Zuidpias gemeente Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Nieuwe aansluiting, betere doorstroming Vlaggen gemeente op 4 mei RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 9 MEI 2012 Kom woensdag 23 mei naar de informatieavond A20 Moordrecht Reageren heeft alleen zin als u aan alle voor waarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Sportlaan 72 2-kameretagewoning (Galerijflat met lift, 1e verdieping) Beschikbaar per: 8 juni 2012 Bruto huur: 350,76 per maand Voorwaarden: Max. 2 personen Tot 23 jaar Max. bruto verzamel jaarinkomen 1 persoon 22.025 Max. bruto verzamel jaarinkomen 2 personen 29.900 Graaf Willemstraat 20 6-kamereengezinswoning Beschikbaar per: 6 juni 2012 Bruto huur: 673,95 per maand Voorwaarden: Min. 2 personen Max. bruto verzamel jaarinkomen 36.085 Doorstromers genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 16 mei 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenverklaring [bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Op de aansluiting van de A20 in Moordrecht loopt het verkeer in de spits geregeld vast. Vooral als de spoorwegovergang in de Middelweg gesloten is. Rijkswaterstaat, ProRail, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Zuidpias gaan dit veranderen. Met een nieuwe aansluiting zorgt Rijkswaterstaat voor een betere doorstroming op de A20. ProRail vergroot de veiligheid door de spoorwegovergangen ongelijkvloers te maken. De provincie wil toewerken naar een betere verbinding tussen de A12 en de A20. De gemeente streeft naar een betere ontsluiting van het gebied. Speciaal voor omwonenden Tot halverwege 2016 werken we aan de nieuwe aansluiting. Om welke werkzaamheden het gaat, wanneer ze plaatsvinden en wat ze voor u betekenen? U hoort en ziet het tijdens een speciale infor matieavond voor omwonenden. Kom op 23 mei om 19.30 uur naar De Zespunt, Molenlaan 1a in Moordrecht. Meer informatie Bezoek de site www.rijkswaterstaat.nl/ a20moordrecht. Schrijf u daar meteen in voor de digitale nieuwsbrief. Afgelopen weken heeft de gemeente op deze pagina een vlaginstructie voor 6 en 5 mei geplaatst. De gemeente heeft op 6 mei in afwijking hiervan gevlagd. Hoewel de gemeente vanuit praktische overwegingen mag afwijken, is de uitvoering als onjuist ervaren. Het spijt ons als dat verwarring heeft opgeleverd. Besluitenlijst van de raadsvergadering van 26 april 2012 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt de voorstellen en raadsbesluiten eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl. 1. Aanbevelingen leerlingenvervoer De raad heeft met het voorstel ingestemd. 2. Ruimtelijke randvoorwaarden uitvraag 't Land Kanaan De raad heeft met het voorstel ingestemd. 3. Wijziging bouwverordening i.v.m. Bouwbesluit 2012 De raad heeft met de wijziging ingestemd. 6. Kostenverhaal Lanen en Linten De raad heeft het besluit genomen inzake de systematiek van het wettelijk verplichte kostenverhaal. 5. Bebouwde komborden Zuidptas De raad heeft met het voorstel ingestemd. 6. Rekenkamercommissie onderzoek Inhuur Externen en jaarverslag 2011 De raad heeft van het onderzoek en het jaarverslag kennis genomen. 7. Meerjaren Perspectief Grondexploitaties 2012 (MPG 2012) De raad heeft het MPG conform vastgesteld. 8. Benoeming leden onderzoekscommissie voor de geloofsbrieven en benoeming leden in raadscommissies. Mevrouw J.E. van Gelderen en de heren J.E.M. Vroegop en W. Zijlstra zijn benoemd tot leden van de onderzoekscommissie voor de geloofsbrieven. Deze commissie heeft geconstateerd dat de geloofsbrieven van mevrouw E.M. Kokkeler in orde zijn bevonden. Vervolgens heeft de raad op voordracht van de fractie van GBZ mevrouw E.M. Kokkeler en de heer M.R. Uitbeijerse benoemd als lid van de raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling (MO). De heer R.P. Snoeck is namens GBZ benoemd als lid van de raadscommissie Bestuur, financiën en beheer (BFB). De geloofsbrieven van laatst genoemde personen waren eerder al onderzocht en in goede orde bevonden. Indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide geval len worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt (tel. nr. 0180-330311). Openbare commissievergaderingen Alle vergaderingen vinden plaats de raadzaal van het Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur. NB: de datum van de vergadering BFB is afwijkend en op 22 mei 2012 is er een opiniërende raadsvergadering. Naast de gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder per raadscommissie de onderwerpen die op de agenda staan. Vergadering: Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling (MO) Datum: maandag 16 mei 2012 Vergaderpunten 1. Notitie fractie ChristenUnie/SGP 'Samen sterk in Zuidpias' De fractie van CU/SGP wil met haar notitie in de gemeenteraad het inhoudelijk debat voeren om ten aanzien van de Wet Werk en Bijstand en de Wet werken naar vermogen, welke laatste naar verwachting per 1 januari 2013 wordt ingevoerd, tot verantwoorde en haalbare beleidskeuzes te komen. 2. Rv Inburgering nieuwkomers Ingaande 1 januari 2013 wordt de uitvoering van de inburgering belegd bij het Rijk. Per die datum dient de verordening bestuurscommissie inburgering Midden-Holland te worden ingetrokken. 3. Presentatie actuele stand van zaken basisvoorzieningen In een korte presentatie wordt de stand van zaken toegelicht betreffende de fusies tussen de bibliotheken, het muziekonderwijs en het peuterspeelzaalwerk. 6. Rv Verordening ruimte- en inrichtingseisen peuterspeelzalen In de Wet kinderopvang en kwaliteitseisen peuterspeelzalen zijn geen eisen opgenomen ten aanzien van de ruimte en de inrichting van peuterspeelzalen. Deze eisen zijn echter wel een onderdeel voor kwalitatief verantwoorde opvang voor kinderen. 5. Rv Heroverweging brede school Moordrecht Nu de realisatie van de wijk Vijfakkers-Noord nadert worden de gegevens voor de bouw van een brede school nader onderzocht. De financiële gegevens blijken sterk af te wijken van de oorspronkelijke, zodat het plan moet worden

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6