Gras en tulpen: typisch Nederlands Dode na botsing met container Venrooy op nummer 11 intratuin Verkeerskennis niet overal voldoende Maand van het spannende boek "Ik bén niet geleefd, ik héb geleefd" zondag 3 juni HART VAN HOLLAND I ZUIDPiAS I 31 MEI 2012 11 geeft kleur aan groen 23e Lions Rottemerenloop op 16 juni de Haij van derWende advocaten verbouwen om te wonen zoals dat wilt '*n de fiou Campanula Intratuin Zoetermeer en Pijnacker open van 10.00 tot 17.00 uur 3 Vervolg van voorpagina In de bibliotheek annex crisiskamer is menige crisis besproken. Zuidpias - De kindergemeenteraad van Zuidpias bezocht op 23 mei het Provinciehuis en maakte in de ge bouwen van de Tweede Kamer ken nis met het hart van de democratie. In de fractiekamer van de WD kan de kindergemeenteraad vragen stel len aan Venrooy-Van Ark en Kees van der Staaij, kamerlid van de SGP, die voor de gelegenheid is aange schoven. Al snel ontstaat de discus sie of kinderen gedwongen mogen worden om dingen te doen die ze eigenlijk niet leuk vinden. "Ik vind datje kinderen nooit moet dwingen om iets te doen wat ze niet wil len", zegt een van de jonge politici. "Zullen we dan maar de leerplicht afschaffen?", zegt Van der Staaij lachend. Aan politieke ambities ontbreekt het niet bij kinderburgemeester Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 38-jarige inwoner van Moor drecht is op dinsdag 29 mei over leden na een eenzijdig ongeval op het Kortenoord. De bestuurder botste rond 14.15 uur door nog onbekende oorzaak tegen een container die naast de weg stond. Politiemensen zijn meteen begonnen om hem te reanimeren. Deze reanimatie is later overgenomen door het Mobiel Medisch Team dat met de traumahelikopter ter plaatse was gekomen. Alle hulp mocht niet baten. De politie doet verder onderzoek naar de toedracht van het onge val. - Of het Songfestival haar voldoen de ruimte bood voor haar 'eigen ding'? "Deze kans kwam op mijn pad als iets speciaals, waartegen je geen nee zegt. Het liedje heb ik zelf geschreven, de aankleding zelf bedacht. Ik heb zeker mijn eigen verhaal kunnen vertellen. Ik bén in Bakoe niet geleefd, ik héb geleefd. En tussen de bedrijven door heb ik zelfs nog wat kunnen schrijven voor mijn eigen album." Aan dat album met vrolijke én rusti ge folkachtige nummers werkt Joan de komende maanden gestaag door. aspiratie daarvoor kan overal van daan komen: "Mijn liedjes zijn mijn dagboek." Het verhaal over jeugd liefde Frank met wie ze indiaantje Charlotte. "Het lijkt me heel leuk om later in de politiek te werken. Het is belangrijk dat iedereen overal zijn mening over mag hebben." "Je mag hier niet praten, en ook geen foto's nemen", zegt Venrooy als het tijd is om een kijkje te nemen in de Tweede Kamer zelf. Daar wordt een debat gevoerd over de noodfondsen voor de Europese Unie. "Begrijp jij het?", zegt één van de jonge raads leden. "Sst", zegt een ander. "We moeten stil zijn." Na het bezoek aan de Tweede Kamer legt Venrooy uit wat de architect heeft bedoeld met de indeling van de ruimte. "Als je goed hebt gekeken kon je zien dat de vloer lichtgroen was als gras en de stoelen op tulpen leken. Typisch Nederlands dus." "Tulpen komen oorspronkelijk helemaal niet uit Nederland, maar uit Turkije", zegt In elk dorp is een route uitgezet door WN, zodat de kinderen het examen in hun eigen omgeving afleggen. Langs die route hebben ouders en WN-vrijwilligers de verrichtingen van de kandidaten bekeken en be oordeeld. WN heeft samen met de politie de bevindingen van de controleurs be oordeeld en geconstateerd, dat niet alle kinderen de regels goed kennen of juist toepassen. Zonder uitzonde ring is het niet achterom kijken bij het links afslaan de meest gemaakte fout (76°/o), in alle dorpen, direct gevolgd door het geen richting aan geven. ÉL U Joan Franka: "Mijn liedjes zijn mijn dagboek" speelde, is na 'You and Me' inmid dels tot ver over de landsgrenzen bekend. Wat er nog meer gebeurde weten we binnenkort; binnen drie weken hoopt Joan haar tweede sin gle uit te brengen. een oplettend gemeenteraadslid. De rondleiding wordt afgesloten