"0, nu moet er bewogen worden" "Zeker vierduizend bezoekers voor autocross" Gratis muziekles Eerste prijs voor John Stofberg Geen vis, geen winnaar HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 23 MEI 2012 17 Eerste Ukkepuk-coneert met medewerking van De Kleine Trompetter wiasmwt Duivensport Hengelsport Zevenhuizen - De gemiddelde ukkepuk zingt en swingt al snel mee met de liedjes van K3. Volgens de Zevenhuizense muziekpedagoge Margré van Ge stel (57) verdienen kleuter, peuter, dreumes en baby meer: "Jazz of klassiek; het is nooit te vroeg voor goede muziek. Margré van Gestel: "Eén moment hier kan bepalend zijn voor wat deze kinderen over zes, zeven jaar doen. Door Judith Rikken Van Gestel stond ruim twintig jaar geleden aan de wieg van de 'Muziek op Sehoot'-cursussen voor jonge kinderen en hun ouders, die inmid dels in het hele land worden aan geboden. Ook internationaal krijgt ze erkenning en timmert ze aan de weg: van Denemarken tot Litouwen en van China tot Griekenland geeft Van Gestel presentaties over mu- ziekedueatie voor jonge kinderen. Het nieuwste initiatief van de mu ziekpedagoge is een reeks van vier Ukkepuk-concerten, waarin nul- tot vierjarigen kennismaken met live muziek. "Luisteren kinderen naar muziek van een cd, dan horen ze een brij. Door ze Ook losse instrumenten te laten horen, gaan ze de verschil lende lagen herkennen en leren ze ook dat muziek niet zo ingewikkeld is als het misschien lijkt." Als voorbereiding op het eerste Uk- kepuk-concert op zondag 3 juni in dorpshuis Swanla, geeft Van Gestel een aantal voorbereidende lessen in kinderopvang en kleuterklassen. Met nu nog muziek van cd, die straks in de theaterzaal speciaal gearrangeerd live zal worden gespeeld door 35 muzikanten van harmonie De Kleine Trompetter. Ook werken dansers van Fabia Dance Center en enkele zan gers mee aan het concert. Klapstuk Woensdagochtend in de hal van kinderdagverblijf Het Kwartelnest. Met handpop Kermit schuift Mar gré van Gestel de kring peuters rond om alle kinderen welkom te heten. Is het ijs een beetje gebroken, dan komt het eerste muziekinstrument tevoorschijn: een regenmaker. Nog niet alle ukkepukken durven de met balletjes gevulde buis zelf aan té pakken, maar als even later ieder paar handjes een setje trommel stokjes heeft gekregen, lijkt alle te rughoudendheid verdwenen. Onder twee grote oranje paraplu's schuilen de kinderen voor de denkbeeldige regendruppels waarover ze zingen, terwijl ze verwoed met de stokjes op de grond tikken. Het klapstuk van de ochtend is ech ter de inhoud van de zwarte koffer dieVan Gestel vervolgens in de kring zet. Spannend vinden de meeste kinderen de glimmende trompet wel, maar als een paar waaghalzen geluid uit het instrument weten te krijgen, is het enthousiasme groot. Na een half uur raakt de koek op en gaan een paar kinderen aan de wan del. Van Gestel: "0, nu moet er be wogen worden, dat hebben ze echt nodig." Flashmob Ook tijdens het concert wordt van het jonge publiek niet verwacht dat het drie kwartier lang stil op een stoeltje blijft zitten. Van Gestel: "De dirigent van De Kleine Trompetter, Joop Nijholt, is zelf een jonge va der en bedacht dat de muzikanten ver uit elkaar moeten zitten, zodat de kinderen er tussendoor kunnen lopen. Zo krijgen ze alle gelegen heid om dichtbij de instrumenten te komen en te mogen reageren, zoals kinderen reageren. Ook zitten er in het concert flashmob-achtige ele menten, om het verrassingseffect en de verwondering groot te houden. De kracht van onze concerten is dat alles erop gericht is kinderen drie kwartier lang gefocust te houden op de muziek." In de reeks van vier concerten worden in de liedjes verschillende muziekstijlen en instrumenten ge presenteerd. "Van klassiek tot jazz, van trompet tot piano, maar in ieder geval iets anders dan K3." Van Gestel is ervan overtuigd dat de vroege kennismaking met live mu ziek kan leiden tot een leven lang actief musiceren. "Eén moment hier kan bepalend zijn voor wat deze kinderen over zes, zeven jaar doen. Begin je later met muziekeducatie, dan zitten kinderen vaak op voetbal of een andere sport en zijn de kan sen voor de muziek verkeken." Vervolg van voorpagina .