De trainingen Roparun I team ZEPARO I Zevenhuizen-Moerkapelle I 2012 Februari. Zomaar een zondagochtend in februari: Het vriest dat het kraakt, goed ingepakt staan de fietsers uit Moerkapelle om acht uur 's morgens klaar om naar Zevenhuizen te fietsen. Daar begint om half negen, bij zwembad de Korenmolen, de wekelijkse training voor lopers en fietsers. Langzaamaan drup pelen de overige fietsers en lopers binnen. "Tjongejonge, het is vandaag wel erg koud", klinkt het zo hier en daar. De lopers staan letterlijk te trap pelen, niet van ongeduld, maar om een beetje warm te wor den. Als we starten ligt het begin- tempo nog een beetje laag, maar na zo'n half uur beginnen de verschillen zich al af te teke nen. De snellere lopers lopen al wat uit en de begeleidende fietsers gaan zich verdelen ach ter de groepjes. Om niet het teamgevoel kwijt te raken ko men ze zo af en toe terug om te "stofzuigen" en loopt de groep weer een poosje gezamenlijk. Deze week staat een heuvel achtige loop van ongeveer 20 km op het programma. Heu velachtig wil zeggen een paar keer de skiberg in Bergschen- hoek beklimmen. Voor de lo pers een peulenschil, voor de fietsers behoorlijk zwaar. Zij hebben het in die kou toch al zo zwaar, want met een tempo van 10-13 km per uur fiets je je natuurlijk niet warm! Na enkele keren de berg op en neer te hebben gelopen/ge fietst gaan we weer terug naar De Korenmolen. Zo rond half elf keert iedereen weer huiswaarts, verlangend naar zijn/haar warme bad, gekookt eitje of gewoon de warme kachef'Tot volgende week"! Maart. Maart is de maand van de wedstrijden en de testen. De eerste zondag is de 20 van Alp hen en daar worden de lopers getest of ze de 20 km binnen de 2 uur kunnen lopen. Hier werden heel goede tijden ge lopen. Diegenen, die daar niet in de gelegenheid waren om te lopen konden nog meedoen met de CPC op 11 maart. Ook hier werden goede resultaten behaald. We hebben nog wat lopers die geblesseerd zijn (ge weest), die kunnen later nog in Hazerswoude met de Pol derloop meedoen. Daarnaast wordt er natuurlijk "gewoon" op de zondagochtend ge traind. Het weer wordt beter en soms zelfs al weer te warm. Helaas hebben we eind maart onze eerste uitvaller te betreu ren. Bart, net herstellende van een lichte zweepslag, voelt na 10 km een knak in zijn kuit en weeteinde aspiraties voor wat betreft de Roparun. Mis schien kan hij mee als begelei dende fietser. April. De trainingen worden steeds intensiever. Er zijn bovendien nog een paar lopers die ook nog de marathon van Rotter dam willen doen. Dat vergt een heel andere training, combine ren dus maar! De zondag van de marathon Peter en Marius hebben als enigen de ochtend training gedaan. Het is behoor lijk koud. Voor de lopers is dat niet zo'n probleem. Ze hebben meer moeite met de wind die behoorlijk hard uit het noor den komt. De marathonlopers gaan om half elf van start voor de ultieme test. Pieter loopt ondanks zijn zere voet een we reldtijd: 2.57, John 3.39, Sjaak 3.50 en Marcel loopt zijn eerste marathon ook nog onder de 4 uur, t.w. 3.57. Op verschillende punten bij het parcours ston den andere teamleden ze aan te moedigen. De week erna gaan we zo'n 20 km langs de Rotte lopen. Onderweg ziet Lenie een schaap op haar rug liggen en natuurlijk moet dat eerst gered worden. Dat be tekent dat 2 fietsters "even"dat schaap gaan kantelen en ver volgens op hun tandvlees moeten rijden om weer bij de lopers te komen. Er staat een harde wind tegen en na 20 mi nuten zijn de lopers weer bijge haald. Niels bewijst dat hij 20 km ruim binnen de 2 uur kan lopen en is nu dus ook officieel goedgekeurd. Volgende week staat de Brienenoord op het programma, maar dat kan ook zo maar iets anders worden. 12 Mei gaan we nog een nacht training doen. Dat houdt in dat we 's nachts een gedeelte van de route lopen om de nieuwe lingen een idee te geven wat het lopen in de nacht inhoud. We lopen een stuk van onge veer 50 km in estafette, waarbij de fietsers om en om de route moeten aangeven. Zo maar een paar maanden van onze trainingen. Na de Run gaan sommigen een paar maanden op non actief, maar sommigen beginnen op de zondagen daarna gewoon weer voor de volgende Run. Kanker stopt namelijk ook niet na Pinksteren. Bijna iedere zon dagochtend kunt u ons zien lopen in de omgeving van Ze venhuizen en/of Moerkapelle. En nooit verliezen wij het doel uit het oog. Geld inzamelen om het leven van mensen met kanker wat aangenamer te ma ken, want al lijkt de Roparun het hoofddoel, dat is het niet!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 83