media www.hartvanholland-on//ne.nl Tl t/t 30 IA ION Corrosion Water-Control bv Postbus 47,2750 AA Moerkapelle Tel. 079-5931295, Fax. 079-5931871 E-mail: atepaske@corrosion.nl Moe en kapot op de Coolsingel Vrijwilligers zijn onmisbaar Roparun I team ZEPARO I Zevenhuizen-Moerkapelle I 2012 21 Zoals de kop al zegt, heeft elk groot evenement zijn vrijwil ligers nodig om het succes te waarborgen. Mat van Prooijen is een van de vele vrijwilligers uit de Zuidpias die zich inzet voor de Roparun. Mat komt uit Zevenhuizen is 63 jaar en geniet dagelijks van de vut. Hij was werkzaam bij Dekker in Zevenhuizen. In 2006 heeft Mat de mara thon van Rotterdam gelopen. Tijdens de trainingen kwam van Prooijen regelmatig een groep lopers van team Zeparo tegen. Door deze ontmoetin gen en door het enthousiasme van Peter de Kooter en Arthur Schollaart komt van Prooijen in aanraking met de Roparun door Team Zeparo, waarmee hij in 2009 het avontuur aan gaat om zelfde Roparun te lopen. In het pinksterweekend van 2009 wordt de monster- tocht volbracht. In zijn en thousiasme heeft hij ook zijn schoonzoon Jim van Spronsen zover gekregen om als fietser mee te gaan. In 2010 is hij met team Zeparo wederom van de partij, dit maal in de ondersteuning van het team. Zo'n weekend gaat je niet in de koude kleren zit ten. Elke keer als de lopers en volgers bij het basiskamp aan komen is het rennen en vlie gen om iedereen van eten te voorzien en de nieuwe drank en voedingpakketten voor de volgende etappe weer klaar te maken. Slapen is er eigenlijk niet bij van zaterdagochtend tot maandagavond. Maar om aan de Roparun te kunnen meedoen en je steentje daar aan bijdragen is fantastisch. Nu staat hij aan de vooravond van weer een nieuw hoofdstuk Roparun. Mat gaat mee als algemeen vrijwilliger van de Roparun. Editie Hamburg - Rotterdam. Na een ontmoeting met Ber van der Knaap heeft Mat de stoute schoenen aangetrokken en zich als vrijwilliger aangemeld. De afgelopen periode bestond dan ook vooral uit het bijwo nen van bijeenkomsten, met als doel de taken met elkaar goed door te spreken. Daar naast krijgt elke vrijwilliger een reanimatie cursus en moet er een verkeersregelaars exa men gedaan worden. Mat ver trekt op de dag voor de start al naar Hamburg om daar alles in gereedheid te brengen voor de ontvangst van de teams. De start van deze eerste editie vanuit Hamburg zal plaatsvin den op het plein naast het FC Sankt Pauli stadion. Nog even de laatste puntjes op de i en de 21 e Roparun kan van start gaan. Mat nog gevraagd wat zijn indrukwekkendste ervaring is tot nu toe moet hij toch toegeven dat de binnenkomst in Rotterdam, en dan speciaal het stuk langs de Daniel den Hoed kliniek, toch wel een kippenvel moment was. En natuurlijk de finish als je na 3 dagen moe en kapot op de Coolsingel aankomt en dan beseft waar dit allemaal voor wordt gedaan. Om nooit meer te vergeten. Je komt Mat nog regelmatig tegen langs de Rotte als hij zijn rondjes loopt. CORROSION A -CONTROL bv rsma X O O O ■o O O

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 77