L GENDIJK Vooral samen de helpende hand bieden aan jeugd en gezinnen Kunstzinnig of kunstmatig Rock Out!—leidster genomineerd als Jeugdleider van 2012 Nacht van Gebed Van Arjan Lagendijk krijgt u een goed advies! Bijzonder arrangement Korenmolen Windlust Creatievelingen tonen kunsten in bibliotheek Eeuwfeest-activiteiten Sint Josephparochie HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ5SEL 31 MEI 2012 H Huis kopen (aankoopmakelaar) Huis verkopen (verkoopmakelaar) Huis taxeren (register taxateur, NWWI taxaties) Bel of mail gerust voor een kennismakingsgesprek. mm «J |j|jNwwi mISB Nieuwerkerk aan den IJssel - Beconcurreer elkaar niet, maar werk samen! Dat was woensdagavondzo'n beetje de boodschap van alle insprekers op de jeugdconferentie in de Brede School Esse Zoom. De boodschap was gericht aan alle jeugdorganisaties en instanties die in de toekomst aangestuurd gaan worden door gemeenten. Gedeputeerde Rik Jansen was één van desprekers op de jeugdconferentie Termen als transitie en transforma tie werden woensdagavond meer dere keren gebruikt. Vanuit het Rijk is besloten de jeugdzorg in de toekomst aan te laten sturen door gemeenten. Nu is het nog de pro vincie die de regie voert. Gedepu teerde Rik Jansen van de provincie Zuid-Holland benadrukte dit nog maar eens. "Wij dragen de taken niet over, het Rijk neemt het weg bij ons." Hij zei daar op zich geen moeite mee te hebben, wel drukte hij gemeenten op het hart gebruik te maken van de ervaring en kennis die inmiddels is opgebouwd door de provincie. "Besef dat het straks niet meer alleen preventie is waar mee u te maken krijgt, ook met de zwaardere gevallen van jeugdzorg heeft u straks van doen." Ook zei hij: "Kinderen die jeugdzorg no dig hebben, moeten eigenlijk niets merken van dit gedoe. Wij moeten ervoor gaan zorgen dat het straks allemaal loopt, goed loopt." De gedeputeerde benadrukte in dit verband nog eens het belang van samenwerking. Wethouder Verbeek merkte op dat gemeenten tegenwoordig allemaal een eigen Centrum voor Jeugd en Gezin hebben. "In ieder dorp in Zuidpias is zelf een loket. Maar er komt nog veel meer op ons af." De wethouder zei dit vooral als een uitdaging te willen zien. "We moeten vertrouwen hebben in de professionals." Het liefste zou hij in de toekomst een soort van ge zinscoach zien die centraal alles aanstuurt. Rob Klein, regiomanager van de Stichting Bureau Jeugdzorg Haag landen Zuid-Holland schetste de huidige situatie in de jeugdzorg: "Ik zie een zee met allemaal boot jes Die gaan allemaal een kant op. De bedoeling is dat we straks van boot naar vloot gaan. Oftewel dat jeugdzorg meer aangestuurd wordt. Nu wordt er nog teveel door de diverse instanties langs elkaar gewerkt. "In sommige instanties weten afdelingen onderling niet eens van elkaar wat ze doen", zo werd door de gastvrouw en spreek- stalmeester geopperd. Ervan uitgaande dat alle aanwezi gen van goede wil zijn; ook het on zekere politieke klimaat van nu en de crisis kan nog van invloed zijn op de toekomst van de jeugdzorg. Nieuwerkerk aan den IJssel - Marieke Leeuwenburgh, leidster bij Jongeren- club Rock Out!, is genomineerd als Jeugdleider van 2012. Dat heeft de EO, die de verkiezing organiseert, onlangs bekend gemaakt. De twintigjarige jeugdleidster van de Protestantse Gemeente in Nieuwerkerk is door trouwe bezoeker Danielle van der Zanden genomineerd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'Kunstzinnig of kunstma tig' verzorgt Jan Pieter Foppen op dinsdag 12 juni om 20.00 uur een lezing in het Comenius College aan het Fresiaveld. Foppen (1972) is kunstschilder van beroep. Hij wisselt deze avond met het publiek van gedachten over het feit dat men zich bij het beoordelen of keuren van kunst snel op glas ijs begeeft. Men waagt zich er liever niet aan door te zeggen dat over smaak niet te twisten valt. Of ver schuilt men zich hier juist achter? De lezing is vrij toegankelijk voor vrienden en donateurs van Stich ting Beeldende Kunst Zuidpias (SBKZ); anders betaalt men 7,50 euro entree. Nieuwerkerk aan den IJssel - Koren molen