Kindergemeenteraad bezorgt ouderen een gezellige middag College vraagt opheldering aan Grondbank TON vraagt verantwoording, maar krijgt hoon HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 31 MEI 2012 15 K Dans info@scnz.nl U Muziek Beeldende kunst senen gemeenteraad misschien zelf nog wat van leren." Alle aanwezige raadsleden stemden in met het plan en beloonden de kindergemeen teraad met een daverend applaus. De kinderburgemeester hoopt dat ouderen blij zullen zijn met het initi atief. "We gaan spelletjes spelen en er wordt muziek gemaakt." Ook gaan leerlingen oude Nederlandse liedjes instuderen die zij dan samen met ouderen kunnen zingen. Charlotte: "Nu het plan door de gemeenteraad is goedgekeurd gaan we het alle maal verder uitwerken." De tijdstip pen van de spelletjesmiddagen staan in ieder geval al vast. "Op woensdag middag zij we altijd vrij, dan kun nen we dus mooi langs de ouderen gaan," aldus de kinderburgemeester. Wethouder Jan Verbeek, die het af gelopen jaar als begeleider optrad van de kindergemeenteraad, is trots op het voorstel. "De vorige kinderge meenteraad had het idee om meer vuilnisbakken op schoolpleinen neer te zetten, en dit jaar is er weer een prachtig idee ontstaan." Buurge meente Rotterdam heeft aangege ven ook een kindergemeenteraad te willen instellen omdat het in Zuid- plas zo'n succes is geweest. Verbeek: "We zijn met zijn allen blij dat we De jeugdige burgemeester presenteert het plan van de kinderraad. Het college kijkt goedkeurend toe het zó goed hebben gedaan dat an dere gemeenten ons als voorbeeld zien. Ik heb nu al zin in volgend jaar." Het is de tweede keer dat de kinder gemeenteraad werd geformeerd. De gemeente wil op deze manier kin deren in aanraking laten komen met politiek en de maatschappij. Verwacht wordt dat de ontmoetings middagen na de zomervakantie gaan plaatsvinden. Momenteel is de kin dergemeenteraad nog druk op zoek naar sponsoren die een bijdrage wil len leveren aan het initiatief. Char lotte: "Alle hulp is natuurlijk welkom om er fantastische middagen van te maken voor de ouderen in de ge meente." Met de handtekening van burgemeester Knop. Zuidpias - Bewoners van alle vijf de zorgcentra in Zuidpias kunnen na de zomervakantie rekenen op een gezellige middag met basisschoolleerlingen. Kinderburgemeester Charlotte Knop presenteerde tijdens de gemeente raadsvergadering op 29 mei namens de kindergemeenteraad dit plan, dat bedoeld is om ouderen een hart onder de riem te steken en tegelijkertijd de kloof tussen jong en oud kleiner te maken. Door Erwin van 't Hof Alle gemeenteraadsleden reageer den positief op het plan van de jonge politici. Marnix de Romph (CU/SGP) noemde het initiatief 'een prachtige manier om de jeugd en ouderen samen te laten komen.' Ferry van Wijnen (TON) was blij dat het plan van de kinderen binnen het budget van 8000 euro valt dat be schikbaar was gesteld. "Dat laat zien dat zij er heel bewust mee bezig zijn geweest. Daar kan de volwas- Char/ottc Knop Ivi.rttiU-- j,ft. Vorbeok VVothouder Zuidpias - De gemeente stuurt een zienswijze naar alle leden van de Regio nale Ontwikkelingsorganisatie Zuidpias (ROZ) waarin zij onder meer ophel dering vraagt over de waardevermindering van de gronden in de gezamen lijke Grondbank van 28 miljoen. Dit betekent zoals al eerder bekend was een financiële tegenslag van ruim 2,5 miljoen voor de gemeente. Door Erwin van 't Hof De ROZ bestaat naast Zuidpias uit Gouda, Waddinxveen en Rotterdam, die samen gronden bezitten in een Grondbank. Mede door de econo mische crisis zijn deze gronden drastisch in waarde gedaald. Zuid- plas is voor 9 procent aansprake lijk voor deze waardevermindering. Wethouder Rinus Bosman vindt meer opheldering over de wijze waarop de waardevermindering is berekend, noodzakelijk vanwege het grote financiële belang van de gemeente. "Het gaat hier om meer dan twee miljoen euro. Voordat wij tot verdere actie overgaan wil ik eerst precies zien op welke wijze de huidige waarde van deze gronden is getaxeerd", aldus de wethouder. Daarnaast is de jaarlijkse rente die Zuidpias moet betalen momenteel berekend op meer dan vier ton per jaar. Bosman: "Ook hier is nog niet voldoende duidelijk hoe men tot dit bedrag is gekomen. Eerst duidelijk heid, daarna praten we verder." Raadsleden vroegen zich dinsdag avond tijdens de gemeenteraadsver gadering hardop af wat de waarde is van deze zienswijze. Mare Lansink (CDA): "Dit is natuurlijk allemaal leuk en aardig maar ik" denk dat er niemand wakker zal liggen van deze