Stepmarathon in aantocht Orgelconcert met koorzang Omgaan met pesten: signaleren, aanpakken en oplossen Politici achter de tafeltennistafel Museum 'Ons Verleden' opent haar deuren Autopuzzeltocht Moerkapelle Hugo van Elteren kampioen KinderDoeDag Rijvereniging Moerveen Braxton Woonaccessoires HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 23 MEI 2012 19 Schaken www.enkast.nl 0180-634866 Woord '000/ Moerkapelle - De inmiddels traditionele stepmarathon vindt dit jaar plaats op vrijdag 7 en zaterdag 2 juni. Organisator Comité Woord en Daad is druk met de voorbereidingen. Op vrijdag wordt om 20.00 uur wordt het startsein gegeven bijgebouw De Boeg. Leerlingen van de basisschool in de leeftijd van tien tot twaalf jaar kunnen ook meedoen, zij starten zaterdag om 7.00 uur. De marathon is een sponsorproject voor 'Afrika op je gezondheid'. Dit project richt zich op voedselzeker heid in Burkina-Faso. In het noor den, op de grens van de woestijn, leeft het armste deel van de bevol king. Zo dicht bij de Sahara woestijn is er weinig regen, terwijl de land bouw de belangrijkste bron van in komsten is. De doelstelling van het project is de boeren in deze regio een agrarische training voor het verbeteren van de opbrengsten van hun gewassen te geven. Hun vrouwen krijgen een schaap, waarvan de mest gebruikt wordt om de grond te bemesten. Per team is een step beschikbaar. Elk teamlid stept om de beurt de route door Moerkapelle. De route is on geveer twee kilometer lang. Op de twee uiterste punten van de route staan stempelposten waar tijdens iedere ronde een stempel gehaald moet worden. Op deze manier wordt bijgehouden hoeveel rondes een deelnemer gestept heeft en hoe veel rondes het hele team gemaakt heeft. Deze informatie wordt per ronde verwerkt en is zichtbaar bij de start/finish. Teams kunnen zich inschrijven voor de stepmarathon via: www.stepmarathon.nl. Moerkapelle - De Keijzerschool houdt dinsdag 29 mei een thema avond over pesten. Professionals van de stichting Om gaan met poesten verzorgen een presentatie. Er is ruimschoots gele genheid voor het uitwisselen van er varingen en meningen. Deelnemers worden ook gemotiveerd om met oplossingen aan de gang te gaan in de eigen situatie. Omdat het pesten sterk in de actualiteit staat, stelt de Keijzerschool niet alleen ouders in de gelegenheid deze avond te be zoeken, maar wordt de school open gesteld voor alle belangstellenden. De avond wordt gehouden van 19.30 tot 21.30 uur in de school aan de Beatrixlaan. De toegang is vrij. Moerkapelle - De Stichting Orgelcultuur Zuidpias vervolgt haar concertserie voor dit jaar op zaterdag 16 juni met een gecombineerd concert van orgel en koorzang in de Nederlands Hervormde Dorpskerk te Moerkapelle. Het or gel in deze kerk beschikt over een grote draagkracht en heeft een heldere, sprankelende klank. Het orgel wordt bespeeld door Christiaan Ingelse, hoofdorganist van de St. Janskerk te Gouda en vo caal ensemble 'Cantare' verzorgt, onder leiding van Leo Rijkaart, de koorzang. Het programma omvat een interessante mix van litera- tuurspel uit barok en romantiek en enkele mooie kooruitvoeringen. De meeste koormuziek is van En gelse en Franse componisten, zo als Byrd, Stanley en Boëlmannn. Het concert begint om 20.00 uur; de toegang is vrij. Bij de uitgang wordt een collecte voor de onkos ten gehouden. Moerkapelle - Tafeltennisvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle (TZM) houdt donderdag 24 mei om 20.00 uur een politiek tafeltennistoernooi om de vereniging onder de aan dacht te brengen. TZM is een gezel lige vereniging met 25 senior- en jeugdleden die elke donderdag een balletje slaan. Om na het wegval len van de gemeentelijke subsidies bestaansrecht te hebben zijn meer leden nodig. Laat burgemeester Gert-Jan Kats zich overrompelen door Ferry van Wijnen? Laat Johan Helmer Martien Zijderhand alle hoeken van de tafel zien? Of wordt Wybe Zijlstra weggeslagen door Jan van Grootveld? Houden de da mes Reicher en Van Gelderen stand tussen het mannelijke geweld? Ook wethouder Jan Verbeek, John Ooms en Dirk Uittenbogaard, Rik van Woudenberg, Gerard Zweere, Aad Stuivenberg, Roeland de Graaff en enkele WD-coryfeeën gaan de strijd aan. Zullen er achter de tafeltennis tafel ook coalities gevormd moeten worden? Wie het sportieve spektakel met eigen ogen wil aanschouwen is welkom