Klikken mag Polderboys winnen handen- en Voetentoernooi Stoppen voor de trein wordt verleden tijd 'Met z'n allen ertegenaan' bij opgeknapt jeugdhonk HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 31 MEI 2012 33 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl N456 bij Moordrecht drie nachten afgesloten Moordrecht - Het voetbalseizoen is ten einde en daarmee beginnen de toer nooien. Ook bij voetbalvereniging Moordrecht werd afgelopen zaterdag een toernooi gehouden. Acht teams deden mee aan het jaarlijkse Handen- en Voetentoernooi. Polderboys mocht uiteindelijk de wisselbeker mee naar huis nemen. Door Job van der Plicht Het toernooi verliep zonder proble men. De sfeer was goed en ook het mooie weer zorgde ervoor dat de voetbalteams het naar hun zin had den. Acht teams uit Moordrecht en andere plaatsen uit de regio deden mee aan het toernooi. In twee pou les maakten de ploegen uit wie er in de finalewedstrijden tegen elkaar uit mochten komen. Penalty's Uiteindelijk bleek zowel de strijd om de derde en vierde plek, als de strijd om de eerste en tweede plek in een gelijkspel te zijn geëindigd. Hierdoor moesten penalty's uitkomst bieden. Uiteindelijk trok Polderboys aan het langste eind in de finale, waardoor titelverdediger Stolwijk tweede werd. Ook Moordrecht 3 mocht zich met een derde plaats op het podium melden om een wisselbeker in ont vangst te nemen. Tegen Nieuwerkerk wist de ploeg op eigen terrein de ze nuwen beter in bedwang te houden, waardoor het de penaltyserie won. Volgens organisator Ramon Lovink was de opkomst minder hoog dan vorig jaar en dit had volgens hem te maken met het pinksterweekend: "Normaal gesproken vindt het toer- Door Job van der Plicht Het jeugdhonk draagt de naam Bunurata, wat letterlijk vertaald 'moord recht' betekent. Vrij ver taald betekent het 'met zijn allen ertegenaan gaan', en dat is exact de kern van wat Verbeek in zijn openingsspeech liet doorklinken. "Ik ben ontzettend trots op de jon geren en vind het enorm positief dat ze dit voor elkaar hebben ge kregen", aldus Verbeek. nooi in een ander weekend plaats en dat doen we voortaan dus weer." Gezelligheid Gezelligheid ging voor de presta tie. "Plezier staat centraal", aldus Lovink, "gezelligheid en een biertje drinken zijn vandaag het belang rijkste." De winnaar van het toernooi kreeg Cultuur van de wijk De jongeren uit de wijk hebben de ruimte eigenhandig onder handen genomen en ervoor gezorgd dat het hun eigen jeugdhonk is gewor den. Ook de 19-jarige Jahja Mata- helumual, één van de vrijwilligers die geholpen heeft met het realise ren van Bunu Rata is positief over het gebouw: "Ik ben er trots op dat ik geholpen heb met het maken van dit jeugdhonk. We zijn hier erg vaak aanwezig en dit is toch een stukje cultuur van de wijk." de Bennie Breedijkcup uitgereikt. Deze beker is vernoemd naar een voormalig lid van W Moordrecht. "Bennie is een aantal jaar geleden omgekomen bij een motorongeval en uit respect hebben we de be ker naar hem vernoemd, ledereen kende hem, ook mensen van andere verenigingen", zo legt Lovink uit. 's Middags draaide DJ Delano mu ziek en ook was er voor de kleintjes een springkussen. In de avond trad er een liveband op; het feest bij vv Moordrecht duurde nog tot in de kleine uurtjes. Mede door de steun van Stichting JeugdwerkZuidplas hebben de Mo lukse jongeren voor het opknappen van 'hun' ruimte gezorgd. "De jon geren zijn, mede door hun hou ding, genomineerd voor de vrijwil- ligersprijs", zo legt Verbeek uit. "In plaats van hun handen op hun rug te houden, hebben ze hun handen uit de mouwen gestoken en daar verdienen ze waardering voor." In de ruimte kunnen de jongeren tafelvoetballen, televisie kijken, maar ook spelletjes spelen op een Playstation. Duwtje "De jongeren uit de wijk hebben zelf aangegeven dat ze iets aan de ruimte wilden doen. Als gemeente Zuidpias hebben we ze de mid delen gegeven om aan de slag te gaan. Dat alles heeft slechts een paar duizend euro gekost en je ziet wat het resultaat is", bewon dert Verbeek de inspanning van de jongeren. "Soms hebben jongeren een duwtje in de juiste richting nodig." Als waardering voor hun werk kregen de jongeren die geholpen hebben met het realiseren van het jeugdhonk in het JWF-gebouw al lemaal een rugtas met daarop de tekst 'de handen op je rug of de handen uit de mouwen' en een bi don met de tekst 