Contaminatie 'Wow(ele&ttr mEimapsf&F-MiiiMmv vmtmm fKHOPSeGOMfMM Een verfrissende blik DJ Tasty in 't Blok 40 HART VAN HOLLAND PEPTALK 23 MEI 2012 350 jongeren, Wouter Bos en Eddy Terstall bij première Door Pepijn de Groot Pas ontdekte ik hoe ontspannend tv kijken is. Vanwege school en werk zit ik vaak ach ter de laptop. Tot voor kort keek ik alleen 'leerzame televisie' om wijzer te worden van wat werd uitgezonden. Met de nieuw verworven inzichten kijk ik maar al te graag naar programma's waar je weinig van leert. Bijvoorbeeld Familiediner. Familiediner wordt steevast op maandag avond uitgezonden. Presentator Bert van Leeuwen poogt gebroken families te lij men. Er was een man die al jaren overhoop lag met zijn ouders. Hij had oren die erg uitstaken en in die oren had hij gouden oorringen gehangen. Geen betere manier om je flaporen te accentueren. Toch zijn er mensen die denken datje flaporen minder opvallen als je er een oorbel inhangt - als ik het forum van Girlscene mag geloven. Misschien had deze man daar ook wel ge keken. Toen ik uitgefascineerd was over de oorbellen, luisterde ik naar het verhaal van de man. Hij was allerminst positief over zijn ouders. Wat zijn ouders hem hadden aangedaan, was verschrikkelijk. Of, zoals hij het zelf zei: "Ik heb dingen gezien die niet door de mand kunnen." En als dingen niet door de mand kunnen, kan je het ook niet meer door de bomen zien. De man was zeker van zijn zaakje: zijn ouders hadden hem ten onrechte aange daan. De ouders waren op hun beurt van de kwaadste niet bewust. Zij waren van me ning toegedaan dat hun schoondochter de relatie tussenbeiden had bedorven. Verwij ten werden over en terug gemaakt. Presen tator Bert krabde aan zijn harde hoofd: valt hier een goed eind aan te knopen, wordt de fik wel in de vredespijp gezet? En ver draaid, zowel de ouders alsmede de zoon en bovendien zelfs de schoondochter kwamen naar het diner. De ouders nipten een traan tje weg en voor hetzelfde geld deed de zoon het ook. Met een gerust hart kan je toch wel zeggen dat zelfs de heetste hangijzers smelten door een opgewarmd hart. Een op lossing is altijd onder handen. Dat idee van eind goed alles goed doet veel mensen toch deugen. Die emo-tv laat niemand in het onberoerde. Al weet ik nog steeds niet of die oorbel van die man hem nou is aangenaaid of niet. Nieuwerkerk aan den IJssel - DJ Tas ty geeft vrijdag 25 mei een release party in 't Blok. De DJ uit Zevenhui zen maakt iedere week een podcast die via internet te beluisteren is. Daarnaast heeft hij al gedraaid in de Rotterdamse club Off Corso en is hij benaderd door het landelijke dance Acteur én financieel expert Wouter Bos bij de première. station SlamIFM. Het is de eerste keer dat de DJ compleet solo gaat draaien en hij pakt meteen groot uit met een vier uur durende set. Deur open om 20.30 uur; de toegang is vrij. De film 'Edgie The Movie' is vorige week in Utrecht in première gegaan. De complete crew - inclusief de 88 jongeren die aan de film hebben meegewerkt, Wouter Bos en Eddy Terstall - beliepen de rode loper. De film is de eerste Nederlandse crowd sourced movie voor jongeren, waar bij jongeren hebben meegewerkt aan het script, de crew, acteren, muziek en styling. Met 'Edgie The Movie' worden jongeren aan het denken gezet over geld en over di lemma's die daarbij spelen. 