in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40. De toegang is vrij. Zevenhuizen - Historisch- Centrum 'Ons Verleden' en het museum 'Ons Molenverleden'zijn zaterdag 26 mei van 13.30 tot 16.00 uur geopend. De beide musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15 en zijn lopend ook bereikbaar via de Korte Zijde. Onder de titel: 'Vroeger was alles anders; rond de jaren '60', is een thematentoonstelling te zien met veel materiaal uit en foto's over Moerkapelle, Oud Verlaat en Zeven huizen. Ook de tentoonstelling '200 jaar Burgerlijke Stand' een fraaie expositie over geboorte, huwelijk en overlijden in onze gebieden is nog te zien. Verder een film van de heer Jalink, ambtenaar bouwzaken bij de gemeente Zevenhuizen in de jaren '60 met veel bouwactiviteiten, zoals de sloop van het oude mannenhuis, de bouw van het toenmalige post kantoor en de in aanbouw zijnde 'nieuwbouwwijk; met straten als de Dahliastraat. Op de bovenverdieping is een film over de Zuidpias van Herman Vuys- je te zien. Hierin laat Bram Heij voor de laatste keer zien dat hij het sme den nog niet is verleerd. Verder een tentoonstelling van en over molens Mevrouw Van den Bos zet zich tijdens iedere tentoonstelling met hart en ziel in voor 'Ons Verleden'. die oorlogsslachtoffer zijn gewor den in de Tweede Wereldoorlog. Leden van de werkgroep genealogie hebben (bijna) alle gegevens van de Burgerlijke Stand van Moerkapelle en Zevenhuizen gedigitaliseerd. Ook van diverse omliggende plaatsen zijn geboorte-, trouw- en overlijdensak tesdigitaal beschikbaar. Mensen die willen beginnen met een zoektocht naar hun voorouders. Een aantal deelnemers aan de autopuzzelrit van het Oranje Comité Moerkapelle houdt even pauze bij Het Weegje. Moerkapelle - Het Oranje Comité Moerkapelle stelde voor Hemelvaartsdag, donderdag 17 mei, een autopuzzeltocht samen. Vanaf 12.00 uur die dag konden de deelnemers een routebeschrijving afhalen bij het Oude Raadhuis. De route voerde via de gemeenten Zuidpias, Waddinxveen, Reeuwijk en Bodegraven naar Driebruggen. Halverwege kon bij 't Weegje ge pauzeerd worden. Hier moest te vens een opdracht gemaakt worden om punten te verzamelen. Langs de route hingen letters, waarmee aan het einde van de rit zoveel mogelijk woorden gemaakt moesten worden. Alle formulieren moesten vervolgens ingeleverd worden in dorpshuis Op Moer. Gezien het enthousiasme van de deelnemers is het comité voor nemens voor volgend jaar wederom een puzzelrit te organiseren. Moerkapelle - In een zeer span nende finale, waarbij nog vier schakers kans hadden op de titel, is Hugo van Elteren de nieuwe kampioen van schaakvereniging Moerkapelle. Voorafgaand aan de laatste ronde hadden de scha kers in de finalepoule elkaar nog weinig pijn gedaan en werden er voornamelijk remises gespeeld. Nadat Wouter Vroegindeweij en Gerard van Ommeren niet van el kaar konden winnen, kon Maarten Vroegindeweij de titel pakken door remises te spelen tegen Hugo van Elteren. Die wist echter een pion te winnen en langzaam de par tij naar zich toe te trekken. Door deze overwinning behaalde hij 3,5 punt uit 5 wedstrijden en dat was genoeg om zich tot kampioen te noemen. De eindstand: 1. Hugo van Elteren 3,5 uit 5; 2-4. Wouter Vroegindeweij, Gerard van Omme ren, André Nieuwlaat. 5. Maarten Vroegindeweij 2,5 uit 5; 6. Christi aan Noorland 0 uit 5. In groep twee wist Arno Luinen- burg ook zijn laatste partij te winnen, ditmaal van Jan Blok. Hij wordt hiermee de nieuwe leider van groep twee. Ook de fraaie overwinningen van Ad Voerman, Jojanneke Weijermars en Maarten Pilgram tegen respectievelijk MJ Luteijn, Kevin Bakkeren Ron Droog mogen niet onvermeld blijven. Tot slot heeft Frits van der Starre de titel bij de jeugdschakers ge wonnen. De nestor van de groep liet in de finalepoule zien dat er varing een belangrijk wapen is. Moerkapelle - Rijvereniging Moer veen houdt zaterdag 26 mei een KinderDoeDag voor kinderen tot tien jaar op het terrein van de fami lie Reijneveld aan de Middelweg 18. Van 13.00 tot 15.00 kunnen er met en zonder pony's allemaal leuke spelletjes gedaan worden. Een vei ligheidshelm is verplicht voor ac tiviteiten op een pony. De toegang voor leden is vrij; niet-leden betalen 2,50 euro. Vrijwilligers om mee te helpen kunnen zich aanmelden via 079-5933465 of myra.c.meijer@ ziggo.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19