Kunstwerk Gre den Otter in 't Gildehuys onthuld Nog enkele kaarten voor Snoot! Keukenkast uit 1910 op rommelmarkt Musical Zeven Muzen De laatste ronde HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 31 MEI 2012 29 Van de Made wint eerste fondvlucht 70's £t 80's party met popkoor Nes Bridge Jan van Rijs, Gre den Otter en Hans Peter van den Haak voor een van de drie panelen. Zevenhuizen - Kunstenaar Gre den Otter heeft ervoor gezorgd dat mo lenaar Johan Ottevanger, smid Bram Heij en tuig- en zadelmakers jan van Rijs en Hans Peter van den Haak een vaste plek hebben gekregen in ap partementencomplex 't Gildehuys. Door Marianne Fortuin De Zevenhuizense maakte in op dracht van bouwbedrijf Knaap Maatwoningen en ontwikkelaar Synchroon een ambachten-drieluik voor in de hal van 't Gildehuys aan de Ambachsingel, als cadeau voor de vereniging van Eigenaren. Don derdag 24 mei werd het drieluik onthuld. Het bestaat uit drie enorme panelen, waarop beoefenaars van drie ambachten worden uitgebeeld: smid Bram Heij, molenaar Johan Ot tevanger en de tuig- en zadelmakers Jan van Rijs en Flans Peter van den Haak. De ambachtslieden tekenden voor de onthulling van het kunst werk. Den Otter voldeed graag aan het verzoek dit kunstwerk te maken: "Ik kom zelf uit Zevenhuizen en mijn atelier is tegenover de smederij gevestigd. Ik maak ook wel muur- Zevenhuizen - Eenmaal per jaar pakt de rommelmarktcommissie van de hervormde kerk de maan delijkse rommelmarkt grootser aan dan gebruikelijk. Aan de Wilgenlaan 2 is het zaterdag 2 juni van 9.00 tot 14.00 uur weer 'snuffelen' geblazen in de loods én in de vele kramen op het grasveld. Er zijn de afgelopen periode twee huizen leeggeruimd, waardoor het aanbod flink is uitgebreid. Er is van alles te vinden voor de zomerva kantie en voor Vaderdag: van een antieke keukenkast van rond 1910 tot een modern gascomfort en vele fietsen, kinderspeelgoed en cam- pingspullen. schilderingen, maar omdat je deze muur moet kunnen schoonmaken heb ik dit drieluik met acrylverf op MDF platen geschilderd. En nu maar hopen dat de bewoners er blij mee zijn."' Hoefijzers De schilderijen zijn in grijstinten ge maakt. Op het schilderij van de mo lenaar hangen stukjes ketting en op dat van de tuigmakers de sierknop- pen van een paardentuig. Heij had zijn portret al voor de onthulling gezien. Den Otter: "Ik had hoefijzers nodig, die ik op het schilderij wilde bevestigen. Bram heeft die voor mij schoongemaakt en erop aange bracht, met de hoefnagels zoals bij een paard dat beslagen wordt." Jan van Rijs: "Gre heeft de kern goed geraakt. Heel bijzonder, dat er al een portret van ons is gemaakt, want ik ben nog maar 48 en Hans Peter 41. Namens de geportretteer- den: hartelijk dank!" Ottevanger was ook enthousiast: "Het is knap hoor, wat zij doet. Dat is echt een gave." Ook Heij was heel tevreden: "Ik ben de vijfde generatie smid en heb 71 jaar in de smederij gewerkt. Het aambeeld is zeker tweehonderd jaar oud. We hebben hoofdzakelijk paarden beslagen, soms wel dertig op een dag." Tot geruststelling van de kunste naars zijn ook de bewoners enthou siast. Astrid Groeneweg: "Heel leuk. Zevenhuizen - De Stormvliegers korfden donderdagavond 24 mei 305 duiven in voor de eerste fond- vlucht. Vanuit midden Frankrijk, Bourges op een afstand van 573 ki lometer konden de duiven om 6.30 uur al vrij gelaten worden om naar huis te vliegen. De noordoosten wind en de warmte drukte de snel heid, maar om 14.56 uur klokte Ron van de Made de snelste duif van de vereniging. Zijn duif had met een snelheid van 68 kilometer per uur gevlogen. Anderhalf uur later waren alle duiven weer thuis. Vrijdagavond werd er ingekorfd voor een vitessevlucht vanuit Peronne, een afstand van 254 km. Voor deze duiven klonk zaterdagmorgen om 6.45 uur het startschot. Om 10.26 uur klokten John Stofberg en Joan de snelste duif. Hij had 69 kilometer per uur gevlogen. Zij hadden vier entwintig duiven ingezet voor dit concours en nog geen half uur later hadden zij zeventien duiven thuis die in de prijzen vielen. Zevenhuizen - In La Baraque wordt zaterdagavond 16 juni een 70's Et 80's party gehouden. Initiator is Xandra Willis, dirigente van pop koor Nes. Popkoor Nes brengt een aantal bekende meezingnummers ten gehore, de koorleden zijn veelal gekleed in de 70/80-er jaren stijl en het publiek is vrij om zich gepast te kleden. De deuren van club Mxtre- me van La Baraque gaan om 19.30 uur open, popkoor Nes treedt op vanaf 20.30 uur en vanaf 22.30 uur draait de DJ populaire 