X X X B K D M A KING RAADSINFORMATIE 6 HART VAN HOLLAND |,Df/C/?/\A/r\/00/?DfZU/DPMS 23 MEI 2012 LU LU LU Aangevraagde omgevingsvergunningen Verleende omgevingsvergunningen Kennisgeving verlenging beslistermijn Bekendmaking Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Verkeersbesluit Aangevraagde omgevingsvergunningen Haal uw aangevraagde Nederlandse Identiteitskaart of paspoort op I U kunt ook digitaal beroep instellen bij genoemde rechtbank via http://loket.recht spraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische hand tekening (DigiD). Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden. Inzage Voor inzage kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel (telefoon 0180-3303001. Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Deze bekendmaking staat ook op de website van de Milieudienst Midden-Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Parallelweg-Zuid 185 12914 LE) Plaatsen hekwerk (ontvangen 10-05-20121 Raadhuisplein 34 (2914 KM] Plaatsen deur in zijgevel (ontvangen 14-05- 2012) Donau 95 (2911 HB) Wijzigen voorgevel (kozijn) (verzonden 11-05- 2012) Europalaan 2 (2912 TD) Plaatsen erker bij uitgifteloket en veranderen plaats led-reclame (betreft wijziging eerder verleende omgevingsvergunning) (verzonden 11-05-2012) Groenendijk 263 (2911 BB) Plaatsen overkapping (verzonden 11-05-2012) Raadhuisplein 34 (2914 KM) Plaatsen gevelreclame, veranderen pui en realiseren uitbouw (verzonden 14-05-2012) Van Beethovenlaan 9 (2912 VK) Uitbreiden dakopbouw achterzijde en plaatsen dakkapel voorzijde woning (verzonden 10-05- 2012) Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel.(0180)330 300. ZEVENHUIZEN Dorpsstraat 58 (2761 AE) Bouwen schuur/ berging (ontvangen 14-05- 2012) Tweemanspolder 8 (2761 ED) Plaatsen twee dakkapellen, keimen gevels en vervangen dakpannen (ontvangen 11-05-2012) van de Milieudienst Midden-Holland, www. milieudienstmiddènholland.nl. Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepa lingen omgevingsrecht hebben besloten de aanvraag voor het aanleggen van een tweede uitrit bij de woning op het adres Veldewater 20 te Nieuwerkerk aan den IJssel te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken. Door dit besluit is de nieuwe uiterste beslisdatum 4 juli 2012. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de datum van verzending van het besluit tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat tenminste naam en adres van de indie ner, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar zich richt en de gronden van het bezwaar. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan de IJssel. AANVRAAG OMGEVINGSVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben de volgende aanvraag ontvangen: Aanvraag omgevingsvergunning milieuneu- trale verandering Voor bepaalde veranderingen binnen een inrichting kan worden volstaan met het volgen van een kortere procedure voor het verlenen van een omgevingsvergunning. Een aanvraag hiertoe is ingediend door: Veredelingsbedrijf "de spijckerwei" plaat sing van een olietank ter vervanging van de oude olietank op het perceel Noordelijke Dwarsweg 110-112, 2761 GD Zevenhuizen. De aanvraag is ingediend op 9 mei 2012. De ingediende aanvraag ligt niet ter inzage. Deze bekendmaking staat ook op de website ZUIDPLAS Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 87 van het Reglement verkeersregels en verkeers-tekens 1990 ontheffing verleend aan de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht is het voor belanghebbenden (dit zijn degenen die direct in hun belang zijn getroffen), mogelijk tegen dit verkeersbesluit bezwaar in te dienen. Bezwaarschriften moeten schriftelijk worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders en wel binnen 6 weken nadat de vergunning aan de aanvrager bekend is gemaakt. In het bezwaarschrift moet worden aangegeven op welke wijze men meent in zijn belang te zijn getroffen. Tevens kunnen de degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend bij burgemeester en wethouders om een verzoek tot voorlopige voorziening aanvragen bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank, Postbus 20302, 2500 EH 's-GRAVENHAGE. Dorpsstraat 37 (2761 AB) Verbouwen monument (ontvangen 14-05-2012) In de afgelopen periode zijn door het verval len van de kinderbijschrijvingen veel reisdo cumenten aangevraagd. De levertijd van de documenten liep hierdoor op. Inmiddels zijn veel documenten bij de gemeente binnenge komen en deze kunnen worden afgehaald. Of uw document binnen is, kunt u zien op de lijst die op www.zuidplas.nl staat. Let op! Haal aangevraagde documenten zo snel mogelijk op. Na drie maanden verliezen ze hun geldigheid en worden ze vernietigd. Vergadering: Gemeenteraad Datum: dinsdag 29 mei 2012 om 19.30 uur Locatie: Gemeentehuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreekstuk