Veranderingen Meer mensen aan een baan door samenwerking met IJsselgemeenten Raadslid Edel wordt bestuurs lid CDAV Zuid Holland Johan Wiltenburg wint Lesquin Excursie Vedj naar Auschwitz Winnaars Wereldwinkelloterij schuifdeurkasten op maat mARavenroW'ndenHAA- ÏÏM VROUWEN K I Ë5R ECHT HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 MEI 2012 9 www.enkast.nl 0180-634866 c Duivensport Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Geen week is hetzelfde in Den Haag. En heel vaak kijk ik op vrij dag achterom naar de voorbije week om te zien dat die week heel anders is verlopen dan ik op maandag dacht. Dat geldt na tuurlijk in het bijzonder voor de afgelopen weken waarin er wel heel veel is gebeurd, en ook heel veel niet is gebeurd. Het nieuws dat de Catshuisonderhandelin- gen gestaakt waren, vervolgens het debat in de Tweede Kamer daarover en daarna een alter natief akkoord; het was een van de meest hectische weken van de afgelopen periode. Bovenaan staat het belang dat Nederland door de crisis moet komen. En dat betekent simpelweg dat we onze uitgaven en inkomsten met elkaar in balans moeten brengen. Doe je dat niet, dan schuifje de rekening door naar de volgende generatie. En daar liggen al de nodige uit dagingen voor klaar. Neem alleen al het gegeven dat er halverwege de vorige eeuw, toen veel sociale wetgeving tot stand kwam, voor elke niet-werkende zes mensen stonden die aan het werk waren (en dus premiegeld in het laatje brachten). Over een paar jaar zijn dat er nog maar twee. Dit is dus niet de tijd om onze kop in het zand te steken maar juist om een antwoord te formuleren op de vragen van nu en van de toekomst. Hetzelfde geldt voor de drie procent regel waar zoveel over te doen is. Doen alsof dit van 'Brussel' moet is kortzichtig, net als zeggen dat het tekort wel meer mag zijn dan drie procent. Hebben we ons huishoudboekje niet op orde (lees: het tekort is hoger dan nul procent, door te spreken over drie procent leg gen we die claim op de toekomst feitelijk ook al) dan gaan we op de financiële markten fors meer rente betalen. En elke procent die we als land extra moeten betalen, kost vier miljard. En dat kan niet geïnvesteerd worden in onderwijs, veiligheid of mobiliteit... Kortom, de politieke keuzes die voor lig gen, hebben echt grote conse quenties. En je kunt prachtige discussies hebben over het uitgeven van geld, maar veel partijen lijken zich niet te realise ren dat dat geld ook opgebracht moet worden. Iedere ondernemer, penningmeester van een vereni ging, iedere persoon die thuis de administratie doet, weet wat er gebeurt als er meer uit gaat dan er in komt. Met deze wetenschap gaan we nu weer vooruit kijken, naar verkiezingen die van groot belang zijn voor de toekomst. Gaan we potverteren of gaan we hervormen zodat er weer geïnves teerd kan worden? Vanuit de WD zetten we in op het laatste; liever moeilijke keuzes nu cfan onmoge lijke maatregelen later. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.n I of via twitter tamara_venrooy Zuidpias - De gemeente Zuidpias gaat de contacten met de IJsselge meenten Krimpen en Capelle verste vigen door ook aan te sluiten op het Werkplein IJsselgemeenten. Daar naast zullen Krimpen en Zuidpias gezamenlijk een sociaal rechercheur aanstellen. Voorlopig blijft Zuidpias aange sloten bij de arbeidsmarktregio Midden-Holland. De gemeente gaat daarnaast een brugfunctie vervullen tussen deze regio en de arbeids marktregio Rijnmond. Wethouder Arjen Hazelebach (Werk Et Inkomen): "Vijftig procent van de uitgestroomde bijstandsgerechtig den vindt werk in de regio Rijnmond, dertig procent lokaal en vijftien pro cent van de uitstroom gaat werken in de regio Midden-Holland. Deze aantallen geven aan dat het meeste werk in de regio Rijnmond wordt gevonden. Het versterken van onze contacten met de IJsselgemeenten vind ik dan ook belangrijk voor onze werkzoekenden. Op deze manier kunnen we meer mensen aan een baan helpen," aldus de wethouder. Vanaf 1 juli 2012 hebben de ge meente Zuidpias en Krimpen aan de IJssel gezamenlijk een sociaal rechercheur aangesteld. Tot die tijd maakt Zuidpias nog gebruik van het Regionaal Instituut Sociale Re cherche (RISR) te Gouda, waarmee de gemeente