Windlust organiseert in sa menwerking met rondvaartboot de Libra en pannenkoekenrestaurant Bij de Steenoven voor woensdag 13 juni een bijzonder arrangement. Belang stellenden kunnen die dag om 12.00 uur een bezoek brengen aan de mo len, waarna men aan boord gaat van de Libra voor een tocht over de Hol- landsche IJssel. De vaartocht wordt afgesloten met een pannenkoek bij Nieuwerkerk aan den IJssel - De Sint Josephparochie bestaat hon derd jaar. Gedurende het jubile umjaar worden diverse activiteiten gehouden. Zo wordt er zaterdag 2 juni een high tea gehouden voor alle parochianen en op zondag 3 juni is er een feestelijke eucharis tieviering in het kerkgebouw aan de Kerklaan 20. Pastors Wilbert Be- kedam en Francien van Kersbergen gaan voor in de dienst die om 10.00 uur begint. Na afloop van deze vie- Jan Pieter Foppen. Voor meer informatie en aanmel den: sbkzuidplas@gmail.com. het pannenkoekenrestaurant. Bij vol doende belangstelling is een tweede ronde, later op middag, mogelijk. De kosten bedragen 20,- euro, af te rekenen aan boord van de Libra. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-318668 of d.groenendal@ kpnplanet.nl. Bij aanmelden via e- mail een telefoonnummer opgeven in verband met eventueel afgelasten van het arrangement bij onvoldoen de belangstelling. ring is er een receptie van 11.30 tot 13.00 uur. De Sint Josephparochie wil graag dat het feestjaar iets bijdraagt aan de samenleving. Daarom komen de opbrengsten van de jubileumacti viteiten ten bate van de Stichting Zuidpias Helpt. Degenen die de parochie ter gelegenheid van het feestjaar een cadeau willen geven, wordt gevraagd dat in de vorm van een donatie aan deze stichting te doen. Danielle: 'Marieke is iemand met wie je altijd kunt lachen, gek kunt doen en die altijd met een big smile rondloopt. Maar het is ook iemand met wie je serieuze dingen kunt be spreken, iemand die je kunt vertrou wen en die naar je luistert.' Toen Marieke het nieuws hoorde schrok ze wel even; "Ik had niet ver wacht dat ze me zouden opgeven en dat ik nog genomineerd zou worden ook! Ik vind het helemaal geweldig, maar het belangrijkste is uiteinde lijk dat de jongeren het leuk hebben op de club". Marieke neemt het in de verkiezing op tegen vier andere jeugdleiders, afkomstig uit Drach- Nieuwerkerk aan den IJssel - Enthou siaste creatievelingen presenteren zich zaterdag 2 juni van 10.00 tot 12.00 uur Nieuwerkerk aan den IJssel - Jaar lijks organiseert Open Doors, een organisatie die vervolgde christe nen steunt, een Nacht van Gebed. Op vele plaatsen in Nederland en België komen christenen bij elkaar om te bidden. De hervormde ge meente van Nieuwerkerk doet mee op vrijdag 1 juni. Er zijn die avond drie blokken die zijn gevuld met stukjes film, gebed en het schrijven van kaarten een vervolgde christe nen. De bijeenkomsten worden ge houden van 20.00 tot 21.30 uur, van 21.30 tot 23.00 uur en van 23.00 tot 00.30 uur. Belangstellenden zijn welkom in gebouw De Vluchtheuvel bij de Oude Kerk, ingang Dorps straat. Voor meer informatie: www.opendoors.nl of 0180-311672. ten, Katwijk, Epe en België. Tot woensdag 6 juni kan iedereen zijn stem uitbrengen op Marieke via www.eojongerendag.nl of op de Facebook-pagina van de EO Jonge rendag. Tijdens de EO Jongerendag, op zaterdag 9 juni, wordt de win naar bekend gemaakt. De Rock Out! is de jeugdclub van de Protestantse Gemeente Nieuwer kerk. Jongeren van elf tot vijftien jaar kunnen elkaar om de week ont moeten in de Jeugdkelder van het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat. Op vrijdag 1 juni vindt de laatste Rock Out! van dit seizoen plaats. in de bibliotheek. Negen dames en twee heren tonen hun zeer diverse produc ten: van kettingen en breisels tot tapas Marieke Leeuwenburgh is genomi neerd als Jeugdleider van 2012. en taart, van semi-professioneel tot puur voor de hobby. Er kan niet worden gekocht, wel worden geproefd. MAKELAAR Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelQorlQoendijk.nlhttp://twitter.com/orjanlaaendijk

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17