2e Pinksterdag gratis intratuin Voor één dag een ster Man met inbrekersgereed schap aangehouden www.odonhoogendoorn.nl "Dat ik niet live speel, mag de pret niet drukken" Prijsplukker o GtO G>Ö vinNW.tietsindoos.nl open van 10.00 tot 17.00 uur HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 23 MEI 2012 Scholieren maken een documentaire over kinderarbeid Odon Hoogendoorn Gemeentebestuur leeft mee met Joan Ook Nieuwerkerker Brendo Festen op podium Eurovisie Songfestival VJteWt' moOMI» In*.urm Lavendel 4." 11 geeft kleur aan groen v.cL Mee Jansen hoveniers plant en bestel ^■■■Tnl fietsklaar.pjQ nieuwe kmdertietsen. V 23e Lions Rottemerenloop op 16 juni de Haij van der Wende advocaten Moordrecht - "We worden gefilmd en dan komen we ook nog in de krant:" Leerlingen van de plusklas van ba sisschool De Achtbaan konden hun geluk gisteren niet op. Voor één dag werden ze aangesproken als acteur of actrice en stond alles in het teken van het maken van een documentaire over kinderarbeid. Anika de Jong is remedial teacher op De Achtbaan en als zodanig be trokken bij de plusklas. "De plusklas bestaat bij ons uit 29 leerlingen, va riërend van groep 5 tot en met 8, die meer uitdaging nodig hebben." Via stichting Kunstgebouw kreeg de basisschool subsidie om aandacht te besteden aan een project dat al les te maken zou hebben met de ge-' schiedenis van Moordrecht. De Jong: "Nou, geschiedenis en Moordrecht ...dan kom je al snel uit bij meester Lalleman. De meester die zich in het midden van de 19e eeuw verzette te gen kinderarbeid wat in deze contrei en veel voorkwam. In Moordrecht en ook op andere locaties rond de IJssel stonden steenovens en touwslage- rijen. Kinderen moesten hier vanaf hun vierde levensjaar op hun knieën stenen draaien en turfsteken." De leerlingen van de plusklas ver diepten zich in het onderwerp. Er werd een toneelstuk bedacht over Scholieren van de plusklas terug in de tijd. de tijd van Lalleman en het kinder wetje van Van Houten waarmee in 1874 paal en perk werd gesteld aan kinderarbeid. Vervolgens is de link gelegd met kinderarbeid vandaag de dag. "Gefilosofeerd is er ook volop", vertelt De Jong. "Dat mooie goed kope jurkje staat beeldig, maar het labeltje verklapt wel dat het uit een land komt waar kinderarbeid voor komt. Wat doe je?" Door de scholieren zijn in de afge lopen maanden posters gemaakt evenals een website waarbij alle be vindingen en uitingen verzameld zijn in een digitaal document en gisteren werd er dus gefilmd. "Omdat we sub sidie kregen voor dit project hadden we de mogelijkheid het wat profes sioneler aan te pakken en hebben we de stichting International Documen tary Film Festival Amsterdam (IDFA) benaderd. Die heeft dinsdag alle bevindingen gefilmd; dus delen van het toneelstuk, een interview van de leerlingen met Johan Vuik; een me neer die vroeger gewerkt heeft bij de Steenbakkerij en allerlei creatieve uitingen zoals een muurkrant en een strip die een leerling heeft gemaakt over het onderwerp." Op 20 juni wordt het eindproduct, de documentaire, getoond in het film huis in Gouda. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdag 19 mei omstreeks 2.30 uur een 30-jarige man uit Den Haag aangehouden voor het in bezit hebben van inbrekerswerktuigen. Agenten zagen de man in de Dorpsstraat gehurkt achter een auto zitten. Toen bij controle in zijn tas het gereedschap werd aangetroffen, werd hij aangehouden. De aanpak van woninginbraken heeft hoge prioriteit bij de politie. Daarom wordt streng opgetreden tegen mensen die tijdens de nach telijke uren werktuigen vervoeren Hoveniersbedrijf waarmee een inbraak kan worden gepleegd. Veel gemeenten hebben in de Algemene Plaatselijke Veror dening de bepaling opgenomen dat dit verboden is. ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: infoufodonhoogendoorn.nl Burgemeester Kats wenst Joan Franka namens het voltallige college succes. "Het is natuur lijk hartstikke leuk dat Joan uit Nieuwerkerk komt. Hiermee wordt toch een stukje Zuidpias op de kaart gezet. Ik volg haar via twitter." Zelf moet Kats het optreden donderdag van Joan missen. "Ik ben bij een tafel tennistoernooi in Moerkapelle. Maar daar kan de televisie ook vast aan en anders kijk ik naar uitzending gemist." doen, omdat wij al meerdere keren hebben samengewerkt. Helaas gaat het op het songfestival puur en al leen om de stemmen en speel ik dus niet live, maar dat mag de pret niet drukken. En mijn gitaar heb ik trou wens inmiddels verruild voor een bas." Voor Festen is het songfestival één groot avontuur. "Het is ongelooflijk hier. De mensen zijn supervriendelijk en alles is tot in de puntjes geregeld. Toen we aankwamen werden we vanaf het vliegveld door de politie geëscorteerd naar ons hotel. Het hoogtepunt was zonder meer de eerste repetitie in de Crystal Hall. We waren flabbergasted, wat een imposant stadion. Het is een onver getelijke ervaring om onderdeel te zijn van een van de grootste mu- ziekshows van de wereld." Nieuwerkerk aan den IJssel - Nadat de eerste helft van de deelnemers aan het Eurovisie Songfestival dinsdagavond acte de présence heeft gegeven op het podium in Bakoe, is het morgenavond (donderdag 24 mei) zover voor Joan Franka en haar achtergrondmuzikanten. Tijdens de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival vertegenwoordigen zij Nederland met het liedje 'You and Me'. Behalve Joan staat er donderdag avond nog een geboren en getogen Nieuwerkerker op het podium in de Crystal Hall. Brendo Festen (29) is een van de leden van de jongens band die Joan na het behalen van de Nederlandse finale om zich heen heeft verzameld. Festen is evene mentenorganisator in Rotterdam. Hij leerde Joan kennen toen zij vo rig jaar optrad tijdens het door hem georganiseerde muziekfestival Culi- NESSE. Hij organiseerde ook de hul diging van Joan in Sporthal Kleine Vink en 'strikte' haar in maart voor de Zuidplasdag. Festen: "De TROS heeft me gevraagd om op auditie te komen als gitarist. Eenmaal in Hilversum was het heel grappig om voor Joan auditie te Met Brendo Festen en Joan Franka is Nieuwerkerk in Bakoe goed vertegenwoordigd, (foto: Songfestival.nl) -t xrxm. 2e Hoogte 35 cm, potmaat 17 cm. Voor: tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl J Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Dorpsetraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633390 of 06-51610493 Dë mobiele fietsenmaker Af 06-30 72 7212 Lange Zijd. 9a, 2761 kV Zeuenhulaen 1C1000 plein! WWW.fietsklaar.lll Start: 14 uur op het Dorpsplein (Zevenhuizen) Afstanden: 5,10 en 15 km Inschrijven: vanaf 11 uur Dorpshuis Swanla Opbrengst komt ten goede aan goede doelen (o.a. Team Zeparo) Meer info: www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten Borbrzonlaon 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fox 010-2204499 Intratuin Zoetermeer, Voorweg 192 Intratuin Pijnacker, Rijskade la Donderdag en vrijdag koopavond Intratuin Zevenhuizen, Bredeweg 86c t/m 15 juni elke werkdag open tot 21.00 uur, elke zondag gesloten, www.intratuin.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3