Lal Lopen voor het goede doel Lions Rottemerenloop en Visser kidsrun Deze sponsoren dragen de en de Visser Kidsrun een warm hart toe. 9. I Roparun I team ZEPARO I Zevenhuizen-MoerkapeLle I 2012 De Lions Rottemerenloop wordt zaterdag 16 juni voor de 23e keer gehouden. In samenwerking met Team Ze- paro lopen de meer dan twee honderd deelnemers verspreid over afstanden van vijf, tien en vijftien kilometer dwars door de prachtige omgeving van Zevenhuizen. Ook aan de kinderen is gedacht, voor hen wordt een parcours uitgezet dwars door het centrum van het dorp. De opbrengst gaat naar stichting Roparun én diverse lokale goede doelen. Lion en organisator Johan Hogervorst ziet meedoen aan de loop als een dubbele kans. "Het is een prachtige route door de hele regio, én je draagt bij aan goede doe len." Daar komt ook bij dat het accent van de loop meer ligt op de eigen prestatie dan op de rangorde van binnenkomst. "Deelnemers die wat minder goed kun nen hardlopen hoeven niet bang te zijn dat ze voor gek staan. De meeste mensen die aan de loop meedoen proberen hun pr te verbete ren," vertelt Hogervorst. "Of ze doen voor het eerst mee en willen weten hoe het voelt om met een rugnum mer te lopen." De samenwerking van de Lions Club met team Zeparo begon met de hardloop- groep van John Heijkoop. "Het was eigenlijk gelijk een win-winsituatie,"zegt Cees van Mullem van de Lions Club. "De Lionsloop werd voor veel deelnemers van zijn groep een doel om naar toe te trainen. Wij kre gen dus ineens veel meer deelne mers aan de start." Deze bundeling van krachten kreeg als ge volg dat er elk jaar een flink bedrag wordt opgehaald ten gunste van stichting Roparun en diverse lokale goede doelen. Hogervorst: "ledereen draagt zijn steen tje bij, ook leden van team Zeparo doen tijdens het evenement hun uiterste best om alles goed te laten verlopen." Kidsrun Tegelijkertijd met de loop voor de volwassen vindt de Visser kidsrun plaats. De or ganisatie hiervan is mede in handen van team-Zeparolid Rik Berends en dit jaar voor het eerst met Arthur Schol- laart. Kinderen van zes tot en met acht jaar kunnen zich inschrijven voor de dui zend meter dwars door het dorp. De oudere jongens en meisjes van negen tot en met twaalf jaar kunnen zich opmaken voor ander halve kilometer. "De route door het dorp is echt fan tastisch, het is elk jaar weer een groot feest om te zien hoe fanatiek en enthousiast alle kinderen lopen," zegt Berends. De Zevenhuizenaar zet zich al jaren in voor de kidsrun. Berends: "We willen het elk jaar zo prettig én veilig mo gelijk voor de kinderen ma ken. ledereen die mee doet krijgt een medaille. Voor de top drie in elke leeftijdscate gorie is er een beker." Van Mullem is er trots op dat beide lopen al zoveel jaar worden gehouden. "Het VisserTechniek Accountantskantoor van den Akker Apotheek Zevenhuizen-Moerkapelle Assurantiekantoor Nobel Autobedrijf Jaap Eindhoven Bac Woninginrichting Banketbakkerij v.d. Berg Boode BV Boode Vakgarage Bouwbedrijf de Graaf Centrum voor Fysiotherapie De Haij van der Wende Advocaten Dekker Zevenhuizen Drogisterij Rodenburg Eetcafé La Baraque Etiket BV Garage Schmidt Hazebroek &Tamerus Hoogendoorn Optiek Jonker Ketelonderhoud Notariskantoor van der Ha™me" Ottevanger Machinefabrieken BV Paul en Paul Pilgram Dierenkliniek Schilderbedrijf Versprille Stehouwer Banden T.Q.C. BV Vakgarage van der Knijtt Van der Valk Hotel Nieuwerkerk Voorbrood Meubelen Zijderhand Moerkapelle BV Fyan en Mostert transportbedrijf Bakkerij Ammerlaan Van der Linden groep BAC Hoogwerkers, 't Karrewiel AA Drink lijkt allemaal heel makkelijk, de mensen hoeven alleen maar te gaan lopen," ver telt hij. "Toch komt er nog erg veel bij kijken. Vergun ningen van de gemeente, afzettingen, routes. Er moet met van alles rekening wor den gehouden om dit voor elkaar te krijgen." Het enige dat nog roet in het eten kan gooien is het weer. "We heb ben een paar keer erg slecht weer gehad op de dag van de loop. Het spandoek bij de finish is zelfs een keer door midden gescheurd." Pas wanneer de laatste loper veilig binnen is, kun nen de organisatoren weer ontspannen. Hogervorst: "Je bent toch verantwoor delijk voor een grote groep mensen, het is een dag vol concentratie en inspanning." Dat is ook precies de reden waarom het drietal zelf niet mee doet aan de loop. Be rends: "Daar is gewoon geen tijd voor, je kan niet alles in de gaten houden en tegelij kertijd lopen." Inschrijving De inschrijving voor de Lions Rottemerenloop en de Visser kidsrun vinden op de dag zelf plaats. Voor de Lionsloop vanaf 11.00 uur in dorpshuis Swanla en voor de Visser Kidsrun vanaf 12.00 uur in de voormalige brandweerkazerne. Het startschot voor alle afstan den wordt om 14.00 gege ven op het Dorpsplein in Zevenhuizen. Het inschrijf geld voor alle Lionsloop afstanden bedraagt 7,50 euro, voor de Visser kidsrun 2 euro. '*J§N

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 68