Raam decoratie Niemo in mineur Jeugd Zevensprong kampioen Kringkampioenen bij Barracuda Ottevanger open dubbel- toernooi Iris Dijkema eerste in seniorencategorie C1 wint kampioenswedstrijd Kempo Tahitu scoort uitstekend op WK HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 MEI 2012 51 www.enkast.nl 0180-634866 Waterpolo Tennis Zwemmen Tennis Internationale danswedstrijd bij Rolling '90 Voetbal Kern po Van links naar rechts: Jasper van der Spek, Mitchel van Loon, Pelle van Alphen, Timo Dorland en zittend Matis van der Voordt. Zevenhuizen - De jongens van het jeugdtennisteam Zevensprong zijn zondag 20 mei kampioen gewor den in de leeftijdscategorie tot en met 13 jaar. Dat het kampioen schap voor aanvang al vast lag had geen invloed op de inzet van het team. In de brandende zon liepen op de baan aan de Zeven- huizerplas de emoties soms hoog op en werd een spannende strijd geleverd. Na meer dan zes uur spelen konden de mannen einde lijk de felicitaties en de beloning in de vorm van een bioscoopbon in ontvangst nemen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - Het waterpoloseizoen 2011/2012 is in mineur geëindigd voor de heren- en damesselectie van WSG NieMo-Van Vliet. De Nieu- werkerkse dames verloren voor het derde seizoen in successie de finale om de Districtsbeker. In Barendrecht was ditmaal ZWS 2 uit Vlaardingen net iets te sterk; 5-6. Ook de he ren van NieMo speelden afgelopen weekend een 'finale', namelijk een beslissingsduel om promotie naar de derde klasse Bond tegen SG De Vliet 1 uit Rijswijk. De heren liepen op neutraal terrein tegen een fikse 4-13 nederlaag op, nadat zes dagen eerder ook tegen WZK 2 uit Was senaar met dubbele cijfers (1-10) verloren werd in een oefenduel. De heren eindigden als tweede in de reguliere competitie, maar staan na acht maanden competitie met lege handen. Kunststuk op de rolschaats; de jury kijkt toe. Moerkapelle - In de sporthal van dorpshuis Op Moer werd het afgelopen weekend een internationale danswedstrijd gehouden. Rolschaatsvereniging Rolling '90 nodigde enkele rjolschaatsteams uit Duitsland en Engeland uit om mee te doen aan de Crystal Tulip Competition. Door Bart Jansen De sporthal is echt Nederlands aan gekleed: aan het plafond hangen slingers met Nederlandse vlaggetjes en langs de kant staan pilaren met ballonnen waarin oranje ook de bo ventoon voert. "We hebben het wel even extra aangekleed", vertelt Rob Rupke van Rolling '90. "Het geeft net dat beetje extra sfeer aan de zaal." Met of zonder ballonnen, de sfeer zit er op zaterdagmiddag al goed in. De rolschaatsers worden alle maal enthousiast aangemoedigd, met name vanuit de Engelse hoek. "De Engelsen zijn erg enthousiast. Gisterochtend, toen er om 8.00 uur al getraind werd, zaten zij al en thousiast op de tribune om iedereen aan te moedigen. Dat is mooi om te zien", zegt Rupke. Verspreid over twee dagen laten zo'n 57 deelnemers zien wat ze in huis hebben. "Vorige keer waren er honderd deelnemers, dat was wel het maximum wat we hier konden hebben. Het liefst hadden we dat aantal dit jaar weer gehaald, maar dat is niet geluk. Je merkt dan toch dat er 'crisis' is. Niet iedereen heeft het geld om een overtocht of de autoritten te betalen", aldus Rupke, die verder 2eer tevreden is over de wedstrijd. "Wij zijn blij dat we dit, mede door onze sponsors, hebben kunnen or ganiseren. Het zet onze sport toch weer even op de kaart", vervolgt Rupke. Nu doet Rolling '90 sowieso erg goed haar best om de sport be kendheid te geven. In Zuidpias zijn ze inmiddels een begrip. "In Nederland is onze sport nog vrij klein", vertelt Rupke. "In Duitsland en Engeland zijn ze er al wat lan ger mee bezig." Uiteindelijk is dit ook te zien in de eindresultaten van het toernooi. In de meeste klassen wordt de top drie ingenomen door Duitse en soms Engelse rolschaat sers. De vierde of vijfde plaatsen zijn vaak voor de Nederlanders. Eigenlijk iets om heel trots op te zijn, want dat betekent dat ze hier mee kun nen draaien. In de categorie senio ren stond overigens wel een Neder landse dame op één: Iris Dijkema. Katwijk/Nieuwerkerk aan den IJs- sel - Tijdens de kringkampioen schappen in Katwijk, waaraan de afgelopen twee weken een kleine delegatie van Van Vliet Barracuda deelnam, zijn Floyd van Hoof en Isabelle den Hartog kringkampi oen geworden. Isabelle zwom met een geweldige 100 meter school slag drie oude clubrecords uit de boeken en werd Kringkampioen op de 200 meter vrije slag. Floyd verbrak op de 50 meter rugslag het zeven jaar oude clubrecord van Bastiaan Lijesen en werd Kringkampioen op de 100 meter rugslag. lan Minnigh behaalde brons op de 100 meter rugslag en op de 200 meter wisselslag en Soraya Kuipers veroverde brons op de 100 meter schoolslag. Emiel van Beusekom behaalde in de jeugdklasse het brons op de 200 meter wisselslag. Moerkapelle - Bij tennisvereniging Love 70 wordt van 9 tot en met 17 juni het Ottevanger open dubbel- toernooi gehouden. Naast de cate gorieën 6, 7 en 8 kan er ook in de categorie 5 ingeschreven worden. De wedstrijden worden in poules verdeeld, zo staan voor alle dubbels meerdere partijen op het program ma. De organisatie houdt rekening met het EK voetbal, inschrijven kan via www.love70.net. Moerkapelle/Zevenhuizen - Met als inzet het kampioenschap speelde Moerkapelle C1 dinsdag 8 mei tegen Groeneweg C2. Bij winst was Groe- neweg zo goed als zeker kampioen terwijl Moerkapelle bij winst of ge lijkspel de bloemen in ontvangst zou mogen nemen. Na een nerveus be gin nam Groeneweg een voorsprong maar naarmate de eerste helft vor derde kreeg Moerkapelle het over wicht. Net voor rust werd de 1-1 op het scorebord gebracht. In de twee de helft kwamen de Moerkapel- lenaren niet meer in de problemen en liep het team uit naar 3-1. In de Utrecht/Moordrecht - Op het 48e Kempo Karate Toernooi, met meer dan 700 deelnemers uit meer dan 25 deelnemende landen, heeft Kempo Tahitu goed gepresteerd. David Tahitu demonstreerde zijn behendigheid met de bo, ofwel de lange stok en eindigde op het on derdeel 'Wapenkata' op de vijfde plaats. Bij het onderdeel 'Selfde- fence' streden Ronald Hoogendoorn en David Tahitu tegen andere zelf verdedigingsspecialisten om het eremetaal en demonstreerden zij effectieve zelfverdedigingstechnie ken tegen onder andere verwurgin gen, vastpakkingen, gewapende en ongewapende aanvallen. Beiden be haalden een plek bij de beste tien. Voor meer informatie: www.kempotahitu.nl. Van links naar rechts René Hoogendoorn, Ronald Hoogendoorn, David Tahitu en Kees Hoogendoorn. allerlaatste seconde scoorde Groe neweg nog de 3-2, maar dat stond het losbarsten van de feestvreugde niet in de weg.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 51