de samenwerking zal opzeggen. Samenwerkingsvormen De keuze van het college om voor lopig geen aansluiting te zoeken bij een andere arbeidsmarktregio heeft te maken met de recente verken ningen naar bestuurlijke samenwer kingsvormen in de regio Midden- Holland. Het college is met andere gemeenten in deze regio in gesprek over de totale visieontwikkeling, waar de arbeidsmarktvisie deel van uitmaakt. Zuidpias - CDA-raadslid Marijke Edel is dinsdag 24 april gekozen tot bestuurslid van het CDA Vrouwen- beraad (CDAv) Zuid-Holland. Binnen het nieuwe bestuur vervult zij met een collega het secretariaatschap. Eén van de belangrijkste doelen van het CDAv was jarenlang 'het bevor deren van politieke bewustwording bij vrouwen'. Marijke Edel: "Met de bewustwording zit het tegenwoor dig wel goed. Met de inbreng van vrouwen is het vaak wat minder ge steld. Niet wat betreft de kwaliteit, maar voor wat betreft het aantal Marijke Edel: "Vrouwen kunnen hun praktische ervaring prima inbrengen in de politiek. vrouwen. Zo zijn er van de Tl raads leden in Zuidpias slechts 4 vrouw. Ik zie nog steeds dat vrouwen, ten opzichte van mannen, de meeste tijd met de kinderen doorbrengen. Terwijl vrouwen hun praktische er varing met bijvoorbeeld mantelzorg, onderwijs en infrastructuur (halen en brengen van kinderen) prima zouden kunnen inbrengen in de po litiek!" Om meer vrouwen de politiek in te krijgen, wil Edel nauwere samen werking tussen de lokale CDAv af delingen bevorderen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf het Raadhuisplein vertrekt woens dag 16 mei om 22.00 uur een bus met ruim zestig personen naar voor malig vernietigingskamp Auschwitz l-ll. Voor deze reis, die drie dagen duurt, is nog één plekje vrij. De kos ten bedragen 150,- euro. Wie mee wil kan contact opnemen via info. vedj@gmail.com. Begin 2010 ging Stichting Vedj van start met het project 'Tweede We reldoorlog'; een project voor jong en oud waarbij een bezoek werd gebracht aan de concentratie- en vernietigingskampen Bergen-Bel- sen, Auschwitz, Vught. In 2011 werd Normandië bezocht en eerder dit jaar werd een bezoek gebracht aan het oorlogsmuseum in Overloon en aan de Duitse Oorlogsbegraaf plaats in IJsselstein. De organisatie vindt het belangrijk stil te staan bij de huidige vrijheid die te danken is aan hen die daarvoor gestreden hebben. Voor zondag 25 november staat een excursie op het programma naar voormalig concentratiekamp Ber- De deelnemers aan de excursie naar Auschwitz zijn voorbereid op wat ze zullen gaan zien, maar weten dat het nog erger kan zijn dan de foto's die zij gezien hebben. gen-Belsen. Deze reis is bestemd voor iedereen van veertien jaar en ouder. Inschrijven kan via info. vedj@gmail.com of 06-14606126. Voor meer informatie: www.vedj. info. V.T MU BJNNEN- tK BRENG NIEUW LICHT Zevenhuizen - Acht personen werden op Koninginnedag verblijd met een prijs in de loterij van de Wereldwin kel: Jeannet Nagtegaal, Fred van der Linde, Hans Verduijn, mevrouw de Wit, Marina Veerman, Lida de Jong, Eliza van der Plas en Nynke Oen- ema. De prijzen kunnen worden af gehaald bij de Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 202d. De winkel is open van woensdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Zevenhuizen - Door postduiven vereniging de Stormvliegers werd donderdagavond 26 april ingekorfd voor de eerste midfondvlucht uit Nanteuil op een afstand van 341 km. Door het aanhoudende slechte weer kon er niet gelost worden en zijn de zeven vrachtwagens, die de 33.000 duiven vervoerden, terug gereden naar Lesquin, het vliegveld bij Lille. Daar werden de duiven om 11.50 uur vrijgelaten voor de wed strijd naar huis over een afstand van 189 km. Om 14.37 uur klokte Johan Wiltenburg de snelste duif van de vereniging. Zijn duif had 68 kilometer per uur gevlogen tegen de noordoostenwind in. Een kwartier later waren alle prijsduiven weer thuis. Uitslag: 1-15 Johan Wiltenburg, 2-6-8-14-18-22-24 John Stofberg Et Joan, 3-9-10-17 Ron van der Made, 4 Leen van Wensem, 5 Jef frey van der Haak, 7-16 Cor Zweere, 11 Dick den Hertog, 12 Maarten Strijdhorst, 13 Rijk Hofman, 19-25 Marco Flier, 20-21-23 Richard van Ommeren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9