Moordrecht loopt de Avondvierdaagse Nacht van gebed Droomdekentjes maken Clinic bij Zuidplasruiters Uitschieters in Leidsche Vaart HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 31 MEI 2012 31 Knarsend grind wekt argwaan Paardensport c Hengelsport De donderdag-douche viel in de smaak. Veel deelnemers kregen na afloop een Avondvierdaagsesnoeptasje. (foto's: A4D Moordecht) Moordrecht - Voor de 32e keer werd vorige week de Avondvierdaagse gelopen. Iedere dag werd er door de wandelaars een afstand van onge veer vijf kilometer afgelegd. Volgens medeorganisator André Bos was de sfeer ook dit jaar weer goed en het mooie weer heeft daar zeker aan bij gedragen. Door Job van der Plicht Om ervoor te zorgen dat niet elk jaar dezelfde straten worden aan gedaan, was het parcours enigszins aangepakt. Daarmee bleven twee dagen hetzelfde, maar met name de route van de intocht van vrijdag 25 mei was ingrijpend veranderd. Bos: "Voorheen liepen we altijd een kilo meter over een industrieterrein. Dat hebben we dit jaar veranderd om ervoor te zorgen dat we zoveel mo gelijk tussen de huizen lopen." Douche Het mooie weer maakte dat de wandelaars het goed naar hun zin hadden. Volgens Bos was het op de donderdag na niet te warm om te lopen. "Donderdag liepen we een afstand van ruim zes kilometer, we noemen deze dag dan ook wel 'Bik keldonderdag'. Omdat het toen zo warm was hadden we geregeld dat na afloop de wandelaa/s met een brandweerspuit een koude douche kregen, dat viel erg in de smaak." Met vijftig deelnemers minder dan vorig jaar viel het aantal deelnemers een beetje tegen. Toch liepen er dit jaar toch nog ruim 480 betalende wandelaars mee en in totaal waren dat er zo'n zevenhonderd. "De sfeer was dit jaar gemoedelijk", vertelt Bos. Intocht Als vanouds was vrijdag de laat ste dag etappe en de wandelaars werden tijdens de intocht begeleid door fanfaremuziek. Nieuw was het zogenaamde Avondvierdaagse snoeptasje, wat aan de wandelaars werd uitgereikt. Andere jaren werd er nogal eens snoep 'gemorst', met het snoeptasje was dat probleem opgelost. Ook de 7-jarige Thijm Hulscher heeft veel snoep gekregen. "Het is erg lek ker, maar ook wel zwaar", vertelt hij. Van vermoeidheid heeft hij echter geen last. "Ik vind het leuk om te lo pen en te praten met vrienden." Dat laatste beaamt de 12-jarige Frank de Zwart: "We hebben het tijdens de avonden over van alles en nog wat, ik loop al vanaf groep 3 mee en het is erg gezellig." Toeristische route. Moordrecht - In De Stee aan de Boerderijlaan 2 vindt in de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 juni de 'Nacht van het gebed' plaats. De Clinic Op deze dag verzorgt Ellen Schuthof een clinic 'Werken aan de hand'. De clinic vindt plaats in de binnenbak bij de Zuidplasruiters, tegelijkertijd roet de onderlinge wedstrijd op het buitenterrein. In de pauze verzorgt Schuthof een demonstratie met een dienst begint op vrijdag om 20.00 uur en eindigt rond middernacht. Voor meer informatie: 06-34981369. van haar eigen paarden. Aanmelden, tot en met donderdag 24 mei, kan via voorzitter@andalusier-vereni- ging.nl onder vermelding van naam, naam van het paard en het africh- tingniveau van het paard; meer informatie via 06-52477744 of www.el-paradiso.nl. Moerkapelle - De deelneemsters noemen het een gezellige bezigheid voor een goed doel: droomdekentjes maken voor ernstig zieke kinderen. In het Rode Kruisgebouw (Moerveen 1) werkt een groep vrouwen iedere eerste dinsdagmiddag van de maand aan de dekentjes voor stichting De In het A-korps werd Erik Faas eerste door 16.900 gram vis aan de haak te slaan; tweede werd John van Uu- nen met 10.070 gram en op de derde plaats eindigde Hans Speulman met 3.630 gram. Peter van der Hoek werd in het B- korps winnaar met 3.860 gram; Wil- Regenboogboom. Dinsdagmiddag 5 juni vanaf 13.30 uur staan koffie en thee klaar en kunnen belangstellen den weer stofjes, fiberfill en garen uitzoeken om meteen mee aan de slag te gaan en thuis verder mee te werken. Meer informatie: 06- 27516209 (Marie-José Phylipsen). lem van Veen eindigde op de tweede plaats met 3.290 gram en René van Veen werd derde met 2.250 gram. In het C-korps was de eerste plek voor Frans Buurman met 2.460 gram. Voor zaterdag 2 juni staat de 4-kamp op het programma. Moordrecht - De politie heeft woensdag 23 mei, even na mid dernacht, twee Rotterdammers van 26 jaar aangehouden op ver denking van poging inbraak in een woning aan de Middelweg. Een getuige hoorde iemand lopen over het grind van de woning en ver moedde dat er werd ingebroken. Agenten die na de melding uitke ken naar verdachte personen za gen twee mannen lopen over het fietspad van de Middelweg. Deze werden aangesproken en ze ver telden dat ze pech hadden met de auto. De auto hadden ze een eind verderop nabij een tankstation la ten staan waarna ze waren gaan lopen om de tijd te doden omdat ze op een vriend wachtten. Toen er daadwerkelijk braakschade bij de woning werd aangetroffen werden de tw.ee aangehouden. De politie doet verder onderzoek. Moordrecht - Paardensportvereniging De Zuidplasruiters organiseert voor zaterdag 9 juni een dressuurwedstrijd op haar terrein aan de Oost Ringdijk 3a. Deze onderlinge wedstrijd staat open voor iedereen, met een pony of paard, die normaal niet aan wedstrijden meedoet. Zowel leden als niet-le- denzijn welkom. Aanmelden kan tot zaterdag 2 juni via kortland@hetnet.nl; meer informatie via www.zuidplasruiters.nl. Moordrecht - De vijfde competitiewedstrijd voor HSV Moordrecht vond plaats in de Leidsche Vaart bij Rijnsaterwoude. De vangsten waren redelijk. De vangst van enkele grote brasems zorgde voor een paar echte uitschie ters.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31