Roparun I team ZEPARO I Zevenhuizen-Moerkapelle I 2012 23 Kijk voor meer informatie op de website van het CBF: www. cbf.nl De opbrengst gaat naar... In de afgelopen jaren heeft Stichting Roparun veel doelen kunnen ondersteunen. De op brengst van de Roparun komt volledig ten goede aan de zorg voor mensen met kanker, ook wel palliatieve zorg genoemd. Er wordt niet zozeer geld aan de medische zorg besteed, want dat biedt immers het zie kenhuis. Maar juist de zorg die zich richt op verbetering van kwaliteit van leven. Hierbij valt te denken aan praktische din gen op zowel lichamelijk als psychisch en sociaal terrein. Een aantal doelen van Stich ting Roparun zijn: Roparun Inloophuizen Inloophuizen bieden onder steuning bij de verwerking van de diagnose kanker. Het krijgen van kanker kan heel ingrijpend zijn, niet alleen lichamelijk, maar ook geestelijk. Het leven kan diepgaand veranderen na de diagnose, bijvoorbeeld door een operatie, chemokuur of bestraling, maar ook door de pijn, het verlies van vertrou wen in de toekomst en de ver moeidheid. En juist het aanpas sen aan en het verwerken van kanker kost zeer veel energie. Een inloophuis biedt een pa tiënt de mogelijkheid om, in een prettige omgeving, binnen te lopen voor een kop koffie en een luisterend oor van één van de vrijwilligers. Zo is het ook mogelijk om een ontmoeting te hebben met een lotgenoot. Stichting Roparun beschikt over drie inloophuizen: Ropa- runhuis 'Auke van der Veen' in Apeldoorn, Roparun inloop huis 'De Honingraad' in Breda en 'Roparun Parkhys' in Almere. Roparun Hospices Een hospice biedt aan mensen in hun laatste levensfase, op een heel persoonlijke manier, alle nodige zorg in een rustige huiselijke sfeer waar ook hun naasten van harte welkom zijn. Het is de wens van veel men sen thuis te kunnen sterven. Te midden van de mensen die hen lief zijn en in de omgeving die hen vertrouwd is. Om tal van redenen is het niet altijd mogelijk die wens in vervul ling te laten gaan maar ook kan men bewust een keus maken om thuis niet te willen sterven. Het hospice is dan een waarde vol alternatief. Roparun Vakantiebungalows Stichting Roparun beschikt over twaalf vakantiebunga lows waar kankerpatiënten en hun familieleden kosteloos een weekje kunnen verblijven. De bungalows staan in Arcen in Limburg (3), in Ees in Drenthe (3), in Kamperland in Zeeland (2), in Kortgene in Zeeland (1), in Zuidland op Voorne- Putten (2) en in Volendam in Noord-Holland (1). Roparun Kinderdag Tijdens de Roparun Kinderdag worden kinderen uit kinder ziekenhuizen uitgenodigd om samen met hun ouders, broer tjes en zusjes een leuke dag te beleven. De Kinderdag vindt plaats op een boot die tijdens de Wereldhavendagen door de haven van Rotterdam vaart. De kinderen kunnen spelletjes doen en zich laten schminken. Natuurlijk is de Roparunvogel aanwezig voor het maken van een leuke foto. Even niet ziek zijn maar gewoon kind, daar gaat het om tijdens de Ropa run Kinderdag, die overigens geheel door vrijwilligers van de Roparun wordt georganiseerd. Ziekenhuizen, verpleeghui zen en medische centra Verschillende ziekenhuizen, verpleeghuizen en medische centra ontvangen in 2012 een bijdrage van Stichting Ropa run, hieronder enkele voor beelden: Albert Schweizer Ziekenhuis - Locatie Dordwijk in Dordrecht Bijdrage voor een patiënten voorlichtingsdag UCCZ Dekkerswald in Groes- beek Bijdrage voor het project Mind- Fulness voor longkanker pa tiënten Jan Braam Stichting in Zeve naar Bijdrage voor de aanpassing, de tuin en inrichting van het nieuwe inloophuis Reinier de Graaf Gasthuis in Delft Bijdrage voor een hoofdhuid- koeler OLV Ziekenhuis Asse en Aalst in Aalst (B) Bijdrage voor een gezinsvrien delijk gesprekslokaal en een gezinshoek voor de afdeling oncologie VPTZ Zuid Oost Friesland in Drachten Bijdrage voor een plateaulift om de 4de kamer van het hos pice beter bereikbaar te maken Familiehuis Daniel den Hoed in Rotterdam Bijdrage voor een familiekamer voor 1 jaar Hospice Zutphen in Zutphen