Gemeente heft stillegging grondwerkzaam heden Prinsessenkwartier op Clinic bij Zuidplasruiters Spanning loopt op in strijd om clubtitel Ride Out Seniorenreis naar Zaanstreek Openlucht kerkdienst Redelijke vangst in de Bernisse HART VAN HOLLAND MOORDRECHT\23 MEI 2012 33 Paardensport Clinic Schaken Hengelsport Moordrecht - Paardensportvereni ging De Zuidplasruiters organiseert voor zaterdag 9 juni een dressuur- wedstrijd op haar terrein aan de Oost Ringdijk 3a. Deze onderlinge wedstrijd staat open voor iedereen, met een pony of paard, die normaal niet aan wedstrijden meedoet. Zo wel leden als niet-leden zijn welkom. Aanmelden kan tot zaterdag 2 juni via kortland@hetnet.nl; meer infor matie via www.zuidplasruiters.nl. Op deze dag verzorgt Ellen Schuthof een clinic 'Werken aan de hand'. De clinic vindt plaats in de binnenbak bij de Zuidplasruiters, tegelijkertijd met de onderlinge wedstrijd op het buitenterrein. In de pauze verzorgt Schuthof een demonstratie met een van haar eigen paarden. Aanmelden, tot en met donderdag 24 mei, kan Ellen Schuthof met Picaro. via voorzitter@andalusier-vereni- ging.nl onder vermelding van naam, naam van het paard en het africh- tingniveau van het paard; meer informatie via 06-52477744 of www.el-paradiso.nl. Moordrecht - Pim te Lintelo verspeelde in de 27e ronde van de clubcompeti tie met een remise tegen Frank Visser opnieuw punten. Dit leverde nog altijd meer punten op dan de afwezigheid van rivaal Léon Jacobse. Het was een boeiend schaakgevecht tussen de twee toppers. Te Lintelo veroverde een kwa liteit, maar daarvoor had zijn tegenstander een mooie vrijpion. Ook qua be denktijd was Visser ruim in het voordeel. Dat speelde een belangrijke rol in de slotfase. Met voor Te Lintelo nog minder dan een minuut op de klok trachtte Visser zijn pion te gelde te brengen. Dat lukte niet, hij verspeelde de pion en na afruil resteerde een pluspion voor Te Lintelo. Dat was echter een randpion en promotie lukte niet; zo werd het in de laatste seconden alsnog remise. Moordrecht - Na een periode van stillegging vanwege de vondst van asbest- deeltjes, zijn de grondwerkzaamheden op het Prinsessenkwartier woensdag 16 mei hervat. De resultaten van het laatste bodemonderzoek wijzen uit dat de hoeveelheid aan verontreinigd materiaal beneden het wettelijk toege stane gehalte ligt. Winst was er voor Gerard van der Wouden tegen Ad Multem, Mick tegen broer Aad van den Berg, Rien Duine tegen Lotte van der Wouden, Leen Boonstra tegen Pane Vink, Arie Macdaniël jr tegen Jan Vink, Peter Koolmees tegen Marten Evengroen, Teus Boere tegen Marian Schoon- derwoerd, Jan van den Dorpel tegen Bastiaan Rietveld, Ton van Smirren tegen Maikel Terlouw en Casper de Pijper tegen Frans Dubois. De partij van Aad van der meer tegen Stefan Lipschart eindigde in remise. Met nog drie ronden te gaan blijft Pim te Lintelo nummer één, gevolgd door Léon Jacobse. Op de plaatsen drie tot en met acht Frank Visser, Gerard van der Wouden, Ad Multem, Mick en Aad van den Berg en Rien Duine. Ook heeft de gemeente Zuidpias de preventieve last onder dwangsom opgeheven. Tijdens een informatieavond in april 2012 hebben omwonenden aanvul lende vragen gesteld over het eer der gehouden bodemonderzoek van februari 2012, de vervolgprocedure, Moordrecht - Twinbrothers orga niseert in samenwerking met eet café East End voor zaterdag 7 