De klasgenoten van Oud Zevenhuizen- Moerkapelle Avondvierdaagse in teken van ridders, jonkvrouwen en draken Zonovergoten sportdag 't Reigerbos Stepmarathon in aantocht Orgelconcert met koorzang HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 1 JUNI 2012 37 Eerste Ukkepuk-concert uitgesteld Deze foto betreft klas 2 en 3 van de openbare lagere school te Zevenhui zen. Het is rond 1935. Alle namen van de leerlingen zijbn bekend, maar wellicht heeft een van de lezers cor recties en/of aanvullingen. In de meest rechtse rij van voor naar achter en van links naar rechts: Henk Abbekerk, Hugo Metselaar, Cor van Vliet, Jan Koole, Miep van Tol, Riet van Prooijen, Gorte Graaf, Neesje Markus en Piet Verboom met daarnaast staand Simon Paul en Arie van Erk. In de tweede rij van voor naar achteren en van links naar rechts: Cor van Leeuwe, Leo Stolk, Marry Roodzand, Geertje de Ruiter, Jan Ales, Kees Heij, Nel Kerkhoven, Greta de Koster, Nel Metselaar, Nel Kranenburg, China Rook, juf van Ingen en Dick van den Haak. in de derde rij van voor naar achteren en van links naar rechts: Stein Pruissen, Arie Dogterom, Leen van Leeuwe, Jany Veerman, Co Bontebal, Riek Heinhuis, Janny Keijzer, Franciena van den Broek en Alie Brandhorst. In de meest linkse rij van voor naar achteren: Wim Metselaar,Tiny Hein- huis en Riek van Vliet. Vorige keer Op de foto van de vorige keer zijn twee reacties binnen gekomen. Daardoor zijn enkele aanvullingen en verbeteringen aangebracht. De foto betrof de eerste klas van de christelijke lagere school te Zeven huizen rond 1931-1932. Op de bovenste rij van links naar rechts: Wim Klein, Jan de Vos, Nico van der Heijde Marius Honkoop, Trina Benningshof, Corrie Lindhout, Alie Schotte, Betsie van den Akker en juffrouw Pols. Op de tweede rij: Trina van den Dool, Aart van Vliet, Marijke de Pater, Annie van der Laan, nauwelijks zichtbaar, onbe kend, Gina Roos, Trina Benningshof (nicht van de andere Trina Ben ningshof), Betsie Brouwer, Bep van Beek en Maartje Stormbroek. Op de onderste rij: Cor van der Knaap, Be Schotte, Marie Sleeuwenhoek, Rina Sleeuwenhoek, onbekend, Adri Slin- geland, Piet Oudijk (liggend), Sina van Elswijk, Co Gersie en Stien Evers. Volgens één van de personen die ge reageerd heeft waren vier kinderen- uit de klas ziek en staan daarom niet op de foto. Van iedere gepubliceerde klassenfo- to kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs vermeerderd met twee euro. De bijdrage van twee euro komt ten goede aan de Stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom (van 20.00 tot 22.00 uur): 0180 - 633077. Of via famvdzalm@ hetnet.nl. Zevenhuizen - De Avondvierdaagse vindt dit jaar plaats van maandag 4 tot en met vrijdag 8 juni. De wandeltocht staat deze keer in het teken van 'rid dersjonkvrouwen en draken'. De lopers kunnen kiezen uit een afstand van 5 of 7,5 kilometer. De start vindt dagelijks plaats tussen 18.30 en 19.00 uur op het dorps plein. De tocht is verdeeld over vijf dagen, waarvan één dag geldt als, niet verplichte, rustdag. De wandelaars van de 7,5 kilometer varen tijdens de route op dinsdag, nabij het Koornmolengat, van Bleis- wijk naar Zevenhuizen per roeiboot de Rotte over. De bewoners van zorgcentrum de Zevenster zijn op woensdag- en vrijdagavond van de partij. Op vrijdagavond, puppy-avond, mo gen kinderen tot vier jaar meelo pen, of meerijden in de buggy, over een route van