overal Dertiende editie Pinkst'Art Wandelen voor Braziliaanse straatkinderen Zienswijzen op plan Zevenster 'magertjes beantwoord' Gratis spreekuur voor mensen met een uitkering en voor werkgevers 95-Jarige te gast bij Omroep Zuidpias Dierencentrale Lezing over kankeronderzoek HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 MEI 2012 9 Muziek Beeldende kunst info@scnz.nl Zuidpias - Voor de dertiende keer openen kunstenaars uit de gemeen te Zuidpias hun ateliers en exposi tieruimtes tij'dens Pinkst'Art. Zo'n vijftig deelnemers laten van 26 tot en met 28 mei hun werk en werk wijze zien. Op zaterdag 26 mei exposeren de deelnemende kunstenaars in Zeven huizen en Moerkapelle. Op zondag 27 mei zijn de deelnemers in Nieu- werkerk aan den IJssel aan de beurt en op maandag 28 mei kunnen be zoekers terecht in zowel Moordrecht als Nieuwerkerk aan den IJssel. Alle technieken zijn vertegenwoordigd: schilderijen, tekeningen, grafiek, fo tografie, beeldhouwwerk, keramiek, edelsmeedkunst, installatie en tex tiel. Op de overzichtsexpositie in Hotel van der Valk in Nieuwerkerk aan den IJssel is van iedere kunstenaar één werk te bekijken. De expositie is van Werk van Deborah Asuni uit Moordrecht. Talenta is een christelijke organisa tie voor jobcoaching en re-integra- tie, die mensen helpt bij het vinden en behouden van werk. De stichting richt zich op mensen met een licha melijke, verstandelijke of psychische beperking en helpt hen bij het vin den en behouden van werk. Daarnaast werkt Talenta nauw sa men met werkgevers, die werkplek ken beschikbaar stellen of tweede spoortrajecten laten uitvoeren door Talenta. Talenta is voor hen een vraagbaak wat betreft subsidiere gelingen en financiële voordelen bij het in dienst nemen van iemand met een uitkering en/of beperking. Het spreekuur wordt elke laatste dinsdag van de maand gehouden van 10.00 uur tot 12.00 uur voor lopig in de maanden mei, juni en juli. Wie buiten het spreekuur een gesprek wil met een medewerker van Talenta kan telefonisch contact opnemen: 06-53560974. Voor meer informatie: www.talentawerkt.nl Zuidpias - Onder het motto 'Zet een stap voor een straatkind', is er op 16 juni een wandeltocht om geld in te zamelen voor straatkinderen in Rio de Janeiro. De tocht over het 14 kilometer lange 'Floris V-pad' wordt georgani seerd door de Brazilië Groep uit Moordrecht. De Brazilië Groep bestaat uit negen mensen en zet zich in voor het op- vangproject REMER van de Neder lander Robert Smits in het plaatsje Pequeri. Daar organiseren de vrij willigers deze zomer een groot feest ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de woonboerderij voor straat- en zwerfkinderen. Ook helpt de Brazilië Groep bij het opknappen van de huisjes en ver richten de vrijwilligers werkzaam heden aan de afkickkliniek die deze zomer in Rio wordt geopend. In deze kliniek krijgen tien tot twaalf straatkinderen professionele bege leiding om van hun verslaving af te komen. De wandeling start op 16 juni om 14.00 uur aan de achterzijde van station Gouda. Meer informatie en aanmelden: www.brazilie2012.reismww.nl, www.helpmijleven.org en rsvan_ bueren_blonk@hotmail.com. Vervolg van voorpagina Zevenhuizen - In de commissie ruimte was de nieuwbouw van De Zevenster weer onderwerp van gesprek. Drie insprekers kwamen aan het woord. Om wonende RoyJordaan vroeg of de grondverkoop aan Vestia geen risico bevat, aangezien de ontwikkelaar in zwaar weer verkeert. Een andere omwonende, Jaap Post, vindt het onderzoek naar alternatieven erg mager. "De kwaliteit van de leefomgeving mag niet ten koste gaan van iets wat ook elders gerea liseerd kan worden", stelde Post. Portret van een asielhond uit de serie 'Shelter Dogs' van de Nieuwerkerkse fotograaf Marlonneke Willemsen. zaterdag 26 tot en met maandag 28 mei geopend tussen 11.00 en 17.00 uur. Op zaterdag 26 mei biedt Lionsclub Nesselande in oprichting een extra service aan bezoekers die slecht ter been zijn. Mensen die op deze dag naar één van de deelnemende kun stenaars in Zevenhuizen of Moerka pelle willen, kunnen zich opgeven via pinkstartzuidplas@gmail.com en worden dan door een Lion opge haald en naar de plaats van bestem ming gebracht. Vestia Door de constante stroom van (slecht) nieuws over Vestia, zitten commissieleden met vragen. "Is het nodig om het bestemmingsplan vast te stellen als we niet eens weten of de nieuwbouw doorgaat?", vroeg Gerard Zweere (PvdA). "We onder zoeken ook andere manieren en daarom is de vaststelling belangrijk dat men direct kan beginnen met bouwen als er groen licht is", ant