zienswijze. Wij zijn maar een klein duimpje vergeleken met een grote gemeente als Rotterdam." Ook Ferry van Wijnen (TON) vindt dat Zuidpias niet altijd serieus wordt genomen. "Misschien is het tijd om een keer te stoppen met dat geknuffel en wat fermer te handelen dan slechts een zienswijze. Bijvoorbeeld met juridi sche stappen, we worden meege sleurd door de andere gemeenten." Peter Molenaar (CU/SG) hamerde erop dat er niet alleen over het verle den, maar ook over de toekomst dui delijkheid moet komen. "We krijgen als gemeente de ene financiële klap na de andere. We kijken nu driejaar vooruit, maar misschien is het aan te raden om nog veel verder te kij ken. Anders blijft er steeds weer een tekort op de begroting ontstaan." Bosman ziet niets in de door Van Wijnen voorgestelde juridische stappen. "We hebben als ROZ sa men een afspraak gemaakt en ook wij zijn verantwoordelijk als het economisch minder gaat. Afspraak is en blijft voor mij afspraak." Deze afspraak begon zo ambitieus. De gronden in de Grondbank zijn be stemd voor de Zuidplasontwikke- ling. Naast woningen moesten er bedrijven en glastuinbouw komen. Er werd een samenwerkingsverband in het leven geroepen in de vorm van het ROZ. Nederland kreeg ech ter te maken met de economische crisis en de huizenmarkt stortte in. De gronden die inmiddels bemach tigd waren voor het uitvoeren van alle ambitieuze plannen in de Zuid- plaspolder, in totaal 300 ha, onder gebracht in de Grondbank, zijn nu drastisch in waarde gedaald omdat de bouwplannen steeds meer op de lange baan zijn geschoven. Bosman: "We moeten juist nu ons hoofd erbij houden, anders wordt de financiële schade alleen maar erger." Zuidpias - Trots op Nederland vroeg tijdens de gemeenteraadsvergadering op 29 mei verantwoording aan de gemeenteraadsleden over de grote afwe zigheid van andere fracties tijdens een jeugdconferentie op 23 mei. Alle par tijen reageerden enigszins verontwaardigd op deze vraag en gaven aan dat fractieleden zelf mogen bepalen wat zij wel of niet willen doen. Door Erwin van 't Hof Fractieleider Ooms van Trots op Nederland benadrukte voorafgaand aan zijn vraag het belang van de jeugdconferentie. "Het ging tijdens de avond over de toekomst van de aanpak van kinderen. Het stelt mij daarom teleur dat ik zo weinig ver tegenwoordigers van de gemeente raad heb gezien." Jan Hordijk (WD) onderstreepte hierop dat het belang van kinderen bij de WD hoog in het vaandel staat. "Tijdens die avond was onze fractie bezig met het voorbereiden van een belangrijke le denvergadering waar dit onderwerp ook ter sprake kwam. Het welzijn van kinderen is voor ons zeer be langrijk." Alle andere fracties waren het hier ook mee eens. Marnix de Romph (CU/SGP): "Natuurlijk vinden wij het welzijn van kinderen belang rijk. Vragen zoals die van Trots op Nederland horen hier in mijn ogen echt niet thuis." Hier sloot ook de fractie van het CDA zich bij aan. "Van onze frac tie waren twee personen aanwezig bij de conferentie", zegt Marijke Edel (CDA). "De vragen van Trots op Nederland zijn echter overbodig. Ik denk niet dat het de bedoeling is dat de raadsleden zich tegenover andere fracties moeten verant woorden als ze ergens niet aanwe zig waren. Dat is hun eigen zaak." Ooms gaf aan 'blij te zijn met de betrokken houding van alle fracties'. Het raadslid hoopt dat toekomstige conferenties beter worden bezocht door de volksvertegenwoordigers. Een groot aantal professioneel be trokken partijen sprak tijdens de eerste jeugdconferentie over de re alisatie van goede regionale jeugd zorg. Dit is noodzakelijk omdat de provincie deze taak vanaf volgend jaar overgedraagt aan de gemeente. Zaterdag 2 juni 10.00-16.30 uur Zaterdag 2 en zondag 3 juni Open Dag Muziekschool Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Zaterdag 2 juni SNOOT (Stars not only on televi sion) Theater Swanla, Zevenhuizen Entree 10 euro Zaterdag 2 juni 12.30-18.00 uur S1 Voice zingt voor Roparun op het Korenfestival Wijkgebouw Romeynshof, Ommoord Entree 5 euro Info: www.voices4life.nl 11.00-17.00 uur Expositie Bart Belonje en Agnes den Hartogh Leefgoed de Olifant, Groenendijk, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 2 en zondag 3 juni Expositie Elselien Taconis (Moordrecht) met beelden en Mare Spijker met aquarellen Galerie Kolff, Noordbuurtseweg 2, Zoeterwoude-Dorp Info: 071-5801458 of annemarie@kolff.org Elke woensdag - 20.00 uur Line dance, Rednecks Zuidpias Industrieterrein 50. Zevenhuizen Entree 3 euro

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15