Kersenkwekerij Jomajole VEERMAN P. de Vrij Moerkapelle BV altijd scherp I M geprijsd Ze zijn er weer, heerlijke hollandse kersen van kersenkwekerij Jomajole. Veteraan Heijkoop is klaar voor actie Niet iedereen mag zomaar mee naar Hamburg www.ieds-webshop.nl Roparun I team ZEPARO I Zevenhuizen-Moerkapelle I 2012 25 Het is voor John Heijkoop de elfde keer dat hij meeloopt met de Roparun. De achtste keer onder de vlag van Team Ze- paro waar hij zelf medeoprichter van is. "Als ik een jaar niet mee zou kunnen, dan zou dat echt aan me gaan knagen." Heijkoop voelt zich elke keer weer vereerd dat hij mee mag doen aan de loop. "Het afgelopen jaar liep ik in het donker door de heuvels van Frankrijk. Boven mij zag ik een prachtige sterren hemel, voor mij alleen maar een lege weg. Wie kan nu zeggen dat hij dat heeft gedaan?" Het zijn momenten als deze dat de sportman echt geniet. "Als ik dan besef hoe bevoorrecht ik ben, dan voel ik mij een gelukkig man." Hamburg Dat de tocht dit jaar niet naar Parijs maar naar Hamburg gaat, is voor de Zevenhuizenaar een nieuwe uitda- Iging. "Je kent de route niet zo goed waardoor er toch weer een stukje spanning bij komt." Daar komt ook bij dat het aan tal teams dat de route naar Hamburg neemt een stuk kleiner is in vergelijking met de tocht naar de hoofdstad van Frankrijk. "In de voorgaande jaren deden er zoveel teams mee datje altijd wel aan de lo pers of fietsers voor je kon zien welke kantje op moest. Dat is dit jaar wel an ders, je bent veel afhankelijker van je eigen ploeg." Hij is dan ook blij dat hij dit jaar een team om zich heen heeft wat goed functioneert, "ledereen in het team is belangrijk. Elke taak die wordt vol bracht, of dat nu koken, masseren of kaartlezen is, is een grote toevoeging aan onze prestatie." Daarom hamert hij er ook op dat iedereen zich alleen fo cust op de taak die hem of haar is toe bedeeld. "Als niemand zich met elkaar bemoeit tijdens de tocht, heb ik er alle vertrouwen in dat alles goed gaat ver lopen." Daar is het hem uiteindelijk om te doen. "Mijn taak is om te lopen, en dat is het enige dat ik ga doen. Ik wil mij bijvoorbeeld niet bezig moeten houden met de juiste weg vinden." Rust Waar Heijkoop zich wel mee bezig houdt is het neerzetten van een zo goed mogelijke tijd. "Ik ben misschien wel een beetje de technische man van de ploeg." Daar komt ook bij dat hij goed zijn rust kan bewaken tijdens de tocht. "Ik heb hem nu al zo vaak ge daan dat ik mij heel goed en routineus kan voorbereiden op het lopen. Je ziet vaak dat mensen die het voor het eerst doen slecht slapen, of ontzettend ner veus zijn." Aan hen wil hij meegeven dat je alleen goed kan lopen als je van tijd tot tijd je krachten spaart. "Als je gelijk als een gek gaat lopen hou je dat misschien de eerste dag wel vol, maar dan zul je zien dat je jezelf de tweede dag keihard te genkomt." Niet alleen op weg naar Duitsland draagt de Zevenhuizenaar zijn steen tje bij aan team Zeparo. Het hele jaar door geeft hij hardlooptrainingen waarvan een deel van de opbrengst naar stichting Roparun gaat. "De tocht naar Hamburg is natuurlijk een hoog tepunt, maar het hele jaar zet team Ze paro zich in om geld in te zamelen." Hij benadrukt dan ook dat niet iedereen zomaar mee mag naar Parijs of Ham burg. "Ten eerste moet je natuurlijk in goede vorm zijn, ten tweede is het ook belangrijk dat iemand zich al langer in zet voor het goede doel." f Vanaf donderdag 10 mei start de verkoop aan huis. Maandag tot en met zaterdag zijn wij open, zondags gesloten. www.veermanadviseurs.nl Warehousing - Processing - Distribution Agricultural products Middelweg 5 2751 GJ Moerkapelle 06 23633108 www.jomajole.nl FINANCIEEL ADVISEURS SINDS 1953 devrijmoerkapelle. Ambachtstraat 9 Moerkapelle Postadress: Postbus 24 2750 AA Moerkapelle The Netherlands leds Kinderkleding Kado's Openingstijden: ma. Dorpsstraat 32 2751 BA Moerkapelle dit' Tel: 079-5933100 www.ieds.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 81