Bijdrage voor onderhoud aan het hospice, zodat de gevels opnieuw kunnen worden ge voegd Stichting de Mantelmeeuw in Woerden Bijdrage voor het opknappen van de badkamer en de logeer kamer van het hospice Bednet vzw in Leuven (B) Bijdrage voor de aanschaf van computersets, zodat zieke kin deren vanuit huis of het zie kenhuis de schoolles kunnen volgen Ziekenhuis Bernhoven in Oss Bijdrage voor 6 bedstoelen die worden gebruikt op de onco logische afdeling als comforta bele rust- en transferstoel voor patiënten met kanker Stichting Les Vaux in Abcoude Bijdrage voor de inrichting van de buitenruimte van de bunga low voor mensen met kanker Catharina Ziekenhuis in Eind hoven Bijdrage voor een hoofdhuid- koeler Martini Ziekenhuis in Gronin gen Bijdrage voor een hoofdhuid- koeler en een extra koelkap Ziekenhuis Sainte Marie in Cambrai (F) Bijdrage voor een hoofdhuid- koeler voor de afdeling on cologie en een bijdrage voor Clowns de l'espoir Hoofdhuidkoeling Hoofdhuidkoeling wordt ge bruikt voor, tijdens en na een chemokuur. Door een hoofd- huidkoeler kan de kans op haaruitval worden verminderd of zelfs helemaal worden voor komen. Hoewel het voor de pa tiënten iets heel belangrijks is, vooral op het psychische vlak, hebben ziekenhuizen veelal geen budget voor deze kostba re apparatuur. Uit de opbrengst van de Roparun 2006 werd aan alle ziekenhuizen in Nederland de mogelijkheid geboden in het bezit te komen van 1 of 2 hoofdhuidkoelers. Als u meer wilt weten over hoofdhuidkoeling, kijk dan eens op de website van Stich ting Geef haar een kans: www. geefhaareenkans.info. Op deze website is veel informatie te vinden met betrekking tot hoofdhuidkoeling. Een doel door de jaren heen Erasmus MC Daniel den Hoed O Er zijn veel zaken aangeschaft (vanuit Stichting Roparun) om het ziekbed van mensen met kanker zoveel mogelijk te veraangenamen: televisies en telefoons, mobiele infuuspom pen, computers, internetaan sluitingen en een bibliotheek. Ook is er een ruimte aangepast om er een volwaardige onder- zoeks- en spreekkamer van te maken voor het Zorgproject op de afdeling Radiotherapie. Het Zorgproject biedt ondersteu ning aan de patiënten en man- telzorgers in het ziekteproces waarbij genezen niet meer mo gelijk is. Tevens zorgde Stichting Ropa run voor ondersteuning van de poliklinische zorg, een deel van de inrichting van het kankerin stituut en een zeer substanti ële bijdrage voor de start van het transmuraal oncologisch steunpunt. Op het gebied van de palliatieve zorg werd aan geschaft: Palliatieve Roparun Kit, comfortverhogende ma trassen, drie "bladderscans", communicatieapparatuur voor de mobiele teams, de realisa tie van een ziekenhuisafdeling palliatieve zorg en de aanstel ling van een specialist. Vervolgens het drukken van patiëntenwijzers en de levering van infusen en bloeddrukme ters voor de dagbehandeling, een bijdrage voor het feest van het 90-jarig jubileum, een bij drage aan de nieuwbouw voor het Familiehuis op de nieuwe locatie Erasmus MC Daniel den Hoed. Ook een Sociaal Fonds voor patiënten die minder draagkrachtig zijn. In 2011 een bijdrage voor een warmte-toedieningssysteem t.b.v. de intensieve Total Body Bestraling Vervolgens het Kenniscentrum Palliatieve Zorg Rotterdam. Dit kenniscentrum houdt zich bezig met het verspreiden van kennis en het geven van ondersteuning aan de directe zorgverleners op het gebied van palliatieve zorg. In 2008 de adoptie van een patiëntenkamer voor een jaar in het Familiehuis. In 2009 en 2010 een bijdrage voor de jaar lijkse exploitatiekosten van een patiëntenkamer en de inrich ting van een patiëntenkamer oncologische chirurgie. In 2010 ook bijdrage voor de ontwik keling van een boekje voor pa tiënten radiotherapie en een bijdrage voor bedlampen voor de afdeling interne oncologie. In 2011 adoptie van een gas tenkamer. Alle bovenstaande teksten zijn ont leend aan de algemene informatie van de Roparun, www.roparun.nl mI i 4 1

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 79