t W Brandweer Hollands Midden controleert oranje versiering Dag van Romantische Muziek Buitenspeeldag in Nesselande Gratis spreek uur kinder- fysiotherapie Praise Kerk in Nesselande Wie wordt eerste kinder burgemeester van Nesselande? Uw trekhaken- specialist Xé HART VAN HOLLAND NESSELANDE/REGIO 1 JUNI 2012 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. www.trekhaken.nl Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BOVAG Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Üfl Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Rotterdam - Met ruim 30.000 bezoekers is de 'Dag van de Romantische Mu ziek' het grootste gratis klassieke muziekfestival van Nederland. Verspreid over diverse podia in het Euromastpark kunnen bezoekers op zondag 12 augustus genieten van ruim tweehonderd nationale en internationale mu zikanten. Daarnaast biedt deze dag een podium voor jong talent. Doel van het evenement is om laagdrempelig klassieke muziek onder de aandacht te brengen. Dit jaar is de organisatie van het klassieke festival voor het eerst in handen van jonge betrokken Rotter dammers die zich hebben verenigd in De Cultuurbrigade. Zij staan voor de lastige opgave om dit grootste gratis klassieke muziekevenement van Nederland in stand te houden. Niet eenvoudig in een tijd waarin het bedrijfsleven de hand op de knip houdt en hulp van fondsen en van de gemeente Rotterdam maar deels uitkomst bieden. Dat vraagt om cre ativiteit wat zich onder meer vertaalt een vriendenprogramma waarmee hulp wordt gevraagd aan sympa thisanten; in 'de langst gedekte ta fel van Rotterdam' waar bezoekers kunnen aanschuiven voor een vers bereid Zuid-Italiaans culinair fami liefestijn en in een bijzonder hore- ca-aanbod op het festivalterrein. Op deze manier hoopt de Cultuurbriga de het cachet en de voortgang van dit bijzondere evenement te bewa ken. Maar bovenal is het de bedoe ling klassieke muziek gratis en laag drempelig toegankelijk te houden. Voor meer informatie: www.dagvanderomantischemuziek. nl. Regio - Op dit moment zijn we nog minder dan drie weken verwijderd van de start van het Europees kampioenschap voetbal in Polen en de Oekraïne. Met het oplopen van de oranjekoorts worden traditiegetrouw veel horecagele genheden, onderwijsgebouwen, sportkantines en complete straten omgeto verd tot ware -oranje- voetbaltempels. Op zich is daar wat betreft de brand weer niets mis mee, mits een aantal veiligheidsvoorschriften in acht worden genomen. Daarom voert Brandweer Hollands Midden extra controles uit. Ook geeft de brandweer via de website advies aan burgers over brandveilige oranjeversiering. Bij de controles wordt vooral gelet op het vrij houden van vluchtroutes, de brandveiligheid van oranjever siering en blusmiddelen. Het doel van deze controles is vooral ge richt op het verhogen van het vei- ligheidbewustzijn van ondernemer en gebouwbeheerders. Daarnaast geeft de brandweer voorlichting over het brandveilig aanbrengen van de versiering. De <http:// versiering.De/> controles vinden plaats in de weken voorafgaand aan het Europees kampioenschap. Op basis van de ervaringen die worden opgedaan bij de eerste controles, worden er in de loop van het toernooi extra controles uitgevoerd. De oranjekriebels zijn her en der al zichtbaar. Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander houdt woensdag 13 juni van 13.00 tot 17.00 uur de buitenspeeldag. Alle kinderen uit de wijk zijn welkom om deel te nemen aan diverse spelletjes. De kinderen kunnen vanaf 13.00 uur het buitenspeelboekje ophalen met daarin een stempelkaart. Na elk spel kan een stempel verdiend worden en met tien stempels vallen ze in de prijzen. Wat is er zoal te doen? Er is een springkussen, Oudhollandse spel len, brandje blussen met een echte brandweerman, een segway par cours en Shetland paarden die rij den dankzij Pensionstal Parkzicht. Inmiddels heeft De Rode Kruis Stu dentendesk ook de samenwerking toegezegd om er een onvergetelijke dag van te maken. Een gedeelte van de Cypruslaan wordt afgezet, zodat de kinderen daar veilig kunnen spelen. Op die dag wordt extra aandacht gevraagd voor een veilige speelomgeving en kunnen ze genieten van de bewe gingsvrijheid tijdens het spelen. Ouders kunnen zich opgeven via manouck.kwakernaat@buurtwerk- alexander.nl of 010- 2 86 27 60 om mee te helpen met het begeleiden van de spelletjes. De zoektocht gaat op donderdag 31 mei van start met een bijzon dere middag, waar Sebastiaan van Wulff, bekend van Spangasl, zangeres Thirza en een verhalen verteller aan meewerken. Kinde ren die denken een goede kin derburgemeester te zijn, kunnen zich daarna tot woensdag 13 juni aanmelden via de website. Ver volgens moeten zij zoveel moge lijk stemmen zien te verzamelen. Van de drie basisscholen worden de twee kinderen met de meeste stemmen kandidaat gesteld. Deze zes kandidaten worden gepre senteerd tijdens de strandlunch van Culinesse, op vrijdag 22 juni. Vervolgens gaan de zes kandida ten in september naar de raad zaal van de deelgemeente om daar een spreekbeurt te houden, waarna de kinderburgemeester wordt gekozen en gelijk wordt geïnstalleerd. De kinderbur gemeester gaat samenwerken met een kinderraad, waarin leerlingen van de Brede School Nesselande zitting hebben. Voor meer informatie: www.kinderburgemeester.com. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande, gevestigd in de Kristal, houden zaterdag 2 juni hun maan delijkse baby spreekuur. Belangstellenden zijn welkom van 9.00 tot 11.00 uur. (ingang bij apotheek). Voor meer informa- tie :010-2229746, 2229742 of www. fysiotherapiei nnesselande.nl Nesselande - De Kerk in Nesse lande organiseert voor zondag 17 juni een Praise met als thema 'Vader'. De Praise, waarin samen zang centraal staat, vindt plaats in De Knoop aan de Robert van 't Hoffstraat 10 en duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Nesselande - Woon je in Nesse lande en weet je wat belangrijk is voor kinderen in de wijk? Dan ben jij misschien de kinderbur gemeester waar deelgemeente Prins Alexander naar op zoek is! De kinderburgemeester van Nes selande moet natuurlijk wonen in Nesselande, zit in de boven bouw van de basisschool en lijkt het leuk om namens alle kinde ren van Nesselande vragen te stellen en voorstellen te doen aan de bestuurders van de deel gemeente. Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 39