'je hebt het zelf in de hand.' Verbeek: "Want vrijwil ligers maken het verschil." Door Erwin van 't Hof Door de gelijkvloerse spoorwegover gang direct na afrit 18 bij Moor drecht kan het verkeer niet goed doorstromen vanaf de rijksweg op de Middelweg. Daardoor staat het bijna elke dag vast op de A20. Om een eind te maken aan de files voor de dichte slagbomen, wordt een viaduct gemaakt dat verkeer rich ting Moordrecht over het spoor en de snelweg gaat leiden. "Hier mee wordt in één klap een groot probleem opgelost", vertelt Marit Laane van MNO Vervat. "Het verkeer stroomt beter door én de snelweg is een stuk veiliger." Veel aanwezigen zijn blij dat er eindelijk iets wordt gedaan aan de huidige situatie. "Van en naar mijn werk sta ik elke dag in de file", zegt een Moordrechtenaar die het plan een 'goede zaak' vindt. "Het verkeer moet voortdurend stoppen voor passerende treinen. Met deze maat regelen is dat binnenkort verleden tijd." Bulldozer Hoewel Rijkswaterstaat en de an dere partners van het project weinig overlast beloven, is het niet volle dig te garanderen dat niemand last krijgt van de bouwwerkzaamheden. "Mensen die erg dicht bij de bouw locatie wonen, zullen zeker hinder ervaren", vertelt Mark Kuiken van Rijkswaterstaat. "We proberen het contact met deze bewoners dan ook zo goed mogelijk te onderhouden. Zij krijgen extra aandacht van ons en worden intensief geïnformeerd over de stand van de werkzaamhe den." Ook Laane hecht grote waarde aan het goed informeren van de bewoners van Moordrecht. "We wil len niet dat er bij wijze van spreken ineens een bulldozer door iemands straat rijdt. Dat moet in goed overleg met de bewoners gebeuren. Ik heb het idee dat iedereen snapt dat de huidige situatie niet toereikend is en dat de ingrepen noodzakelijk zijn." Puntjes op de i De aanleg van de nieuwe afslag over de snelweg en het spoor is niet de enige maatregel uit het project. Zo komt er ook een fietstunnel onder de N456 en wordt er bij de aanleg van de nieuwe afslagen rekening gehouden met een toekomstige aansluiting voor de nog te bouwen Moordrechtboog. Verwacht wordt dat de nieuwe afslag medio 2015 gereed is voor gebruik. "Daarna wor den nog de puntjes op de i gezet. Er worden bomen geplant en we zor gen dat alles er netjes en verzorgd uit ziet. In 2016 is alles dan echt af," aldus Kuiken. Afsluiting Als onderdeel van het project A20 aansluiting Moordrecht wordt de provinciale weg verhoogd. Om die reden verlegt Rijkswaterstaat de N456 tijdelijk naar het fietspad naast het spoor. De verlegging duurt drie nachten; de N456 tussen de Middelweg en de N207 is afgeslo ten van vrijdag 1 tot en met zon dag 3 juni vanaf 22.00 u. Zaterdag is de weg om 6.00 u weer open, zondag om 8.00 u en maandag om 5.00 u. Rijkswaterstaat stelt drie omleidingsroutes in richting Gouda (G), Rotterdam (R) en Waddinxveen (W). Vanwege voorbereidende werk zaamheden aan het fietspad aan de spoorzijde kunnen fietsers tot en met 3 juni gebruikmaken van het fietspad aan de andere kant van de weg. Verlegde N456 De verlegde N456 is 750 meter lang en heeft een vrij liggend fietspad voor twee richtingen. Op de verleg de weg is de maximumsnelheid ver laagd naar 50 kilometer per uur. De verlegde N456 blijft ongeveer twee jaar liggen. Vrijwilligers maken het verschil, zo ook bij jeugdhonk Bunurata. Veel aanwezigen op de bewonersavond zijn blij dat er eindelijk iets wordt gedaan aan de huidige situatie. Moordrecht - De N456 gaat drie nachten dicht, maar de inwoners van Moor drecht hoeven niet bang te zijn voor grote overlast tijdens de aanleg van de nieuwe afslag op de A20 richting Moordrecht. Dat lieten Rijkswaterstaat en aannemer MNO Vervat weten tijdens een drukbezochte bewonersavond op 23 mei over de bouwwerkzaamheden op de snelweg. Het project werd over wegend enthousiast ontvangen door de aanwezigen. Plezier stond centraal bij het handen- en voetentoernooi. Moordrecht-Meer dan vijftig jaar is het Johan Willem Frisogebouw het mid delpunt van de Ambonwijk. Het gebouw ziet er inmiddels wat vervallen uit, maar wordt nog steeds volop gebruikt door de wijkbewoners. De gemeente heeft plannen om de vervallen staat van het gebouw aan te pakken; met het jeugdhonk is dat voor een deel gebeurd. Vrijdag 25 mei werd het jeugdhonk door wethouder Jan Verbeek geopend.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33