op de agenda staan. In verband met het raadsvoorstel van de kindergemeenteraad (agendapunt 2) begint de raadsvergadering om 19.30 uur. De reguliere vergadering begint om 20.00 uur. VERGADERPUNTEN 1. Rv Voorstel kindergemeenteraad: spel- en activiteitenmiddag voor ouderen Jaarlijks bedenkt de kindergemeenteraad ideeën om te realiseren in de gemeente Zuidpias. In de vergadering van de kindergemeenteraad van 21 maart jl. heeft de kindergemeenteraad gestemd over welk idee in 2012 uitgevoerd zou moeten worden. Kinderburgemeester Charlotte Knop zal namens de kindergemeenteraad dit voorstel aan de gemeenteraad presenteren. HAMERSTUKKEN 2. Rv Verordening ruimte- en inrichtingseisen peuterspeelzalen In de Wet kinderopvang en kwaliteitseisen peuterspeelzalen zijn geen eisen opgenomen ten aanzien van de ruimte en de inrichting van peuterspeelzalen. Deze eisen zijn echter wel een onderdeel voor kwalitatief verantwoorde opvang voor kinderen. 3. Rv Inburgering nieuwkomers Ingaande 1 januari 2013 wordt de uitvoering van de inburgering belegd bij het Rijk. Per die datum dient de verordening bestuurscommissie inburgering Midden-Holland te worden ingetrokken.- 4. Rv Verlenen verklaring van geen bedenkingen 's-Gravenweg 114 In zijn vergadering van 14 februari 2012 heeft de raad besloten het voornemen uit te spreken de verklaring van geen bedenkingen te verlenen. Op 1 maart 2012 is ons voornemen openbaar bekend gemaakt en zijn de stukken ter inzage gelegd. Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belanghebbenden zienswijzen indienen. Er zijn geen zienswijzen ingediend. De verklaringen van geen bedenkingen alsmede de omgevingsvergunning kunnen worden verleend. 5. Rv Archiefverordening Op grond van de Archiefwet 1995 is de gemeente verplicht nadere regels te stellen ten aanzien van de archiefbescheiden. Op 1 januari 2010 zijn de voormalige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle samengevoegd tot de gemeente Zuidpias. De voormalige gemeenten beschikten over een Archiefverordening. Thans dient de gemeente Zuidpias een Archiefverordening vast te stellen. BESPREEKSTUKKEN 6. Motie inzake OZB problematiek van de fracties van VVD, GBZ, D66, Trots op Nederland en SP. De vorige raadsvergadering hebben de fracties van VVD, GBZ, D66, Trots op Nederland en SP inzake de OZB problematiek een motie van afkeuring ingediend. Bij stemming over deze motie hebben de stemmen gestaakt. De Gemeentewet schrijft bij het staken der stemmen voor dat er in de eerstvolgende raadsvergadering wederom dient te worden gestemd. 7. Rv Jaarstukken 2011 (jaarverslag en jaarrekening) Met de Jaarstukken 2011 legt het College van Burgemeester en Wethouders verantwoording af over de uitvoering van het beleid in het jaar 2011. Deze verantwoording is door een externe accountant gecontroleerd en van een goedkeurende verklaring voorzien zowel voor de getrouwheid als de rechtmatigheid van de jaarstukken. 8. Rv Heroverweging brede school Moordrecht Nu de realisatie van de wijk Vijfakkers-Noord nadert worden de gegevens voor de bouw van een brede school nader onderzocht. De financiële gegevens blijken sterk af te wijken van de oorspronkelijke, zodat het plan moet worden bijgesteld. Hierbij zijn drie scenario's denkbaar. 9. Rv Vaststelling bestemmingsplan "De Zevenster" Het ontwerpbestemmingsplan "De Zevenster" heeft vanaf 1 december 2011 tot en met 11 januari 2012 ter inzage gelegen. In verband met een omissie bij de publicatie van het ontwerpbesluit hogere waarden heeft het ontwerpbestemmingsplan nogmaals ter inzage gelegen vanaf 26 januari 2012 tot en met 7 maart 2012. Gedurende deze periode is een ieder de gelegenheid geboden om mondeling danwel schriftelijk zienswijzen in te dienen. De ingediende zienswijzen zijn beantwoord in de "Nota van beantwoording zienswijzen" en hebben geresulteerd in een "Nota van wijzigingen". 10a. Benoeming leden onderzoekscommissie voor de geloofsbrieven. Voordat tot benoeming van leden van een raadcommissie (zie agendapunt 9b) kan worden over gegaan, schrijft de Verordening op de raadcommissies een geloofsbrievenonderzoek voor. Het onderzoek betreft de geloofsbrieven van de heer A.C. Stuivenberg en A. Broere. 10b. Rv Benoeming van leden PvdA en SP in raadscommissies De fractie van de PvdA heeft verzocht om een wijziging aan te brengen in de vertegenwoordiging van de PvdA in de raadscommissies. De fractie heeft de heer A.C. Stuivenberg voorgedragen als lid van de raadscommissie Bestuur, financiën en beheer (BFB) en als plaatsvervangend lid in de raadscommissies Maatschappelijke Ontwikkeling (MO) en Ruimte. De fractie van SP wenst ook een wijziging in de commissiesamenstelling door te voeren. Deze fractie draagt de heer A. Broere voor als plv. lid van de raadscommissie Ruimte.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6