Bijleren in de Leertuin "Als het maar gezond is ÈN in beweging fysio in beweging Bengel start met de uitverkoop!! tot 40% korting WVfW.fysioinbeWe9in9.nl HART VAN HOLLAND KIDS WORLD 31 ME1 2012 21 ZfèiïJgMm if AW.r YStM&clIC m 'fi.Il y Civ' VÏtVrt JLii 4ÜL DE KIN D E N K E L K^^VFysio Kinderfysio Manueel Fitkids Vanaf 1 juni 2012 gaan (kinder-)fysiotherapie Zevenhuizen en Fysiotherapie Nesselande verder onder één nieuwe naam: Locaties, medewerkers en vakkundigheid blijven onveranderd! Brenda de Vries Judith Uittenboogaard Dagmar de Hoop Zevenhuizen Dorpsstraat 154a 0180 634444 Nesselande Cesar Domelastraat 109 010 8903367 Zevenhuizen - Met ingang van het school jaar 2012/2013 kunnen kinderen met een leerachterstand voor extra lessen terecht in De Leertuin. In een knusse blokhut in haar tuin aan het Noordeinde 21 verzorgt Annemieke Everaart, remedial teacher van beroep, lessen voor kinderen die door om standigheden een leerachterstand opgelo pen hebben, alsmede aan kinderen die juist meer uitdaging nodig hebben. In de Leertuin is een plek waar kinderen van alles kunnen leren. Naast het volgen van les sen wordt er in de blokhut ook geknutseld, worden er trainingen gegeven om kinderen van de groepen 7 en 8 voor te bereiden op de Citotoets en leren meer begaafde kinderen hoe ze hun capaciteiten kunnen benutten. Everaart is sinds 2003 remedial teacher. Een remedial teacher richt zich op kinderen, die problemen hebben met rekenen, lezen en spel ling. Hij of zij probeert de oorzaken van een leerprobleem te achterhalen en aan te pakken. De insteek tijdens de gemiddeld acht benodig de sessies is het aanpakken van het leerpro bleem; vaak gaat dit leerprobleem samen met een gedragsprobleem. Oorzaak en gevolg lopen door elkaar heen, waarbij gedacht kan worden aan faalangst, somberheid of boze buien. De trainingen geeft Everaart in samenwerking met dramadocent Jetty Smit en met Samantha Middel, die gespecialiseerd is in het begeleiden van kinderen die extra aandacht nodig hebben. Werken op basis van vertrouwen Everaart vindt het werken met kinderen het leukste dat er is. Een paar stappen zijn soms al voldoende om tot resultaten te komen. "De remedial teacher werkt vanuit de kracht en de wil die ieder kind in zich heeft om te leren. Door het nemen van kleine stapjes die succes opleveren, raken de kinderen gemotiveerd om door te gaan. Daarbij is het van belang dat de leerling vertrouwen heeft in de remedial teacher; het moet klikken", aldus Everaart. Toekomstvisie "Ik hoop dat over een jaar of vijf allerlei verschillende mensen een stuk kennis aan kinderen willen overdragen. Dus een tim merman, die aan kinderen stukjes van zijn vak overdraagt; een tuinman die kinderen leert hoe je een eigen tuintje aanlegt; iemand met kennis van de geschiedenis die kinderen mee neemt naar de riddertijd." Haar eigen rol hierin is het verzinnen en opzetten van projecten en natuurlijk het blijven lesgeven aan kinderen die een beetje extra aandacht nodig hebben. Zelf wil Everaart zich ncSg verder verdiepen in het coachen van kinderen en in creatieve therapie. Voor meer informatie; 0180-633263 of www.indeleertuin.nl. Wie aan toekomstige ouders vraagt wat ze liever willen, een jongen of een meisje, krijgt meestal als antwoord "Het maakt ons niet uit, als het kindje maar gezond is". En zó is het; als het maar gezond isen gezond blijft! Ouders willen het beste voor hun kind. Het moet liefdevol opgroeien in een prettige omgeving, goede voeding kunnen krijgen, kansen krijgen zich te ontwikkelen, kunnen spelen en gelukkig kunnen zijn. Bewegen Door te zorgen voor goede voeding en door hun kind iedere dag te stimuleren tot voldoende bewegen, kunnen ouders zelf bijdragen aan de gezondheid van hun kind. Helaas zijn er tegenwoordig te veel kinderen die te dik zijn; zij eten te veel snoep, drinken te veel frisdrank, eten veel tussendoortjes en zitten vele uren voor de televisie of achter de computer, waardoor er van bewegen weinig of niets terecht komt. Overgewicht geeft een grotere kans op lichame lijke problemen. Overgewicht maakt ook dat het bewegen niet meer zo gemakkelijk gaat, datje niet meer zo snel bent, als laatste gekozen wordt en misschien zelfs wel gepest wordt. Aan de ouders daarom de taak om aan de gezondheid van hun kind bij te dragen door verstandig om te gaan met voeding en te zorgen voor voldoende en gevarieerd bewegen. Bewegen is gratis; fietsen en hardlopen, voetballen op een veldje, touwtje springen; allemaal eenvoudige manieren om te bewegen en nog ieuk ook! Spe lenderwijs werken aan de gezondheid van je kind, dat is de moeite waard! Voor kinderen met een beperking is voldoende beweging en goede voeding net zo belangrijk en ook voor kinderen met een chronische aandoe ning of handicap is het vaak mogelijk te sporten en plezier in het bewegen te hebben. Indien ouders vragen hebben over de ontwikke ling van hun kind, kunnen zij zich altijd wenden tot een deskundige, zoals bijvoorbeeld de huis arts, een diëtist of een fysiotherapeut. Annemieke Everaart C. I I ftnij Vïngïno, Retour, Scotch shrunk en Scotch R'belle, Jottum, kiezeltje, mijn (jil en Sil), Eliane et Lena, Claesen's, Monta, Sevenoneseven 717, Björn borg, bomba. Foto: Lisa van Brummen www.illusa.nl lllusaö Adres Dorpsstraat 141a Openingstijden: 2761 AL Zevenhuizen Ma: Gesloten Di: 09:30-17:30 Telefoon 0180-328428 Wo: 09:30-17:30 Do: 09:30-17:30 E-mail info@bengeldekinderwinkel.nl Vr: 09:30-17:30 Za: 10<00-16:00 Internet www.bengeldekinderwinkel.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21