juli de veertiende editie van de Moor- drechtse Ride Out. De deelnemers maken een rit door de regio, met een leuke tussenstop onderweg. De asbest in het algemeen en specifiek asbest op het Prinsessenkwartier. Proefsieuven Op deze avond sprak de projectont wikkelaar met aanwezigen af dat zij nog drie plaatsen mochten aan wijzen waar volgens hen asbest of rit wordt afgesloten met de uitrei king van de jaarpin. Bij terugkomst is de buitenbar open en kan geluis terd worden naar de muziek van Rockadile. De kosten bedragen 5 euro. Vanaf 20.00 uur gaat de After Party van start met muziek van een ander verontreinigd materiaal in de grond zit. Onderzoek van monsters uit deze proefsieuven heeft uitge wezen dat het gehalte aan asbest en ander verontreinigd materiaal beneden de wettelijk, toegestane hoeveelheid ligt. FHet terrein hoeft niet te worden gesaneerd. Omdat gemeente en projectontwik kelaar het echter niet wenselijk vin den dat er asbestplaatjes verspreid over het terrein liggen, treft de pro jectontwikkelaar toch maatregelen om het terrein op te schonen. (rock-) coverband en een drive-in discotheek. De barbecue staat in het teken van Amerika met hamburgers en steaks. Kaarten zijn te koop bij East End. Voor meer informatie: www.eastendmoordrecht.com. Moordrecht - In het park van het voormalig gemeentehuis vindt op eerste Pinksterdag, zondag 27 mei, om 10.00 uur een openlucht kerk dienst plaats die georganiseerd wordt door protestantse gemeente De Stroom Moordrecht-Gouderak. Dominee Ruben Schep leidt de dienst en muzikale medewerking wordt verleend door het combo Bertus en de refo's. Kinderen krijgen het pinksterverhaal verteld op hun niveau en er is een crèche voor de kleinste kinderen. Tijdens de seniorenreis brengen de deelnemers een bezoek aan de pittoreske huisjes van de Zaanse Schans. Moordrecht - Dit jaar vindt voor de 65e keer een seniorenreis plaats; deze keer met als bestemming de Zaanse Schans. Alle ouderen van 67jaar en ouder kunnen zich voor deze reis, die plaatsvindt op woensdag 6 juni, aanmelden. Nadat iedereen is ingestapt rijdt de bus rechtstreeks naar de Zaanse Schans waar koffie en gebak klaar staan. Na een rondleiding volgt een verrassingslunch waarna het gezel schap aan boord gaat van een rond vaartboot om de pittoreske huisjes vanaf het water te bewonderen. De dag wordt afgesloten met een diner in de Vliethoeve in Bodegraven. De kosten bedragen 40,- euro. Vooraf aanmelden kan via senioren- reis@gmail.com of via de uitnodi gingsbrief die senioren van 67 jaar en ouder in de brievenbus krijgen. Moordrecht - Voor de leden van HSV Moordrecht stond zaterdag 19 mei de vierde competitiewedstrijd op het programma. Er werd gevist in de Bernisse bij Zuid land waar redelijk gevangen werd. Cees van de Fleuvel en Arjan Boon vingen beiden 9.950 gram vis en werden overall winnaar in respec tievelijk het A- en het B-korps. Van de Fleuvel werd in het A-korps gevolgd door Sjaak Vonk met 7.680 gram; derde werd Erik Faas met 3.540 gram. In het B-korps werd Hannie van de Hoek tweede met 5.500 gram en eindigde Peter van de Hoek op de derde plaats met 3.660 gram. Mchiel van Bergen werd eerste in het C-korps met 2.880 gram. In de op aanwijzing van omwonenden gegraven proefsieuven zijn geen ongeoorloofde hoeveelheden verontreinigd materiaal gevonden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33