Huurman wenst team Zeparo heel veel succes UUWANI De bloemenwinkel voor al uw: BP VAN GENNEP ELK WEEKEND (CB? hd&fmf^A ZOEKT U EEN BASISSCHOOL VOOR UW KIND? Oranjestraat 20 2751 BH Moerkapelle Tel. 079-5932023 bp Algemene informatie Roparun I team ZEPARO I Zevenhuizen-Moerkapelle I 2012 p/ ïaóopfpo- it Bloemen planten it Workshops it Cadeau en sfeerartikelen it Kinderfeestjes brains it Bruids- en rouwbloemwerk it Bedrijfsbloemwerk Geen wachtlijst ledereen is welkom Afspiegeling van de maatschappij Goed onderwijs dat afgestemd is op de behoeften van het kind Zelfstandigheid, prettige sfeer en goed anti-pestprotocool RT in en buiten de klas Weidezoom 5A tel 0182 - 372406 Moordrecht www.deachtbaan.com de SC AMBACHTWEG 40 MOORDRECHT 0182 370414 WAANZINNIG LAGE PRIJZEN! zaterdag en zondag korting diesel -€ 9 cent euro 95 -€ 11,3 cent ipg -€ 14 cent •korting is cent per liter en alleen bij betaling met bankpas Wat is Roparun? De Roparun is een estafetteloop van ongeveer 520 kilometer van Parijs en Hamburg naar Rotterdam waarbij mensen, in teamverband, een sportie ve prestatie leveren om op die manier geld op te halen voor mensen met kanker. Ook wel een avontuur voor het leven genoemd. Dat blijkt overigens ook uit het motto wat al jaren is: "Le ven toevoegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven". Een Roparunteam bestaat uit maxi maal acht lopers die dus ieder gemid deld zo'n 65 kilometer lopen oftewel meer dan 1 V2 marathon. Daarnaast bestaat een team uit minimaal twee fietsers en nog een aantal mensen in de begeleiding. Denk hierbij aan chauffeurs, verzorgers, cateraars en wegkapiteins. Teams zijn zelf verant woordelijk voor de invulling van deze taken en gemiddeld bestaat een team uit 25 personen. Naast de sportieve inspanning, moet er ook een inspanning geleverd wor den om geld op te halen voor het doel. Teams doen dit door het organiseren van allerlei acties. Denk hierbij aan het inpakken van boodschappen, het was sen van auto's, het houden van collec tes en het zoeken naar sponsors. Ook zijn de leden van een team verplicht Roparun loten te verkopen waarvan de opbrengst ten goede komt aan het doel. De drie teams met de hoogste op brengst en de drie teams die een prijs hebben gewonnen naar aanleiding van hun gelopen snelheid worden gehuldigd tijdens het eindfeest van de Roparun wat een aantal weken na de finish plaatsvindt. Op die avond wordt ook de totale opbrengst van de Roparun bekend gemaakt. De afgelo pen twintig edities van de Roparun is ai meer dan vijfenveertig miljoen euro opgehaald voor zorg aan mensen met kanker. Vrijwilligers Stichting Roparun is bijna volledig af hankelijk van vrijwilligers. In totaal zijn er driehonderd vrijwilligers betrokken bij de Roparun. Vijftig van hen zijn het hele jaar bezig met de organisatie van het evenement; de overige 250 wor den vooral tijdens het evenement in gezet. Bij elk onderdeel van de Ropa run zijn vrijwilligers betrokken. Denk hierbij aan de opbouw in Parijs en Hamburg, de begeleiding van teams op de route (motorteam, opbouw en bemanning van checkpoints, calami teiten teams) en activiteiten op de fi- nishlocatie (Coolsingel) in Rotterdam. Roparunradio Roparunradio bestaat bijna net zo lang als de Roparun zelf. Al in 1993 werd gestart met uitzendingen rondom de run, die toen nog van Rotterdam naar Parijs liep. In dat jaar werden er in de reguliere uitzendin gen van RANO Ziekenomroep flitsen uitgezonden vanaf het parcours. Er werd gewerkt met een dure satel lietverbinding en de verslaggevers waren lang niet altijd bereikbaar. Al snel hadden ook de Roparunradio medewerkers het Roparun virus te pakken en in de loop der jaren werd er steeds meer radio zendtijd geschon ken aan de Roparun. Spoedig kon de RANO het niet meer alleen af en zocht samenwerking met andere omroe pen. Barendrecht FM, later Exxact FM Barendrecht, sloot zich aan en zo ont stond de co productie Roparunradio. Anno 2012 bestaat deze co-produc tie nog steeds en elk jaar sluiten zich weer nieuwe omroepen daarbij aan. Omroep Tholen en de omroep uit het Belgische Zele zijn hiervan bekende voorbeelden. Het huidige Roparunradio bestaat al lang niet meer uit flitsen vanuit het parcours maar is uitgegroeid tot een 72 uur durende mega productie, die een jaar lang voorbereiding vraagt van de vrijwillige medewerkers. Want een ding is nog steeds hetzelfde: Roparun radio werd en wordt nog steeds door vrijwilligers gemaakt. Kijk voor meer informatie op: www.roparunradio.nl CBF keurmerk Sinds 1996 verleent het Tn Centraal Bureau Fond- senwerving (CBF) een keurmerk aan fondsen voor wervende instellingen. goede doelen Elk fonds dat in aanmer king wil komen voor een CBF-Keur moet aan dezelfde criteria voldoen en dezelfde procedure door lopen. Fondsenwervende instellingen, zoals Stichting Roparun Palliatieve Zorg, moeten minimaal drie jaar als zodanig actief zijn in Nederland. Het keurmerk wordt afgegeven voor een periode van vijf jaar, waarbij jaarlijks wordt getoetst of de organisatie nog aan de gestelde criteria voldoet. Stichting Roparun Palliatieve Zorg heeft op 1 augustus 2006 het CBF- Keur ontvangen. Dit betekent dat een donateur er op kan vertrouwen dat we verantwoord met een gift omgaan. Zo mogen bijvoorbeeld de kosten van fondsenwerving niet hoger zijn dan 25% van de opbrengsten uit fondsen werving. Wij streven naar een zo laag mogelijk percentage en voor het afge lopen boekjaar bedroeg dit 2,4% voor Stichting Roparun Palliatieve Zorg en 3,4% voor de samengevoegde cijfers van Stichting Roparun Palliatieve Zorg en Stichting Roparun Evenementen. Fiori il Fascino Bloem Interieur Dorpsstraat 38 2751 BA Moerkapelle Tel. 079-5932017 Email: info@fiori-il-fascino.nl www.fiori-il-fascino.nl Maandag Dinsdag Woensdag van 13:00 - 18:00 uur van 09:00 - 18:00 uur van 09:00 - 12:30 uur Donderdag van 09:00 - 18:00 uur Vrijdag van 09:00 - 18:00 uur Zaterdag van 09:00 - 16:00 uur openbare basisschool O

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 78