70- en 80- er jaren muziek. Entree 12,50 euro. Voor kaarten en meer informatie: info@xandrawillis.nl. Ik vind de combinaties ook erg leuk, met die hoefijzers en die kettinkjes erbij. En de combinatie van vroeger en nu spreekt me aan." Riet de Vries: "Ik vind het hartstikke mooi, apart." Coen Groenewegen: "Ik vind het De twee fitte vutters Joop en Jans Jongeneel houden ervan om met hun caravan langs de snelweg te staan en vinden het oergezellig als de kleinkinderen komen. Wat is de schrik groot als de caravan naast een snelgroeiende gifbelt blijkt te staan en Lotje een paar dode vogels ziet. Als de kinderen op onderzoek gaan, komen ze terecht in het rijk van Smogsmuller de Tweede, met zijn handlangers de Gifpissers en de Aardschijters. Samen met de bijna u i tg esto rve n Vo r ksta a rtsch a rre I a a r proberen ze de aarde van de on dergang te redden, waarbij de Zee schuimers het toch wel heel som- In de B-lijn werd de zitting ge wonnen door Gert en Ria Janssen met een percentage van 66,07°/o. Rondestand in de B-lijn: 1. Els van Heusden en Els van Leeuwen met een gemiddelde van 55,65%, 2. Vir- ginie Lammerts en Ans Rodenburg met 54.40%, 3. Trudie en Kees van der Made met 53,44% en 4. Gert en Ria Janssen met 53,31%. Deze vier paren promoveren de volgende ronde naar de A-lijn. wel mooi, maar had het anders op gehangen. Wat ik apart vind is het stukje ambacht dat erin geplakt is. Het paneel met de smid is het meest naturel, dat van de molenaar is bijna een foto." ber inzien en de maanzieke Luna Lunette absoluut niet van plan is ook maar een vinger uit te steken. De regie is in handen van Jetty Smit; dans en choreografie van Manouk Schrauwen en Fabia Witkamp; zang van Margré van Gestel en Wivineke Plugge. Voorstellingen vinden plaats in The ater Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86 op vrijdag 15 juni om 19.30 uur en op zaterdag 16 juni om 15.00 uur en 19.30 uur. De toegang bedraagt 9,- euro. Re serveren kan via v_gestel@hotmail. com. In de C-lijn werd de zitting ge wonnen door Loes Bantje en Wim Burger met 64.58%. De rondestand in de C lijn: 1. Anneke de Graff en Agaath Oosterling met 55,97%, 2. Burgonda Heerschap en Anette van der Wel met 52,76%, 3. Ella van der Klij en Annie de Vlaming met 52,17% en 4.Truus Caré en Erica Kluiver 52,16%. Deze paren pro moveren de volgende ronde naar de B-lijn. Zevenhuizen - In theater Swanla wordt zaterdag 2 juni de zevende editie van Snoot! gehouden. Het pu bliek krijgt een gevarieerd en goed gevuld programma voorgeschoteld. Er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar. Aanvang 20.00 uur. Snoot! (Stars Not Only On Television) laat zien, dat er heel veel sterren zijn die de televisie (nog) niet halen, maar die ge zamenlijk voor een fan tastische avond enter tainment kunnen zorgen, zonder competitie, leder talent krijgt evenveel aandacht. Er treden artiesten op artiesten uit Zoetermeer, Gouda, Waddinxveen, Zevenhuizen, Moordrecht, Nieuwer- kerk aan den IJssel en Rotterdam. Zij verzorgen een ruim twee uur durend programma met onder andere caba ret, vijfstemmige zang, solozangers, dans, xylofoon, bands en een fol kloristisch orkest. De solisten wor den begeleid door de vierkoppige huisband, die in het verleden al een aantal muzikanten voor landelijk bekende artiesten heeft opgeleverd. De kaartverkoop loopt goed, maar er zijn nog wel kaarten in de vorm van aande len Snoot! aan de bar van dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg te koop. De 'aandelen' zijn elke doordeweekse avond te koop vanaf 19.00 uur en kosten 10 euro. Met een klap op de gong, ge lijk aan de opening van een offici ële beursdag, wordt Snoot! geopend door een 'mystery guest'. Voor meer informatie: snoot@hotelvos.nl en www.snootopenpodium.nl. Zevenhuizen - 7M Muziek Theater Producties brengt binnenkort de musical 'Smogsmuller's reuze daad' op de planken, waarin veertig leerlingen in de leeftijd van zeven tot twaalf jaar een bizar sprookje over het milieu tot leven brengen. Zevenhuizen - De leden van bridgeclub Zevenhuizen speelden vorige week de laatste zitting in de vierde ronde. In de A-lijn werd de zitting gewon nen door Leo Hesseling en Dick van der Horst met 60.07%. Daarmee werd de stand in de A-lijn: I. Ruud Bantje en Mark de Wall met een gemiddelde van 56,35%, 2. Kees Mertens en Rennie Valentijn met 56.03%, 3. Patricia Niewold en Marijke Stolker met 54.90% en 4. Guisy Hatenboer en Trudy de Leeuwe met 52,98%.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29