^nVNS^il fUMtOVUMM De carpullings trokken zaterdag de nodige bekijks. Zevenhuizen - De autocross van Ze venhuizen is één groot sociaal ge beuren. Er worden biertjes gedron ken, snacks gegeten en contacten aangehaald. Donderdag 17 mei; voor de auto sportliefhebber valt er op deze He melvaartsdag veel te genieten. Als er even geen wedstrijd wordt gere den, kan het publiek de wagens van de coureurs bekijken. Sommigen sleutelen snel nog wat aan hun auto voordat ze aan de bak moeten. Genoten wordt er ook als de auto's met veel lawaai - want ze herber gen stuk voor stuk vele pk's - langs komen scheuren en het nodige 'stof doen opwaaien. De modder vliegt om de oren, maar niemand lijkt daar mee te zitten. Het hoort bij de cross. Tijdens de races gaat ook wel eens wat mis. Zo vliegt er een auto over de kop en vinden enkele botsingen plaats. Dit loopt allemaal zonder ge wonden af; de organisatie kijkt dan ook met een goed gevoel terug op de dag. "We hebben minstens vier duizend bezoekers mogen verwel komen, wat natuurlijk geweldig is. Er waren geen ongeregeldheden en de sfeer was top", aldus organisator Henk Wooning. Oude kever Zo druk als het donderdag op de cross was zou het zaterdag 19 mei niet meer worden. "We hebben inge zet op zo'n duizend bezoekers over de gehele dag", vertelt Wooning, terwijl achter hem een traktor bezig is een zware slede te verslepen. "Het idee voor dit evenement is eigenlijk spontaan ontstaan. Er werd gegrapt over een tractorpulling en nu vindt die gewoon plaats. Mooi toch?" Het mag dan wel niet zo druk zijn als op de cross, toch staat het za terdag vol rondom het terrein. Met name de auto's met opgevoerde motoren die deelnemen aan de carpullings trekken de nodige be kijks. Je ziet dan ook niet dagelijks een oude kever met een gigan tisch motorblok rondrijden. Of een Volkswagen Golf met grote banden en een luchttoevoer uit de motor kap. Voer voor de liefhebbers dus. Rond een uur of zes is het gedaan met de autopret en verlegt de focus zich naar de feesttent, waar onder anderen DJ Henry en Linda Kandt optreden. Nog tot een uur of tien wordt er goed gefeest op het Zeven huizense platteland. "Dit zou zomaar de beste editie tot nu toe kunnen zijn geweest", stelt Henk Wooning achteraf. "Voor mij is dat in ieder geval wel zo." Volgend jaar is er, als het weer het toestaat, weer een nieuwe editie. Zevenhuizen - Muziekvereniging De Kleine Trompetter biedt kinderen in de leeftijd van acht tot twaalf jaar de mogelijkheid om .in een aantal lessen kennis te maken met het be spelen van een muziekinstrument. De lessen vinden plaats op maandag vanaf 18.30 uur in dorpshuis Swanla op de maandagen 4, 11 en 18 juni. De lessen worden gegeven door de dirigent Joop Nijholt. De kinderen krijgen van De Kleine Trompetter een instrument aan geboden en mogen het drie weken gratis uitproberen. De lessen worden afgesloten met een miniconcert op maandag 25 juni. Ook het opleidingsorkest laat dan van zich horen. Voor meer in formatie en aanmelden: linda@ dekleinetrompetter.nl. Zevenhuizen - De leden van de postduivenvereniging Stormvlie- gers korfden donderdag 17 mei 552 duiven in voor een concours vanuit Nanteuil, ten noorden van Parijs, op een afstand van 339 kilometer. Om 7.45 uur viel het startschot en ver trokken 32.420 duiven tegelijk. Om 11.22 uur arriveerde de snelste duif bij John Stofberg en Joan. Zij haal den hiermee de eerste prijs binnen van Zuid-Holland west. Bijna aan half uur later waren alle prijsduiven weer thuis. Uitslag: 1-3-4-5-8-11-12-13-16- 19-21-22-23 John Stofberg en Joan, 2 Ron van der Made, 6-20 Leen van Wensem, 7 Nico Koppenaal, 9-15 Maarten Strijdhorst, 10 Rinus Jon- genelen, 14Johan Heykoop, 17-24 Dick den Hertog, 18 Truus Nell, 25 Ruud Brands. Zevenhuizen-Moerkapelle - De vierde wedstrijd voor de ouderencompetitie werd gevist in de Noord AA. Met vijf vissers werd 3.970 gram vis gevangen. Eerste werd John van Etswijk met 3.660gram, op de tweede plaats eindigde Jacques Visser met 160 gram en Jan van Dongen werd derde met 150 gram. De vijfde wedstrijd werd gehouden in het Lage Bergsche Bos; de zes deelnemers vingen geen gramme tje. De vijfde wedstrijd van het clubkam pioenschap werd gevist in het Ka naal door Voorne bij Hellevoetsluis. De acht deelnemers vingen 82.920 gram. Eerste werd Jan van Dongen met 16.200 gram, John van Elswijk werd tweede met 14.840 gram en Jan de Zwart eindigde op de derde plaats met 14.600 gram. De vol gende wedstrijd is de vierkamp met Waddinxveen, Moordrecht en Stol wijk op zaterdag 2 juni. Vertrek om 06.00 uur van de parkeerplaats van La Baraque.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17