Beachproof zonnebaden Woonmodetrend Bonjour Brigitte Speels, sfeervol en verassendl HART VAN HOLLAND I PINKSTERSPECIAL I 23 MEI 2012 23 Bronvermelding: Perscentrum Mode Een nieuwe zomer betekent nieuwe badmode. Niks oud en vertrouwd: de badmodetrends van 2012 vragen om een speciaal plekje in de kast én op het strand. Inspiratie komt vanuit de hele wereld onze kant op. We zien een explosie aan kleuren vanuit tropische oorden en gevaarlijk veel wilde dierenprints vanuit Afrika. Met polkadots en ruitjes wanen we ons in de Franse retro strandsferen van de jaren '50 en '60. Het badpak is door de monokini sexier dan ooit en we genieten van volop flower fun met de dominerende bloementrend. Welke trend ook: met ruches zit je sowieso goed. Van een klein rimpelrandje op broekje of top, tot ruches all the way. Wij zijn klaar voor de zomer, maar is de zomer ook klaar voor ons?! materiaal, met modern hocgglanzend kunststof. Beide objecten symboliseren de mix van nostalgie en het Nu, die typerend is voor deze woonsfeer. PETIT paris: Hoewel je het misschien niet direct zou denken, is woonmodetrend Bonjour Brigitte ook geschikt voor kleine woningen en ruimtes. Met strepen laat je de ruimte langer, breder of .hoger lijken. Zoals hier, met het gestreepte behang en de gestreepte en geblokte vloer. Ook de Moody Bag - een nieuw ontwerp van Hanna Ernsting - is kleine huizen welgezind. Met deze slimme en stijlvolle stoelhoes tover je die oude of saaie stoel in een mum van tijd om tot een nieuw en bontgekleurd zitobject! Bronvermelding: Perscentrum Wonen In vrijwel elke woning is een thuiswerkplek te vinden, maar helaas gaan functionaliteit, sfeer en inspiratie zelden hand in hand. De Nederlandse ontwerpster Ineke Hans brengt hier verandering in, met haar vrolijke en functionele Swing-Wing werkplek. Het Wing bureau is voorzien van een gleuf voor het tafelblad, voor extra opbergruimte. De bijpassende Swing stoel heeft een verstelbare rugleuning, voor een optimale houding. Een extra krukje komt in elk interieur van pas en is immer functioneel. Dit exemplaar is zowel een kruk als een poef, vandaar de naam: 'Kroef'. Hij doet het trouwens ook prima als bijzettafel en werd gemaakt van essen en handgeweven stoffen in Friesland, door Klaas Bokma en Lysbeth Leistra. een krachtige samenhang. De ogenschijnlijke wanorde van kleuren en patronen is dan ook het resultaat van nauwkeurige coördinatie. Blijf trouw aan het modische kleurenpalet, warm en zoet! Integreer verschillende tinten rood en roze en breng accenten aan zalm. Bedwing jezelf vooral niet als het op dessins aankomt en ga voor een uitbundige mélange. More is More! FLEURIGE FOLKLORE De overdaad aan bloempatronen op stoffen en behang geeft woonmodetrend Bonjour Brigitte en folkloristisch tintje. Deze sfeer wordt versterkt door borduursels, breisels en houten retro bijzettafeltjes. Met een felrode kleur zijn ze helemaal van nu! Ook modern design past in deze bonte trend, zoals de nieuwste versie van de Cyborg stoel van Marcel Wanders. In deze stoel combineerde hij riet, een landelijk Zwoel, intiem en nostalgisch: dat is woonmodetrend Bonjour Brigitte, waarbij we Parijs en de Provence begroeten in ons interieur. Let wel: het Parijs en de Provence uit de jaren vijftig en zestig! Deze periode is een belangrijke inspiratiebron, net als Brigitte Bardot. De zwoele en speelse stijl van dit sixties icoon zien we binnenshuis terug. Met rood, roze'en zalm en een mix van dessins realiseer je deze knusse, kleurige en speelse sfeer. Waan je, zoals Bardot in 1957, une Parisienne in dit retromoderne interieur met een vleugje folklore. UIN BEAU MÉLANGE Je kan er niet omheen: de mix van patronen regeert bij woonmodetrend Bonjour Brigitte. Ruitjes, strepen, (retro) bloempatronen en hier en daar een grafisch dessin maken het tot een bonte en levendige eenheid, die zorgt voor

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23