Leerlingen dansend van start bij sportweek Slotdrive NBC Open dag muziekschool Fair Trade gaat oranje Planten scoren op Hemelvaartsdag Leerlingen Rehoboth- school eten gezond HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 23 MEI 2012 21 Zuidpias Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het leek er op Hemelvaartsdag dan toch echt op de zomer in aantocht is. Het zonnetje scheen en dus was het moment daarom op de bloemen- en plantjesmarkt op het Raadhuisplein nieuwe bloemen en planten voor in en om het huis te scoren. Anderen hadden in het kader van de 'grote schoonmaak' hun huis ontdaan van overbodige spullen en boden die, vanuit de koffer bak, aan. Zowel de bloemen als de 'rommel' vonden gretig aftrek. Stichting Evenement, de organi sator van de markt, kijkt dan ook met een goed gevoel terug op de dag. Nieuwerkerk aan den IJssel - De maand april stond op de Rehoboth- school in het teken van gezond eten. De bedoeling van het project was om kinderen bewust te maken van het belang van gezond eten. De 'schijf van vijf kwam aan de orde, waardoor de kinderen leerden dat gevarieerd eten belangrijk is en ook het belang van genoeg bewegen werd besproken. In iedere groep werd op een ander manier aandacht aan het project besteed met bijvoorbeeld het proe ven van buitenlandse hapjes, een bezoek aan een snackbar, een rond leiding in een kas, of een fietstocht naar de Oudheidkamer. Schoolbreed is in het kader van dit project gestart met het in de och tendpauze op maandag, woens dag en vrijdag verstrekken van een fruit- en/of groentehap. Tot aan de zomervakantie krijgen de kinderen op deze manier dertig keer een por tie groente of fruit aangeboden. Tijdens de Open Dag op de Muziekschool kunnen kinderen een proefles op hun favoriete instrument volgen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school houdt zaterdag 2 juni van 10.00 tot 16.30 uur de jaarlijkse open dag. Belangstellenden kun nen een kijkje nemen in de 'keuken' van de muziekschool. Op deze dag kunnen ook gratis proeflessen op instrumenten gevolgd worden. Vooraf aanmelden via: muziekschoolnkerk@kpnmail.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De laatste wedstrijd van de Nieuwerkerkse Bridgeclub (NBC) werd maandag 21 mei gehouden in restaurant de Gouden Oceaan in de Dorpsstraat. Tijdens de feestelijke slotdrive werd de wisselbeker voor het clubkampioenschap uitgereikt aan Gerda Vissers en Cor Lageman. Zij behaalden 182 punten in het klassement van dit seizoen. Op de tweede plaats, met 170 pun ten, eindigden Peter Bijsterveld en Ron van Domburg. De derde plaats was voor Lenie de Kreek en Ineke van den Heuvel; dit koppel heeft een zeer goede prestatie geleverd met 166 punten en daarbij zijn zij de winnaars van het slemkampioen schap. Zij hebben tien slems gebo den en gemaakt, gevolgd door Guus Ham Henny Hense, Anneke Jansen en Renate Tournier die allen negen slems veroverden. De voorzitter heeft de prijzen uit gereikt en na het nuttigen van een maaltijd is de laatste wedstrijd van start gegaan. Deze werd gewon nen door Lenie de Kreek en Ineke van den Heuvel met 59.38% in de A-poule, gevolgd door Rob Moelker en Arie van Veen met 58.59% en op de derde plaats Wil Blok en Wil Valk met 57.81%. In de B-poule werden Margot Jabaaij en Wanda van Stra len de grote winnaars, met 55.21% eindigden zij op de eerste plaats. Op een gedeelde tweede plaats met 54.17% volgden Adri Bijl en Frans Bijl en Anneke Jansen met Greet Gallagher. In september gaat de competitie weer van start. Zomerbridge in korfbalkantine De zomercompetitie start op maan dag 4 juni in de kantine van de korf balvereniging achter het zwembad, ledereen is welkom, ook niet leden van de bridgeclub. Inschrijven kan tot 19.45 uur. Er wordt gespeeld in een laddercompetitie. Voor iedereen die meespeelt wordt een individueel klassement bijgehouden. Het is dus niet nodig om steeds met dezelfde partner te spelen en het is geen be zwaar als men een paar wedstrijden moet overslaan, de verdiende klas- sementspunten blijven geldig en worden opgeteld. Voor de winnaars staan er elke speelavond Iflessen wijn klaar. Het is voor beginnende bridgers een goede gelegenheid om in een ontspannen sfeer te spelen en zij zijn dan ook van harte welkom in deze zomercompetitie. Nieuwerkerk aan den IJssel -Voor leerlingen van de basisscholen in Nieuwerkerk aan den IJssel zal na deze week geen sport in het dorp meer onbekend zijn. De jaarlijkse Schoolsportweek is van start ge gaan waarbij verschillende plaat selijke sportverenigingen laten zien wat zij in huis hebben. Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Neder land kleurt binnenkort weer oranje. Na Koninginnedag is het nu tijd om alles in het oranje te hullen voor het EK Voetbal en de Olympische Spelen. Ook het Fair Trade label sluit zich hierbij aan met allerhande oranje artikelen als vlaggen lijnen, stressballen, dromenvangers, sleu telhangers, armbandjes en bier en chips. Al deze oranje artikelen zijn te koop in de Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 51a. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Rainbow Collectie komt met een oranje met rood-wit-blauwe uitvoering van het kralenbandje waarbij 0,20 euro per armbandje bestemd is voor Right to Play. De gemeente Zuidpias heeft sport hoog in het vaandel staan en is daarom mede-organisator van de Schoolsportweek. Dat wethouder Jan Verbeek die sport in zijn poli tieke portefeuille heeft, blij is met dit jaarlijks terugkerende sporteve nement steekt hij niet onder stoelen of banken. Hij staat zelfs te popelen om zelf ook enkele sportkunsten te vertonen. "Het is traditie om de sportweek te openen met een potje 'overkoppen'. Vorig jaar is het record op acht blijven steken, dat moeten we dit jaar verbeteren." Verbeek vraagt een jongen naar voren te ko men om samen met hem het record koppen te verbreken. Het lukt. Er wordt een nieuw record gevestigd: 13 keer. "Alle scholen krijgen namens de ge meente Zuidpias een leren voetbal van de Wereldwinkel", meldt Ver beek later. De keuze voor deze spe cifieke bal is met reden gemaakt. De wethouder legt uit: "Op deze bal Wethouder Verbeek gaat voor het record 'overkoppen' staat de tekst Sport against Child Labour. Voor deze bal betaal je iets meer, maar je zorgt er wel voor dat kinderen in arme landen naarschool kunnen gaan in plaats van dat zij moeten werken op jonge leeftijd." Dansen In de sporthal worden verschil lende sporten beoefend waaronder badminton en basketbal, maar de meest populaire sport van de dag is 'sportgames'. Het is een computer spel dat dansend bestuurd wordt. De deelnemers staan op een plaat met pijlen en moeten op het juiste moment hun voet op de juiste pijl zetten om punten te scoren. De pij len verschijnen op een groot scherm zodra er een liedje wordt afge speeld. Het blijkt onder groep acht een groot succes. Ze dansen en be wegen zonder er erg in te hebben. Het enige dat telt zijn de punten, want ook bij deze sport wil iedereen winnen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21