woordde wethouder Rinus Bosman. Alle kosten zijn, volgens de af spraak, voor rekening van Vestia. Lukt dat wel bij een instelling met zulke schulden? "Bepaalde onder zoeken zijn verricht in opdracht van de gemeente. Worden de facturen van die onderzoeken doorgestuurd naar Vestia?", vroeg Dirk Uittenbo- gaard (Trots op Nederland). Volgens wethouder Bosman zijn de kosten verrekend in de grondprijs. "Als een andere partij de ontwikkeling van de nieuwbouw op zich neemt, dient die partij ook de kosten voor haar reke ning te nemen." Magertjes Meerdere commissieleden waren niet te spreken over de beantwoor ding van de zienswijzen. CDA'er Wim Nieuwerkerk aan den IJssel/Zuidplas - Mensen met een uitkering die op zoek zijn naar werk, kunnen elke laatste dinsdag van de maand terecht in Nieu werkerk aan de IJssel. Stichting Talenta houdt vanaf 29 mei gratis spreekuur in het kantoor van makelaar Lagendijk aan de Kerklaan 53b. Zuid plas - Bij het programma 'Laat nog eens horen?' van Jan en Dinie Vis- schers, dat elke maandag van 9.00 tot 12.00 uur uitgezonden wordt, is op tweede pinksterdag maandag 28 mei de Nederlandse zangeres Annie de Reuver (95) te gast. Presentator Dinie Visschers is en thousiast: "De ouderen onder ons kennen haar nog heel goed en natuurlijk ook haar liedjes. Annie komt gezellig bij mij in de presen tatieruimte het een en ander ver tellen. Het zal ongetwijfeld een boeiend gesprek worden." De radiozender is te beluisteren via de kabel in Zevenhuizen- Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel (102.4 FM), via de ka bel in Moordrecht (96.3 FM), via de ether op 107.3 en 106.9 FM en via: www.omroepzuidplas.nl. Janse vond ze 'magertjes beant woord'. Wethouder Bosman zegde toe om de zienswijzen uitgebreider te beantwoorden voor het stuk in de raad komt. "Ik zou het op prijs stellen als de beantwoording goed verloopt, zodat het Raad van State-proof is", reageerde Claudia Wolff (D66). Ook Martien Zijderhand (GBZ) wil een 'fatsoenlijke procedure, waarbij de raad geen andere toelichting krijgt dan de indieners'. Bosman zei voor de raad contact te zoeken met in dieners van zienswijzen. Op 29 mei ligt de vaststelling van het bestem mingsplan voor als bespreekstuk in de raad. Noot van de redactie: In het artikel over Vestia op de voorpagina van vorige week stond abusievelijk dat de gemeenteraad dinsdag 15 mei het bestemmingsplan voor de Ze venster heeft vastgesteld. Daarover wordt dus pas 29 mei gesproken. altijd en Vermist Kater, rood, witte sokken en bef, Boslaan Zevenhuizen. Kater, zwart, witte buik, borst, sok ken en in snuit, zwarte vlek op kin, is blind, is gechipt, Dorpsstraat Moordrecht. Kater, rood, witte bef, sokken, neus en wit op buik, is gechipt, Kerklaan Moordrecht. Kater, rood, zonder wit, is gechipt, Schildmos Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Poes, zwart, met witte afteke ningen, moederpoes, Dorpsstraat Moordrecht. Kat, cypers, met rood door de vacht, witte bef, voeten voor en sokken achter, Kroonkruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, zwart, witte borst, voeten en snuit, 1 klein oog, oude wond op flank, Valkendaal Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, rood, witte bef, kin, voeten en wit op neus en in snuit, CoreUipad Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, zwart, met witte aftekenin gen, kitten, Schijfmos Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 en www.dierencentrale.nl Moordrecht - De NPV-Zuidplas heeft als jaarthema gekozen voor de ziekte kanker. Tijdens drie avonden verstrekt de vereniging informatie over het stellen van de diagnose en over de behandeling van kan ker; over nieuwe ontwikkelingen in het kankeronderzoek en over de manier waarop de patiënt om kan gaan met bijwerkingen van de be handeling, spanning en dergelijke. Maandag 11 juni spreekt dr. ir. J.H. Dannenberg om 20.00 uur over dit onderwerp in gebouw De Zespunt, achter de Ontmoetingskerk, aan de Molenlaan 1a. Dannenberg is on derzoeker aan het Nederlands Kan ker Instituut in Amsterdam. Na de pauze is er ruimte voor het stellen van vragen. Woensdag 30 mei - 19.00 uur Voorspeelavond vioolleerlingen Monique van Leeuwen Aula muziekschool, Schubert- straat 50, Nieuwerkerk Zaterdag 26 mei 9.00-17.00 uur Pinkst'Art: Expositie Ingrid Bovekerk-van der Vlugt en cursisten Atelier Artistique, Moerkapelle Expositie Mariette van Noordenne Griend, Moordrecht Tot en met 30 juni Expositie Mariëtte van Noordenne Galerie Fabri, Dorpsstraat, Moor drecht

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9