Energiefabriek i Waterschappen als energieproducent www.hhsk.nl 43 Bekendmakingen Voorjaarsnota 2012, ontwerpjaarreke- ning en jaarverslag 2011 ter inzage Kennisgeving Inspraak Notitie Reikwijdte en Detailniveau Vergunningen 'Afvalwater, daar zit energie in', dachten een aantal jonge waterschappers in 2007. Waarom deze energie niet gebruiken voor de zuiveringsprocessen die vragen om energie? Afvalwaterzuiveringen (awzi's) ontvangen grote hoeveelheden van een energiedrager: afvalwater. Waarom de energie die aan de ene kant binnenkomt, niet gebruiken voor de processen die aan de andere kant vragen om energie? Dat gebeurt al bij grotere awzi's, maar kan breder worden uitgerold. De awzi's als nieuwe energiebronnen; waarmee het waterschap in de eigen energiebehoefte voorziet en wellicht nog overhoudt voor energielevering. Dat gebeurt al bij grotere afvalwaterzuiveringen, maar kan breder worden ingezet. Afvalwater bezit namelijk veel meer energie dan nodig is om het te zuiveren. Waterschappen kunnen zo in hun eigen energiebehoefte voorzien en op momenten dat zij de energie niet nodig hebben, leveren aan anderen. Vijftien waterschappen doen al mee aan het realiseren van groene energie via een zogenaamde Energiefabriek. Grote groene energieproducent van Nederland Met de Energiefabriek leveren de waterschappen niet alleen een bijdrage aan het beperken van de C02-uitstoot, het is ook niet ondenkbaar dat ze een van de grootste groene energieproducenten van Nederland worden. We wachten als hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard niet af langs de zijlijn, maar doen mee. Dit gaat elke inwoner aan. Ook u bent namelijk een energiefabriek! Heeft u vandaag al de wc doorgetrokken? Het afvalwater dat we met zijn allen produceren draagt bij aan de energiefabriek. Het plan van aanpak ligt al klaar! Dijkgraaf en hoogheemraden maken bekend dat van 31 mei tot en met 13 juni 2012 tijdens kantooruren de volgende stukken ter inzage liggen op het kantoor van het hoogheemraadschap: het jaarverslag inclusief de ontwerpjaarrekening 2011; de voorjaarsnota 2012. De stukken zijn algemeen verkrijgbaar. U kunt de stukken ook vinden op de website www.hhsk.nl. in de jaarrekening wordt verantwoording afgelegd over het gevoerde bestuur. De voorjaarsnota 2012 behandelt de bijstelling van de programmabegroting 2012 en het meerjarenkader tot en met 2016. Belanghebbenden kunnen van 31 mei tot en met 13 juni 2012 schriftelijk zienswijzen indienen over de stukken die ter inzage liggen. De zienswijzen moeten worden gericht aan het dagelijks bestuur van Schieland en de Krimpener waard. Voor inhoudelijke informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën en Control via telefoonnummer 010 45 37 200. Het algemeen bestuur behandelt het jaarverslag 2011de Afvalwaterzuiveringsinstallatie Kralingseveer ontwerpjaarrekening 2011 en de voorjaarsnota 2012 in haar vergadering op woensdag 27 juni 2012. Onderwerp Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpener waard wil de IJsseldijk over een lengte van ca. 400 meter bij de Dorpsstraat in Capelle aan den IJsset (hmp. 15.45 t/m 15.85) versterken. Uit de periodieke keuring ingevolge de Waterwet is gebleken dat de primaire waterkering niet voldoet aan de gestelde veiligheidsnormen. Te onderzoeken milieueffecten In de Notitie Reikwijdte en Detailniveau is vermeld, dat in het MER de effecten op landschap, cultuurhistorie, archeologie, ecologie, bodem en water, wonen, werken, recreatie en infrastructuur zullen worden beschreven. Procedure Voor dit project zal door het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard een projectplan conform artikel 5.4 van de Waterwet worden opgesteld en vastgesteld, dat vervolgens door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dient te worden goedgekeurd. Voor dit project is het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard zowel initiatiefnemer van de dijkverster king als bevoegd gezag in het kader van het Besluit milieueffectrapportage. Het hoogheemraadschap heeft besloten geen m.e.r.-beoordeling te doorlopen, maar direct een m.e.r.-procedure te starten. Hiermee verplicht het hoogheemraadschap zich tot het opstellen van een milieueffectrapport. Indien u van mening bent, dat er nog andere aspecten dan de hierboven genoemde onderzocht dienen te worden in het MER kunt u, gedurende de hieronder genoemde termijn, uw zienswijzen hierover indienen. Inzage De Notitie Reikwijdte en Detailniveau voor de m.e.r. - procedure ligt met ingang van 23 mei tot en met 4 juli op werkdagen ter inzage: in het gemeentehuis van Capelle aan den IJssel, afdeling Publiekscentrum, tijdens kantooruren, Rivierweg 111, tel. (010) 284 86 88; bij het hoogheemraadschap van Schieland en de Krim penerwaard, van 9.00-16.00 uur, Maasboulevard 123 te Rotterdam, tel. (010) 45 37 200. Zienswijzen Een ieder kan tot en met 4 juli 2012 schriftelijk en/of mondeling zijn zienswijze over de inhoud van het nog op te stellen advies voor de reikwijdte en detailniveau naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunt u indienen bij het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Postbus 4059,3006 AB Rotter dam, onder vermelding van 'zienswijze dijkversterking Capelle aan den IJssel'. Voor het naar voren brengen van mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met de omgevingsmanager, de heer P. van Veeken, tel. (010) 45 37 431. Deze kennisgeving staat ook op www.schielandendekrimpenerwaard.nl. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Capelle aan den IJssel - (K.12.220,10 mei 2012) Evides Waterbedrijf, leggen van een waterleiding, Kerklaan 1; - (K.12.228,11 mei 2012) N.V. Eneco Beheer, ophalen en graven van kabels, Kerklaan 1. Moordrecht - (K.12.245,14 mei 2012) F&H Crone, verbreden van een dam, Zuidbaan. Waddinxveen - (K.12.232,11 mei 2012) Potplantenkwekerij Sjaloom B.V., aanbrengen van een dam met duiker, Abraham Kroes- weg 31 en verbreden van een watergang, Zesde Tocht- weg 4C. Zevenhuizen - (K.127.201, 7 mei 2012) Westland Infra Netbeheer B.V., aanbrengen van elekticiteitskabels t.b.v. de te realiseren roeibaan in de Tweemanspolder. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen via telefoonnummer 010 45 37 335.Tegen de vergunningen/ ontheffingen kunt u schriftelijk tot zes weken na de bij de vergunningen genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 200 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 43