W m I Plantenbakken in de Cypruslaan Concert Rotterdams Jongens- Wie wordt eerste Kinder koor burgemeester van Nesselande? Collecteweek Nationaal Epilepsie Fonds start 4 juni Uw trekhaken- specialist HART VAN HOLLAND I NESSELANDE 23 MEI 2012 37 www.trekhaken.nl Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BQVA6 Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. i Nesselande - Er komen hoogstwaarschijnlijk plantenbakken in de Cyprus laan om de snelheid van het verkeer door de straat te beperken. Dat is de uitkomst van een bewonersavond op 15 mei waar bewonersorganisatie Wo- nio, de deelgemeente en bewoners en omwonenden van de Cypruslaan de discussie met elkaar aangingen over de verkeerssituatie in de straat. Door Erwin van 't Hof Borden, flitspalen, het verhogen van drempels en zelf het afsluiten van een toegang naar de Cyprus laan. Ongeveer elke mogelijkheid om verkeer in de straat te beper ken werd tijdens de avond geop perd. Bewoners van de straat vin den dat er te hard wordt gereden op de weg. "Ik fiets regelmatig op verschillende tijdstippen op de dag door de straat en het is al een paar keer gebeurd dat ik bijna van mijn sokken werd gereden," zegt één van de aanwezigen fel. Een jonge vader maakt zich zorgen om de veiligheid van zijn kinderen. "Dat er te hard wordt gereden, is een groot pro bleem. Natuurlijk moet ik ook zelf op mijn kinderen letten, maar als ik ze maar even uit het oog verlies ben ik bang dat ze onder een auto terecht komen." Snelheidsmeting Of er in de straat ook daadwerkelijk vaak te hard wordt gereden, is nog niet duidelijk. Een snelheidsmeting in het midden van de straat heeft aangetoond dat 85% proeent van het verkeer daar minder hard rijdt dan 36 kilometer per uur. "Ik snap dat dit geen goed beeld geeft van de totale straat," zegt Patrick Me ijer, portefeuillehouder verkeer van de deelgemeente. "Maar ik denk wel dat het een goede indicatie geeft van snelheden die worden gereden in de straat." Knip De bewonersavond vond plaats naar aanleiding van een enquête van Wonio waarin werd gevraagd om voor of tegen een knip in de Cypruslaan te stemmen. Een zeer kleine meerderheid gaf aan tegen een knip te zijn. Ondanks de afwij zing van de knip is de bewoners organisatie nog wel van mening dat er iets moet gebeuren aan de verkeerssituatie. "Of er nu feitelijk te hard wordt gereden of niet, er heerst een gevoel van onveiligheid bij de bewoners van de straat. Daar zijn wij mee aan de slag gegaan," aldus Harry de Pater, voorzitter van de werkgroep verkeer van Wonio. Obstakels Aanwezige omwonenden van de Cypruslaan vrezen dat een ingrij pende maatregel in de straat het probleem alleen maar zal verplaat sen. "Als het aantrekkelijker wordt gemaakt om een andere route te kiezen dan de Cypruslaan rijdt straks iedereen door mijn straat," zegt een bewoner van de Sicilië- boulevard die parallel aan de Cy pruslaan loopt. "Voor mijn deur is het al een racebaan dus we moeten zorgen dat we het probleem oplos sen en niet alleen maar verplaat sen." De suggestie om obstakels in de Cypruslaan te plaatsen werd dan ook door de meeste aanwezi gen omarmd. De Cypruslaan blijft op deze manier van alle kanten toegankelijk. Ook de portefeuil lehouder kijkt positief tegen de voorgestelde maatregel aan. "Het zal dan waarschijnlijk iets worden in de vorm van plantenbakken. Ik hoop alleen niet dat we dan nog een bewonersavond moeten hou den omdat een groot aantal bewo ners niet zo' n bak voor zijn deur Wanneer het 'plantenbakkenplan' om de snelheid in de straat te be perken daadwerkelijk wordt gere aliseerd kan de deelgemeente nog niet zeggen. "We willen het na tuurlijk zo snel mogelijk doen en ik beloof dat hier in het verslag van de informatieavond meer duide lijkheid over komt," aldus Meijer. Het Rotterdams Jongenskoor. Rotterdam - Om stil te staan bij haar 55-jarig bestaan verzorgt het Rotter damsjongenskoor op zaterdag 2 juni een concert in de Laurenskerk. Tijdens dit concert wordt Vivaldi's 'Gloria' uitgevoerd door de huidige leden van het concertkoor en door oud-leden van het Rotterdams Jongenskoor. Het koor brengt deze avond ook nog andere stukken ten gehore. Nesselande - Woon je in Nesselande en weet je wat belangrijk is voor kinderen in de wijkDan ben jij mis schien de kinderburgemeester waar deelgemeente Prins Alexander naar op zoek is! De kinderburgemeester van Nes selande moet natuurlijk wonen in Nesselande, zit in de boven bouw van de basisschool en lijkt het leuk om namens alle kinderen van Nesselande vragen te stellen en voorstellen te doen aan de be stuurders van de deelgemeente. De zoektocht gaat op donderdag 31 mei van start met een bijzon dere middag, waar Sebastiaan van Wulff, bekend van Spangasl, zange res Thirza en een verhalenverteller aan meewerken. Kinderen die den ken een goede kinderburgemees ter te zijn, kunnen zich daarna tot woensdag 13 juni aanmelden via de website. Vervolgens moeten zij zoveel mogelijk stemmen zien te verzamelen. Van de drie basisscho len worden de twee kinderen met de meeste stemmen kandidaat gesteld. Deze zes kandidaten worden ge presenteerd tijdens de strandlunch van Culinesse, op vrijdag 22 juni. Vervolgens gaan de zes kandida ten in september naar de raadzaal van de deelgemeente om daar een spreekbeurt te houden, waarna de kinderburgemeester wordt geko zen en gelijk wordt geïnstalleerd. De kinderburgemeester gaat sa menwerken met een kinderraad, waarin leerlingen van de Brede School Nesselande zitting hebben. Voor meer informatie: www.kinderburgemeester.com. Het Rotterdams Jongenskoor werd opgericht in januari 1957 door Freek Velders. Het koor bestaat uit jongens en jongemannen in de leeftijd van zes tot vijfentwintig jaar. Zij staan bekend om hun muzikale veelzijdig heid, hun matrozenpakken en hun Scheepsbrug, hun 'thuishaven' bij de Erasmusbrug van waaruit vele muzikale ontdekkingsreizen worden ondernomen. De muzikale leiding van het koor is thans in handen van dirigent Rob Koolemans Beijnen. Tijdens het concert wordt een bij zonder intermezzo verzorgd door kunstfluiter Geert Chatrou; drievou dig wereldkampioen kunstfluiten. Het optreden in de Laurenskerk aan het Grotekerkplein 27 begint om 20.15 uur.; deur open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 25,- euro; met CJP 18,50 euro. Reserveren kan via 010-4215355 of reserveren@jon- genskoor.nl. Indien voorradig zijn aan de deur ook nog kaarten ver krijgbaar. Regio - In de week van 4 juni tot en met 9 juni gaan 30.000 vrij willigers op pad om huis aan huis te collecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds. De opbrengst van de collecte is bestemd voor weten schappelijk onderzoek, voorlich tingsactiviteiten, de organisatie van aangepaste vakanties voor mensen met epilepsie en individu ele hulp. Voor meer informatie: www.epilepsiefonds.nl Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37