Zomerfeest op kinderdag verblijven Computercursussen voor beginners en gevorderden Van Slingerland oppermachtig Clubkampioenen IJsselbridge Creabeurs in bibliotheek Informatieavond over allergie Expositie voor goed doel Recordopbrengst rommelmarkt KidsDisco schuifdeurkasten op maat HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 23 MEI 2012 13 Jeu de Boules www.enkast.nl 0180-634866 Nieuwerkerk aan de IJssel - Op de kinderdagverblijven De Esse en Ka kelbont en bij buitenschoolse op vang Essezoom wordt zaterdag 2 juni van 10.00 tot 13.00 uur feest gevierd. Voor kinderen worden tal van activiteiten georganiseerd. Er is onder meer een springkussen en er zijn dieren van een kinderboerde rij die geaaid kunnen worden. Voor nieuwe ouders is het zomerfeest een mooie gelegenheid om kennis te maken met de drie locaties. De Esse en de Essezoom zijn gevestigd aan de Donge 7; Kakelbont aan de Wolga 2. Nieuwerkerk aan den IJssel - De diverse computercursussen in het Leereentrum-Nieuwerkerk van de PCOB zijn inmiddels afgelopen. Be langstellenden kunnen zich nu al opgeven voor nieuwe cursussen voor beginners en gevorderden. Ook zul len er workshops worden gehouden voor het maken van Albelli fotoal bums of Fotobewerking met Picasa. Daarnaast wordt bij voldoende be langstelling een workshop gepland' over Veiligheid en Internet. De groepsgrootte bedraagt maxi maal tien deelnemers met drie des kundige vrijwilligers als begeleider. De kosten voor deelname bedragen 10 euro per bijeenkomst. Voor meer informatie of aanmel den: 0180-312783 of: ans.joopverhave@telfort.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeu de Boules Club Nieuwerkerk speelde zaterdag 19 mei het Tuincentrum Van der Dussen toernooi'. Tijdens dit toernooi werden alle disciplines van de jeu de boules sport afge werkt. Grote winnaar werd Wim van Slingerland; hij won als enige alle zes de partijen. Een saldo van 55 punten brengt hem direct in de top van het clubkampioenschap. De tweede plaats was voor John de Vries en de derde plek voor Nancy de Vries. De clubkampioenen. Van links naar rechts Jaap Zeedijk, Wim Lensen en Jos Lensen; Herman Holleboom kon er niet bij zijn. Nieuwerkerk aan den IJssel - De clubkampioenen van bridgeclub IJsselbridge werden tijdens de woensdag 16 mei gehouden jaarvergadering gehuldigd. De leden van de club spelen op maandag- en woensdagavond, te zamen zo'n 120 paren, een interne competitie. De jaarvergadering markeert het einde daarvan. Tus sen september en mei werd tijdens vier deelcompetities van telkens zes avonden, gestreden om het club kampioenschap. Daarvoor moesten door het spelen van in totaal 576 spellen punten bijeen worden ge sprokkeld. Dit jaar werden de mees te punten op maandagavond ver gaard door het paar Jaap Zeedijk en Herman Holleboom en op woensdag door het paar Wim en Jos Lensen. Zij namen onder daverend applaus de bijbehorende wisselprijs in ont vangst en werden in de bloemetjes gezet. Ook werden de nieuwe bestuursle den aan de leden voorgesteld. Loes Vink en Ben Clerx traden af, waarna hun plaatsen achter de bestuursta fel werden ingenomen door Bea den Hollanderen Karl Husmeier. Het vol ledige bestuur bestaat nu uit Bert van Voorbergen, voorzitter, Bea den Hollander, secretaris, Karl Husmeier, penningmeester, Rinus Scheele en Toon de Korte, wedstrijdleiders, en Gerard Klein en Wenneke van Veld huizen, wedstrijdsecretarissen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek vindt op ini tiatief van Rita van der Velden op zaterdag 2 juni van 10.00 tot 12.00 uur een Creabeurs plaats. Belang stellenden kunnen hier op creatief gebied allerlei informatie inwinnen. De initiatiefneemster geeft infor matie over het bakken van taarten; Krista van der Lans maakt Iuier taarten Lina Storm geeft informa tie over tapas en zelfgemaakt bier; Elisa Laan weet-alles van nagels en haren en vader Joop Laan houdt van fotograferen. Lonneke Walraven legt zich toe op zwangerschaps- en ba byfotografie en Marjan Booij maakt sieraden. Yvonne Kervezee maakt kindertraktaties en Gill Goossens maakt dieren van klei. Ilja van Dijk maakt 3D schilderijtjes voor kinde ren. De bibliotheek is gevestigd aan het Raadhuisplein. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De in Moordrecht wonende kunstenaar Piet Terlouw (75) expo seert een aantal van zijn tekeningen in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Terlouw groeide op in Gouderak en heeft zich na zijn pensionering toegelegd op het te kenen en schilderen. De tentoonge stelde werkstukken zijn te koop; de opbrengst is bestemd voor de Kan kerbestrijding. Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Eén keer per jaar wordt het gebied rond om de Hervormde kerk in Dorrestein hermetisch afgezet. Grote hekken bewaken op de vroege ochtend van zaterdag 19 mei de uitgestalde spul len die dé kerk het afgelopen jaar heeft opgehaald. Als om klokslag half tien de hekken open gaan sprinten de eerste fanatiekelingen het terrein op: jagend op de eerste koopjes. Mede door het mooie weer is het vanaf het begin van de markt al erg druk en bleef dat de hele dag ook zo. Uiter aard is niet alles verkocht, maar alle pareltjes zijn er uitgevist. Er kan een recordopbrengst genoteerd worden: 53.000 euro. De opbrengst wordt verdeeld over twintig goede doelen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein vindt op donderdag 7 juni van 19.00 tot 21.00 uur een informa tieavond over (voedsel)allergie plaats. Er zijn veel vormen van allergie. De bekendste is wel hooikoorts, waarbij men reageert op pollen van grassen en bomen. Allergische reacties kun nen echter ook komen van insecten, geneesmiddelen en stoffen in cos metica of in de dagelijkse voeding. Mevrouw H. Mulder, internist-al- lergoloog, en mevrouw M. Noor- dam, allergiediëtist, verzorgen deze avond beiden een lezing. Er is ruimte voor het stellen van vragen. De toegang bedraagt 5,- euro. Vooraf aanmelden kan via 06- 27041737, 073-6122322 of via m.noordam@dietheek.nl. Zaal open om 18.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt vrijdag 8 juni van 19.00 tot 22.00 uur een kidsdisco gehou den. Kom dansen en genieten op dit gratis feestje als je tussen de zeven en dertien jaar oud bent. Er zijn vol wassenen aanwezig om een oogje in het zeil te houden, 't Blok is ge vestigd aan het IJsermanpad 1.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13