vijf kilometer. Voor de puppy's ligt natuurlijk ook een medaille klaar. Een aantal routes is aangepast; de lopers worden daar om geadviseerd het routeboekje mee te nemen. De wandelaars worden op vrijdag om 20.00 uur op het dorpsplein ingehaald met muziek. Traditiege trouw liggen voor de wandelaars met de leukste thema-outfit prijzen klaar. Inschrijven De voorinschrijving vindt plaats op zaterdag 2 juni van 10.00 tot 13.00 uur op het dorpsplein. De kosten bedragen 3,50 euro; voor puppy's 2,- euro. Tijdens de avondvierdaagse bedragen de kosten respectievelijk 4,50 euro en 2,50 euro. Voor meer informatie: www.avond vierdaagsezevenhuizen.nl. Zevenhuizen - Nadat de sportdag van 't Reigerbos eerder afgelast werd wegens dreigend onweer, kon den de leerlingen van 't Reigerbos zich op dinsdag 22 mei wel in het zonnetje uitleven op de velden van w Groeneweg. De groepen 7 en 8 speelden onder meer voetbal, tref- bal en pionnenroof; de groepen 3 tot en met 6 konden penalty schie ten, lummelen en hockeyen op het kunstgrasveld en de kleintjes van groep 1 en 2 speelden tikkertje en 'kat en muis' op een eigen veldje. De sportdag werd afgesloten met een ijsje. Moerkapelle - De stepmarathon vindt plaats op vrijdag 1 en zaterdag 2 juni. Vrijdag om 20.00 uur wordt het startsein gegeven bij gebouw De Boeg. Basisschoolleerlingen in de leeftijd van tien tot twaalf jaar kun nen ook meedoen, zij starten zater dag om 7.00 uur. De marathon is een sponsorproject voor 'Afrika op je gezondheid'. Dit project richt zich op voedselzeker heid in Burkina-Faso. In het noor den op de grens van de woestijn leeft het armste deel van de bevol king. Omdat het dicht bij de Sahara woestijn ligt is te weinig regen, ter wijl de landbouw de belangrijkste bron van inkomsten is. De doelstellingen zijn boeren in deze regio een agrarische training voor het verbeteren van de opbrengsten van hun gewassen te geven en hun vrouwen een schaap, waarvan ze de mest gebruiken om hun grond te bemesten. Per team is een step beschikbaar. Elk teamlid stept om de beurt de twee kilometer lange route door Moer- kapelle. De deelnemers komen on derweg twee stempelposten tegen. Voor meer informatie: www.stepmarathon.nl Zevenhuizen - Het Ukkepuk-con cert op 3 juni in theater Swanla gaat niet door. Door onvoorziene omstandigheden is het concert met De Kleine Trompetter uitgesteld tot, waarschijnlijk, september. Het voor 11 november geplande tweede Uk kepuk-concert gaat vooralsnog wel door. Meer informatie: www.ukkepuk-concerten.nl. Moerkapelle - De Stichting Orgelcultuur Zuidpias vervolgt haar con certserie voor dit jaar op zaterdag 16 juni met een gecombineerd concert van orgel en koorzang in de Nederlands Hervormde Dorpskerk te Moerkapelle. Het orgel in deze kerk beschikt over een grote draag kracht en heeft een heldere, sprankelende klank. Het orgel wordt bespeeld door Christiaan Ingelse, hoofdorga nist van de St. Janskerk te Gou da en vocaal ensemble 'Canta- re' verzorgt, onder leiding van Leo Rijkaart, de koorzang. Het programma omvat een interes sante mix van literatuurspel uit barok en romantiek en enkele mooie kooruitvoeringen. De meeste koormuziek is van En gelse en Franse componisten, zoals Byrd, Stanley en Boël- mannn. Het concert begint om 20.00 uur; de toegang is vrij. Bij de uitgang wordt een col lecte voor de onkosten gehou den.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37