'Edgie The Movie' kan als lesmateriaal in het voorgezet onderwijs worden gebruikt en de film met lesbrief is voor alle middelbare scholen gratis beschikbaar. Edgie The Movie is een initiatief van Stichting Weet Wat Je Besteedt (WWJB), een onafhan kelijke stichting die de financiële zelfredzaamheid van Nederlandse jongeren wil vergroten. De film is te zien op de website www.edgie.nl Gouda/Waddinxveen - Een groep van 29 Tsjernobyi-kinderen bracht een bezoekje aan christelijke scho lengemeenschap De Goudse Waar den. Zij deden mee aan drie work- i shops: pannenkoeken bakken, maak een Chinees geluksteken en een workshop EngelsDe groep is in Ne- o. derland op uitnodiging van stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Gouda/ Waddinxveen. De Algemene Onderwijsbond (AOb) en NOS onderzochten het onderwijs en concludeerden dat de werkdruk voor docenten hoog is. Docenten moe ten steeds meer dingen doen die bedoeld zijn om het onderwijs te contro leren. De docenten hebben minder tijd om goed na te kijken en het gevolg is dat veel 'genade-zesjes' worden uitgedeeld. Deze krappe voldoendes worden gegeven aan mensen die het niet verdiend hebben. Zijn de toets- voorwaarden te streng en zijn de genade-zesjes een goed verschijnsel? Of moet de werkdruk van docenten verminderd worden, met het gevaar dat het onderwijs op sommige scholen slecht is? Philip van Es (19 jaar) kan toch niet de bedoeling zijn van uit Zevenhuizen een examen? Dilian Ritmeester (13 jaar) uit Moerkapelle Tsjernobyl nu Hoewel de ramp met de kerncentra le in Tsjernobyl in 1986 plaatsvond, gaat veel leed ten gevolge daarvan nog door tot op de dag van vandaag. Veel dorpen ten noorden van Tsjer nobyl zijn nog steeds radioactief besmet en zijn grotendeels verlaten. De slechte economische situatie dwingt de inwoners van Wit-Rus- land om het besmette voedsel van eigen bodem te eten met alle gevol gen van dien. Velen hebben familie leden verloren en in veel gezinnen heerst ziekte. Onder de slachtoffers veel kinderen. De meeste kinderen hebben een groeiachterstand en zijn snel moe. Een Chinees geluksteken maken. Verblijf in Nederland Daarom worden nog steeds kinderen uit Wit-Rusland uitgenodigd voor een gezond verblijf van zes tot acht weken. Zodat ze een onvergetelijke tijd in Nederland mogen beleven en kunnen aansterken door het vita- minerijke voedsel en gezonde lucht. Per verblijf wordt een basisschool klas uitgenodigd zodat de kinderen samen met hun klasgenootjes op trekken en zich niet alleen voelen in een ver, vreemd land. Sj Ik vind dat goed onderwijs heel belangrijk is. Je hebt dat nodig voor je toekomst. De werkdruk is voor docenten altijd al hoog ge weest. Dat is altijd goed gegaan, dus ik zie niet in waarom die druk veel verlaagd zou moeten worden. De werkdruk iets omlaag halen is misschien wel handig, omdat lera ren dan meer tijd overhouden voor belangrijke dingen zoals bijvoor beeld goed nakijken. Het is niet eerlijk om een zesje te geven aan iemand die eigenlijk hoger of lager verdiend. Hier bekruipt mij een dubbel ge voel. Ik vind enerzijds natuurlijk dat docenten minder werkdruk moeten hebben. Ik hoor vaak: "Als je niks weet, dan word je maar do cent. Alleen een beetje lesgeven en nakijken." Maar docenten krijgen naast de bijna 40-urige lesweek er ook nog eens ouderavonden en ellenlange vergaderingen bij, die allemaal na de normale werkdag vallen. Eén keertje is dat niet zo erg, maar ieder kwartaal een week of drie is toch pittig, lijkt mij. Maar genade-zesjes zijn nooit goed. Het risico dat docenten dan nemen is dat een leerling door de mand valt bij het Centraal Examen. Dit In de leer voor een Nederlandse traditie: pannenkoeken bakken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 40