Een witte roos voor ieder huwelijksjaar Verhitte gemoederen bij politiek tafeltennis Mixteam 1 kampioen Eten in de Lepelaar Verkeersexamen op de Keijzerschool HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 31 MEI 2012 27 Tennis Moerkapelle - In zorgcentrum Beth San werd dinsdag het 60-jarig hu welijk gevierd van Tlnie en Teunis Roos-de Joode. Zij, 85 en geboren in Waddinxveen. Hij, 91 jaar en gebo ren in Zevenhuizen. Ruim een halve eeuw geleden verhuisde het stel naar Moerkapelle. "Ik weet het nog, ik was zes", aldus Corrie (59 jaar). Zij is de oudste dochter. Samen met broer Klaas en broer Piet groeide ze op in Moerkapelle. "Aan mijn jeugd heb ik leuke herinneringen. Daarna ondervond ik ook de nadelen van zo'n kleine gemeenschap, er werd behoorlijk wat geroddeld." Tegen woordig woont Corrie in Reeuwijk. In haar gedachten was haar va der een hele sterke man. "Hij was vrachtwagenchauffeur. Hij bezorg de veevoeder bij boeren." Broer Piet vult aan: "Rijden en sjouwen, dat was mijn vaders passie." Corrie: "Ik weet nog goed dat hij met zijn spierballen kon rollen. Dat vond ik echt indrukwekkend. Hij sjouwde ook dagelijks met zakken van 50 kilo, trappetje op en trappetje af." Lange tijd werkte hij bij malerij Bac in Moerkapelle, daarvoor bij kolen boer Abbekerk in Zevenhuizen. Als Teunis 59 jaar is, krijgt hij een ernstig ongeval. De heftruck waar mee hij de zakken met voer ver plaatst, kiept om. Het kost hem een been. "Met zijn kunstbeen heeft hij toch nog een poos kunnen rijden", weet zijn vrouw Tinie. Zelf kan Teunis niet meer over die tijd vertellen. Hij lijdt aan de ziekte Tinie Roos - de Joode kreeg zestig witte rozen van haar man, voor ieder huwelijksjaar één. van Alzheimer. "Vroeger speelden we altijd twee potjes scrabble, daarna nog één en tegenwoordig nooit meer", vertelt zijn echtge note. Met haar man is het moei lijk communiceren. "Daarom heb ik namens mijn vader vandaag bloe men aan mijn moeder gegeven", vertelt Corrie. Ze kijkt met een ver- Gert-Jan Kats (college) versus Gerard Zweere (PvdA). tederende blik naar haar ouders. Het kaartje heeft ze ook geschre ven. "Ik weet zeker dat mijn vader achter deze woorden zou staan: 60 jaar zijn we getrouwd. Nooit heb ik daar spijt van gehad. Zelf kan ik het je niet meer zeggen, maar ik hoop dat je weet dat ik heel veel van je hou." Moerkapelle - Het seniorenrestau rant van Beth-San krijgt de naam 'de Lepelaar'. De naam sluit aan bij de weidevogelnamen van de overige af delingen en ruimten. Alle 55 plussers uit Moerkapelle en omgeving zijn van harte welkom in het a la carte res taurant. De Lepelaar is van maandag tot en met zaterdag geopend vanaf 12.00 uur en op woensdag en vrijdag ook in de avond, vanaf 17.30 uur. In formatie en reserveren: 079-5931840 of aan de balie van Beth-San. Moerkapelle - Niet alleen vanwege de warmte in de sporthal van Op Moer, maar vooral door het fana tieke spel raakten de gemoederen tijdens het Politiek Tafeltennis be hoorlijk verhit. Door Marianne Fortuin Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle (TZM) hield donder dag 24 mei een politiek tafelten nistoernooi, waaraan dertien leden van politieke partijen in Zuidpias deelnamen. Elke partij was verte genwoordigd; Johan Helmer van de PvdA bijvoorbeeld, met partijge noten Aad Stuivenberg en Gerard Zweere, Martien Zijderhand van GBZ, Rik van Woudenberg van D66, Wybe Zijlstra en Roeland de Graaff van het CDA, Lydia Reicher en Jan van Grootveld (SP), Ferry van Wij nen en Dirk