De man met de hamer ligt tijdens de Roparun constant od de loer man op aarde "Bij de start voel ik mij de gelukkigste Roparun I team ZEPARO I Zevenhuizen-Moerkapelle I 2012 is de ultieme manier om het goede doel waar Ze-Pa-Ro het hele jaar voor werkt gestalte te geven. Zeker als je zelf ziek bent geweest brengt dat veel emoties met zich mee." Marius Boer loopt dit jaar voor de vijfde keer mee met team Ze- Pa-Ro. Vorig jaar maakte hij zijn rentree in de estafetteloop na dat hij hersteld was van kanker. Dit jaar is hij nog vastberadener om een geweldige prestatie neer te zetten. De Moerkapellenaar vertelt over zijn ervaringen tij dens de Roparun en blikt vooruit naar de tocht vanuit Hamburg. Het is alweer bijna een jaar ge leden dat Boer 's nachts door een Frans dorpje rende. "Voor mij zag ik in de verte alleen de reflectie van de vesten van andere hardloopgroepen. Het enige geluid dat ik hoorde wa ren mijn eigen voetstappen en de krekels in de berm. Elk stap bracht mij verder over een Het lopen is de Moerkapel lenaar niet vreemd. Al meer dan dertig jaar beoefent hij de sport. "Het is een groot onder deel van mijn leven. Het is dan ook geweldig dat ik deze hob by kan combineren met een geweldig doel als de Roparun." Het hele jaar staat zijn training in het teken van de Roparun. "Alle teamgenoten trainen sa men. Ik denk dat dat heel belangrijk is. Tijdens de loop heb je geen tijd om elkaar goed te leren kennen. Dan is de con centratie het belangrijkst." glooiend landschap waar geen einde aan leek te komen." De Moerkapellenaar is tijdens het lopen van de Roparun bijna in trance. "Het is net alsof je door een tunnel loopt, maar alles is nog heel helder. Ik zuig de hele omgeving in mij op. In mijn hoofd kan ik zo de hele route van Parijs naar de Coolsingel weer voor de geest halen." Vorig jaar was de start een emotioneel moment voor Boer. Het was de eerste keer dat hij meedeed nadat hij was getrof fen door kanker. "Ik mocht als eerste van het team starten. Toen voelde ik mij de gelukkig ste man op aarde. Dat je weer fysiek in staat bent om zo'n prestatie te leveren, is echt een magisch moment." De hardlo per weet nu al dat dit gevoel van euforie ook dit jaar bij de start in Hamburg weer naar boven zal komen. "De Roparun Boer voorspelt dat dit zijn zwaarste Roparun wordt tot nu toe. "Het is de eerste keer dat we vanuit Hamburg star ten. De weg is nog onbekend en er zullen zeker zowel let terlijk als figuurlijk hobbels in de weg zitten die we nog niet kennen." De loper vertrouwt dan ook volledig op zijn team. "Niemand loopt alleen, het hele team is verantwoordelijk voor wat wij elk jaar weer voor elkaar krijgen. Ik verwacht dan ook dat het dit jaar weer een geweldige reis wordt." Man met de hamer Natuurlijk is de estafettetocht niet alleen geestelijk zwaar. Ook fysiek wordt er veel ge vraagd van een loper."Eigenlijk weet je nooit hoe lang je moet lopen. Vorig jaar dacht ik dat ik bijna weer kon gaan rusten, totdat er iemand geblesseerd uitviel. Ik kreeg toen te ho ren dat ik nog tien kilometer moest doorlopen." De man met de hamer ligt tijdens de Ropa run dan ook constant op de loer. "Op dat soort momenten moetje mentaal berekend zijn, anders red je het gewoon niet. Tijdens de loop ben ik dan ook niet met een vast doel bezig. Ik loop gewoon door zolang als het moet." U*KCARAGt t

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 67