraag naar voorzieningen, getracht de voorzieningen in te kopen die makkelijker opnieuw verstrekt kunnen worden. De door het Interregionale Samenwer kingsverband Midden Holland IISMH) uitge voerde Europese aanbesteding heeft geleid tot een gunning van de opdracht aan de fima's Harting-Bank, Beenhakker en JENS (samen werkingsverband van de firma's Jeremiasse en Schreuder). Er is gekozen voor drie leveranciers, zodat cliënten een vrije keuze hebben. De gemeente zal een contract sluiten voor de duur van 2 jaar. Het contract gaat in per 1 mei 2012. We kennen allemaal wel iemand die zich al vele jaren inzet voor anderen, voor een vereni ging of voor een goed doel. Iemand met bijzon dere verdiensten voor de samenleving. Vaak zonder eigenbelang en in alle bescheidenheid. Kortom: Iemand die een lintje verdient. Kent u iemand? Dien dan voor 15 juli een aanvraag in. Belangrijk bij de aanvraag is het aantal jaren (minimaal 15 tot 20 jaar aaneengesloten) en de intensiteit (tijdsbesteding) van de verdiensten. Ook behoort uit de aanvraag te blijken wat de persoon binnen die organisatie of vereniging precies heeft gedaan. Als aanvrager probeert u zo nauwkeurig mogelijk de exacte jaartallen aan te geven waarbinnen de beoogd decoran- dus voor een vereniging of organisatie actief is of is geweest. Hoe gaat u te werk? U neemt contact op met de gemeente waarin de kandidaat woont. Als uw kandidaat in de gemeente Zuidpias woont, neemt u contact op met Vera Boxhoorn via telefoonnum mer 0180 - 637 720 of e-mail v.boxhoorn0 zuidplas.nl. Zij kan u meer vertellen over de Koninklijke Onderscheidingen en in grote lijnen aangeven of de verdiensten van uw kan didaat inderdaad bijzonder genoeg zijn. Aanvraagformulier Meer informatie en het aanvraagformulier vindt u op www.lintjes.nl. De aanvraag moet vóór 15 juli 2012 bij de gemeente binnen zijn. Als u iemand in gedachten heeft, is het dus nu het moment om in actie te komen. Niet alleen personen, ook bedrij ven en verenigingen kunnen een Koninklijke Onderscheiding verdie nen. Meer informatie is ook te vinden op www. koninklijkhuis.nl. Vóór 15 juli 2012 Om op tijd te zijn voor de jaarlijkse lintjesregen van Koninginnedag (2013) moet u ervoor zorgen dat uw complete voorstel vóór 15 juli binnen is bij de burge meester (vertrouwelijk). Op www.zuidplas.nl kunt u lezen welke appartementen u nog kunt huren. Appartementen op 11 minuten lopen van de winkelvoorzieningen in het dorp en dicht bij een bushalte. De woningen zijn geschikt voor diverse woningzoekenden die ouder zijn dan 23 jaar. Wel is een volgorde voor toewijzing vastgesteld. De verwachting is dat de woningen begin 2013 worden opgeleverd. Toekomstige huurders worden na toewijzing van de woning door de verhuurder Woningstichting Mozai'ek Wonen uitgenodigd zelf een keuze te maken uit diverse keuken- en wandtegelpakketten. Uw toekomstige woning wordt dan voorzien van de door u gemaakte keuze van keuken en wandtegelwerk. U kunt daarmee uw eigen sfeer aan de woning geven waar u in 2013 komt te wonen. Volgorde van woningtoewijzing Woningzoekenden met een medische urgen tie voor een gelijkvloerse woning 65 plussers die een vergunningplichtige huurwoning vrijmaken in Moordrecht 65 plussers die een vergunningplichtige huurwoning vrijmaken in Zuidpias Overige 65 plussers, woonachtig in Moordrecht Overige 65 plussers, woonachtig in Zuidpias Overige woningzoekenden die een huur woning vrijmaken in Moordrecht Overige woningzoekenden die een huur woning vrijmaken in Zuidpias Overige woningzoekenden Voor deze woningen geldt dat woningzoe kenden met een urgentie op andere gronden geen voorrang genieten. De woningen worden toegewezen aan de woningzoekende met de hoogste BLscore. U kunt op meerdere woningen inschrijven. Voorwaarden: Maximaal 3 personen Maximum bruto verzameljaarinkomen 34.085,— Voor de vrije sectorwoningen geldt een minimum verzameljaarinkomen van 29.901,--. Er geldt voor deze woningen geen maximum verzameljaarinkomen. Kijk op www.zuidplas.nl welke woningen er nog beschikbaar zijn. U kunt zich alleen voor deze woningen inschrijven. De niet meer beschikbare woningen zijn al in de eerste ronde toegewezen. Voor informatie over de toewijzing kunt u mevrouw Immerzeel van de gemeente Zuidpias bellen, telefoonnr. 0180-330300. Voor de verhuur, meer technische informatie en een overzicht van plattegronden van de woningen kunt u kijken op de website van Mozai'ek Wonen www.mozaiekwonen.nl of bellen met Arjan Dorresteijn (telefoonnr. 0182-692969). Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier voor de huurwoning of woonwa genstandplaats bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (01801 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 14 mei 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij een kopie het IB-60 formulier of de gevraagde inkomsten- verklaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5