met een bezoek aan de bibliotheek van het pand. In de imposante ruim te vol dikke boeken legt Venrooy uit waarom dit ook wel de crisiskamer wordt genoemd. "Als er vroeger een groot probleem was, zoals de ka ping van een trein, gingen ministers deze ruimte in om samen tot een oplossing te komen." De duizenden boeken in de kamer staan vol met alles wat er ooit besproken is in de Tweede Kamer. "Alles wat daar is ge zegd, staat in deze boeken. Dat gaat honderden jaren terug in de tijd." Het bezoek aan het Provinciehuis en de Tweede Kamer was de afsluiting van de huidige kindergemeenteraad. Volgend schooljaar wordt een nieu we kinderburgemeester gekozen. Ook burgemeester Gert-Jan Kats en In veel gemeenten dreigt het prak tisch verkeersexamen afgeschaft te worden vanwege tijd- en/of perso neelsgebrek bij politie of school- personeel. Omdat WN dit examen erg belangrijk vindt heeft WN de afgelopen jaren in Zuidpias het verkeersexamen georganiseerd om deze beroepsgroepen te ontlasten en zal ook de komende jaren het fietsexamen blijven organiseren. De afdeling Zuidpias WN kan wel wat helpende handen gebruiken bij de organisatie van het examen in 2013. Voor meer informatie en aan melden: loket@wn-zuidplas.nl of 0180-316000 (Piet Molenaar). Nieuwerkerk aan den IJssel - Oud-wethouder van de ge meente Zuidpias en Tweede Kamerlid, Tamara Venrooy, staat als elfde op de concept kandidatenlijst voor de WD. Bij de verkiezingen in 2010 stond ze op de 23ste plek. Ze was toen door het landelijke WD-bestuur gevraagd om zich kandidaat te stellen. De WD-kieslijst wordt aange voerd door Mark Rutte, Edith Schippers en Stef Blok. Een nieuwkomer is vice-voorzit- ter Mark Verheijen op plek 20. Ook Pieter Duisenberg is nieuw. Hij staat op plek 24 en is de zoon van wijlen ECB- president en PvdA-minister Wim Duisenberg. wethouder Jan Verbeek waren aan wezig bij de rondleiding. Kats: "Dit is echt een fantastisch initiatief, een leerzame en leuke manier voor kin- De bibliotheek daagt een ieder uit om een thrillertas te lenen. De tas bevat een verrassend aanbod aan boeken. De thrillertassen zijn in juni te leen in alle vestigingen van bibli otheek De Groene Venen, ledereen die in juni een jaarabonne ment afsluit via de website www.bi- Intratuin Zoetermeer, Voorweg 192 Intratuin Pijnacker, Rijskade la Donderdag en vrijdag koopavond Intratuin Zevenhuizen, Bredeweg 86c t/m 15 juni elke werkdag open tot 21.00 uur, elke zondag gesloten, www.intratuin.nl deren om kennis te maken met de politiek. Het is ontzettend belang rijk dat iedereen op jonge leeftijd al beseft wat democratie is." bliotheekactie.nl krijgt 20°/o korting. Dit geldt zowel voor een standaard als een plusabonnement. Bibliotheekleden die in juni over gaan op automatisch betalen per incasso ontvangen een leuke tas. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Start: 14 uur op het Dorpsplein (Zevenhuizen) Afstanden: 5,10 en 15 km Inschrijven: vanaf 11 uur Dorpshuis Swanla Opbrengst komt ten goede aan goede doelen (o.a.Team Zeparo) Meer info: www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten Borbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Zuidpias - In de kernen Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Moerka- pelle werd vorige week het praktisch verkeersexamen afgenomen door Veilig Verkeer Nederland (WN), afdeling Zuidpias, in samenwerking met politie Hollands-Midden. In Zevenhuizen wordt het examen op 7 juni gehouden. Van de 406 deelnemers zijn veertien kinderen gezakt; zij kunnen het examen volgend jaar opnieuw doen. Regio - Bibliotheek De Groene Venen besteedt ook dit jaar aandacht aan de Maand van het spannende boek. Thema is 'Het kwaad in jezelf - waar ligt jouw grens?' en het motto 'In ieder mens schuilt het kwaad!' Vervolg van voorpagina Nieuwerkerk aan den IJssel - De finale haalde ze niet, maar voor de Nieu- werkerkse Joan Franka was het Eurovisie Songfestival een kans die ze niet had willen missen. van 'o.-oo. Hoogte 25 cm half-schaduw, potmaat 15 cm, exclusief pot 4f*

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3