Uittenbogaard (TON) en Joke Vroegop van de WD. Zij speel den tegen elkaar en tegen burge meester Gert-Jan Kats en wethou der Jan Verbeek. Gekleed in T-shirts met logo's van hun partij traden zij aan, waarbij het soms lastig was het CDA en de WD uit elkaar te hou den, want de deelnemers van beide partijen droegen een oranje T-shirt. Liepen zij vooruit op het EK voetbal of was dit een teken dat men naar elkaar toe groeide? Er was nauwelijks tijd om de pers te woord te staan; gespeeld moest er worden en de tegenstander versla gen. Alleen Kats, in een t-shirt van Zuidpias, had even tijd om te reage ren: "Ik kom uit namens het college, dat staat boven alle partijen. En ik wil winnen!" Leden van TZM hielden de score bij en secretaris Coerd van Kasteel zat achter de wedstrijdtafel. In de eer ste poule werd beslist wie er na de pauze verder mocht spelen. Tussen de bedrijven door werd er een de monstratie gegeven door de jeugd spelers Sven Smink en Adriaan Bout, die op landelijk niveau spelen. Ook werd er nog even gekeken naar het songfestival. Na de pauze speelden de mensen met de hoogste scores tegen elkaar in een afvalrace. Als toenooiwinnaar kwam Dirk Uitten bogaard uit de bus. Tweede werd Aad Stuivenberg en derde Gerard Zweere. Rik van Woudenberg won de verliezerspoule en Joke Vroegop ging met de wisseltrofee naar huis, omdat ze helemaal in haar eentje haar partij - de WD - vertegen woordigde. TZM-voorzitter Herman Lindhout: "We wilden iets ludieks doen, om dat we een nieuwe gemeente zijn. We moeten gaan samenwerken. Op dit moment heeft onze club zo'n vijfentwintig leden en via dit toer nooi willen we meer naamsbekend heid krijgen. In Zevenhuizen is geen vereniging meer, omdat ZTTC ermee gestopt is. Onze vaste speelavond is donderdag, dan speelt de jeugd van 19.15 tot 20.15 uur en daarna spe len tot 22.30 uur de senioren. Voor meer informatie: infotzm@gmail.com. Van links naar rechts: Erik Ottevanger, Annemiek van der Lugt, Pascal Doornebosch, Lien Van Eeghem en Dennis Jager. Moerkapelle - Op de slotdag van de voorjaarscompetitie, zaterdag 26 mei, had Love '70 nog twee teams m de strijd om de kampioenstitel, de gemengd senioren 1 en het jon gensteam tot en met 17 jaar. Beide teams moesten in een uitwedstrijd van TV Waddinxveen zien te winnen om de titel veilig te stellen. In beide wedstrijden ging het gelijk op tot een 2-2 stand en moest de laatste partij de beslissing brengen. In een zinderend duel verloren de jongens in drie sets en werd Waddinxveen kampioen. Bij het gemengde team moest de heren dubbel de wedstrijd beslissen. De heren van Love '70 wonnen overtuigend, met 6-2 6-1 waardoor promotie naar de derde klasse een feit is. Moerkapelle - De leerlingen van groep 7 van de Keijzerschool de den donderdag 24 mei mee aan het verkeersexamen. Langs de route werden de verrichtingen van de leerlingen geobserveerd en beoor deeld door ouders en door Piet Mo lenaarvan Veilig Verkeer Nederland (WN), afdeling Zuidpias. Molenaar was erg te spreken over de gastvrij heid in Moerkapelle. "Ik stond nog maar net met mijn scootmobiel opgesteld, of er kwam al iemand vragen wat ik wilde drinken en of sommige auto's mijn zicht niet belemmerden. Dat heb Ik nog niet meegemaakt." Drie van de kandidaten moeten het examen volgend jaar opnieuw af leggen. De overige kinderen kregen gisteren hun diploma uitgereikt Klaar voor de start. door wijkagent Bas Rijfers en Cees van de Bovenkamp van WN

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27