Sanitiem U ziet het goed! 1 HJ Bi Eendragtspolder deels onder water gezet Mag ik deze dans van u? Koffie-uurtje met oude renadviseur Raadslid stapt in huwelijksbootje nnensportaccommodaties gaan samenwerken Ik HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 31 MEI 2012 13 Combinatie van waterberging, recreatie en (top)sport in plasgebied no nonsensef Dé perfecte ketel tegen een scherpe prijs, vakkundig geïnstalleerd ITHO Aqua max HR24 CW4 14 Itr. per min 40°C ITHO Aqua max HR30 CW5 16,7 Itr. per min 40° C ITHO Aqua max HR42/54 CW6 25 Itr. per min 40% Verlengde garantie is mogelijk (standaard garantie is 5 jaar) rc Door Bij de overhandiging van het rapport zei wethouder Jan Verbeek: "Deze samenwerking is een goed voorbeeld van 'minder overheid, meer burger'." Zuidpias - De stichtingsbesturen van de accommodaties Swanla (Zeven huizen), Op Moer (Moerkapelle), Het Polderbad (Nieuwerkerk), De Vier- kap (Oud-Verlaat) en De Zuidpias (Moordrecht) gaan samenwerken. In de raadszaal van het gemeentehuis kreeg wethouder Jan Verbeek op 23 mei het rapport daarover aangebo den. Op verzoek van wethouder Verbeek (wethouder Maatschappelijke Ont wikkeling) hebben de besturen van de diverse stichtingen van accom modaties het afgelopen jaar rond de tafel gezeten. Doel was te on derzoeken op welke manier zij met elkaar kunnen gaan samenwerken. Het onderzoek diende zich te richten op het gebruik en het beheer van de accommodaties en op de bestuurs organisatie. Belangrijke wens van de gemeente is het hebben van één aanspreekpunt. Voorzitter van het overlegplatform Fons Bultman presenteerde op 23 mei het rapport: "Dit voorstel heeft betrekking op zo'n zestig medewer kers, zo'n twee miljoen euro en meer dan een miljoen gebruikers. Het is een uniek voorstel voor samenwer king tussen de sport- en welzijnsac- commodaties, waarin ook cultuur een plek heeft. Ik wil de besturen compli menteren: met mijn dertig jaar erva ring heb ik zelden meegemaakt dat men kennis wil delen! De bereidheid om samen te werken is hier de grote winst." En tegen de wethouder zei Bultman: "Hoewel het rapport nog niet compleet is, zeg ik toch 'I make you an offer you can't refuse....'" Verbeek reageerde: "Dit is een goed voorbeeld van 'minder overheid, meer burger'. We moeten elkaar de tijd gunnen, maar dit jaar wel het beeld hebben van hoe we dit verder willen gaan doen." Zuidpias - Sinds tien dagen stroomt twintig kuub water per minuut de Eendragtspolder in. Het inlaten van het water is een volgende stap in de herinrichting van de Eendragtspol der tot een waterrijk gebied voor re creanten en roeiers. Eind deze week is de klus geklaard. Via de inlaat bij de Hennipsloot wordt in totaal 400.000 kubieke meter water de polder in gelaten. Het waterpeil in het plasgebied, waarin ook de roeibaan Willem- Alexander Baan ligt, komt daarmee op -5.30 meter NAP. Waterrijk gebied In de Eendragtspolder werd voor heen akkerbouw bedreven. Door de herinrichting ontstaat een water rijk gebied met een duurzame com binatie van waterberging, recreatie en (top)sport. Als de herinrichting in 2013 is afgerond, zal normaal zo'n 1,5 miljoen kubieke meter water in de polder staan. Bij drei gende wateroverlast door hevige regenbuien en calamiteiten kan nog eens 4 miljoen kubieke meter water tijdelijk worden opgeslagen. De in nauwe samenwerking met de internationale roeibond ontworpen roeibaan Willem-Alexander Baan zal aan de meest recente interna tionale wedstrijdeisen gaan vol doen. Over hoe de Eendragtspolder er straks uitziet, is een film gemaakt. Voor meer informatie: www.eendragtspolder.nl. Zuidpias - In het najaar start voor de tweede keer de landelijke cam pagne 'Mag ik deze dans van u?'; een campagne waarmee de organi satoren willen bewerkstelligen dat ouderen weer gaan dansen; net als in hun jonge jaren. Dansen kan ook gezien worden als een vorm van fit ness, waarbij gezellig samenzijn ook hoog in het vaandel staat. ANBO Zuidpias wil hier op inspelen door dansmiddagen en -avonden te gaan organiseren. De ouderenorganisatie is nu op zoek naar een vrijwilliger die deze dansuitjes wil begeleiden; liefst iemand die verstand heeft van stijldansen en van de bijbehorende muziek. Voor meer informatie: 0180-318097. Moord recht/Moerka pel Ie/Zeven huizen - Tijdens het koffie-uurtje met ouderenadviseur Tessa Roos kunnen senioren bij haar terecht voor allerhande informatie en kun nen zij gezellig bijpraten met leef tijdgenoten. Het koffie-uurtje vindt op dinsdag 5 juni van 13.30 tot 14.30 uur plaats in Moordrecht in het Zespunt aan de Molenlaan la; op donderdag 7 juni van 13.30 tot 14.30 uur in dorpshuis Swanla aan de Burg. Klinkhamerweg en in Moerkapelle op dinsdag 12 juni van 10.00 tot 11.00 uur in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat. Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Raadslid Jan Willem Schuurman (CU/SGP) trad donderdag 24 mei in het huwelijk met MariëlIe Noorlander. Burgemeester Gert-Jan Kats voltrok het huwelijk in de trouwzaal van het gemeentehuis. Compleet geïnstalleerd voor* 1.799,- Compleet geïnstalleerd voor* 1.979,- Compleet geïnstalleerd voor2.195,- Vraag naar de voorwaarden 1 Zfff WA'iWjn w". Wti ÏWv Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel v Tel. (0180) 31 41 12 j Fax:(0180)31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur Za 08.30 - 16.00 uur www.arbeco.nl Marianne Fortuin

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13