7 at Hoogste punt bereikt in project Willem-Alexander Baan Dierencentrale Run 4 Ladies Boeken voor een prikkie HART VAN HOLLAND REGIO 31 MEI 2012 43 Starttoren symbolische mijlpaal in ontwikkeling internationale roeibaan Atletiek De herinneringen van Bram Hofman (1938) De constructie van de starttoren is in de drijvende steigers gehesen. Zevenhuizen - De bouw van de accommodatie en technische inrichting van de Willem-Alexander Baan verloopt voorspoedig. De draagconstructies van de torens en hutten zijn gereed. Symbolische mijlpaal en slotstuk hierin is de constructie van de starttoren van ruim twaalf meter hoog, die in de drijvende steigers van de roeibaan is gehesen. De ruim twee kilometer lange sportvoor- ziening in de Eendragtspolder is naar verwachting eind augustus gereed. Op het terrein van de internationale roeibaan komt een hoofdaccommo datie met onder andere kleedkamers, botenloods, kantine, werkplaats en een fitnessruimte. De gevels en daken van de hoofdaccommodatie en bo tenloods zijn gesloten. Na de draag constructie van de torens en hutten, volgen nu de gevelwerkzaamheden. Het monteren van de vlotten en het albanosysteem (ballenlijnen voor Vermist Kater, zwart, witte buik, borst, sok ken en in snuit, zwarte vlek op kin, is blind, is gechipt, Dorpsstraat Moor drecht. Kater, rood, is gechipt, Schildmos Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, cypers, met rood door de vacht, witte bef, voeten voor en sokken achter, Kroonkruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, zwart, witte borst, voeten en snuit, een klein oog, oude wond op flank, Valkendaal Nieuwerkerk aan Boskoop - De zesde editie van de Run 4 Ladies vindt plaats op zon dag 3 juni. De Run 4 Ladies is een gezellig en leuk hardloopevenement voor alle vrouwen en is uniek in het Groene Hart. Door de verschillende leeftijdscategorieën is het een eve nement voor zowel de wedstrijd loopsters als de meer recreatieve baanscheiding) is volop gaande, daar naast zijn de startvlotten rondom de starttoren nu duidelijk zichtbaar. Ontmoetingsplek De Willem-Alexander Baan is een sportvoorziening primair voor roei en, maar ook geschikt voor fietsen, skaten en hardlopen. Het wordt een ontmoetingsplek voor diverse sporters, een trainingscentrum voor den IJssel. Kat, rood, witte bef, kin, voeten en wit op neus en in snuit, Corellipad Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, zwart, met witte aftekenin gen, kitten, Schijfmos Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, grijs, witte borst, poten, buik en snuit door over neus, A. van 't Hartweg Nieuwerkerk aan den IJs sel. Kater, grijs, gevlekt met veel wit, Kerklaan Nieuwerkerk aan den IJs sel. Voor meer informatie: 0186-601199 en www.dierencentrale.nl aanstormend talent en het krijgt een belangrijke functie voor regionale en (inter)nationale roeiwedstrijden. Gebiedsontwikkeling De aanleg van de roeibaan is on derdeel van de herinrichting van de Eendragtspolder tot een bijzonder buitengebied voor waterberging, recreatie en (top)sport. De polder kan in noodgevallen 4 miljoen m3 water tijdelijk bergen. De herinrich ting is een samenwerkingsproject van provincie Zuid-Holland, Hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Recreatieschap Rottemeren, gemeente Zuidpias en gemeente Rotterdam. Zuidpias - De bibliotheek ver nieuwt constant haar collectie door de meest actuele boeken en andere materialen aan te schaf fen. Om ruimte te maken voor nieuwe materialen organiseert de bibliotheek in alle vestigingen een verkoop van afgeschreven mate rialen. Voor 1 euro per boek, dvd of cd is voor iedere lezer de eigen collectie aan te vullen. De verkoop begint dinsdag 5 juni, tijdens ope ningstijden van de bibliotheek. loopsters. Aan de loop kunnen alle dames, jong en oud, meedoen. Lid zijn van een atletiekvereniging is niet nodig. De vijf kilometer start om 12.45 uur en de tien kilometer om 12.50 uur. De start en finish zijn op het Inter national Trade Centre (ITC-terrein) van Hazerswoude/Boskoop, nabij het Plantariumgebouw. Om 12.10 uur start de gezamenlijke spette rende warming-up. Inschrijven kan in het Plantariumgebouw tot 30 mi nuten voor de start. Voor meer informatie: www.run4ladies.nl. De Moord rechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. "Mijn vader was opgegroeid in de vliegermolen in Voorburg en woonde later in het zomerver blijf naast een molen in Bleiswijk, die afgebroken is. Daarna waren ze inwonend bij Sleeuwenhoek, naast de spoorlijn in Zevenhui zen. Het werd daar te gevaarlijk door bombardementen, dus ver huisde ik als kind met ons gezin naar de molen op Rottedijk 21. Daar woonden mijn vrijgezelle oom Jacob en tante Marie Hof man, vlakbij de Moerkapelse Hol- levoeterbrug. De molen was in 1928 onttakeld. Er was geen gas licht en water en we moesten het doen met een buiten-wc waar moeder altijd krantenpapiertjes voor knipte bij gebrek aan toilet papier. Mijn ouders hadden negen kin deren, dat werd een krappe boel. Duitse soldaten hadden ons zo merhuis ingepikt en er een soort bunker van gemaakt. Ze waren wel aardig, maar er kwam eens een officier die keek mijn moe der aan en pakte haar beet en zei met het geweer op vader ge richt: 'ik wil frau, jij front gaan'. Het liep met een sisser af maar moeder was nadien doodsbang. Soldaten groeven een loopgraaf, richting de Rijksweg, met het aan het eind een mitrailleur. Er werd door de Tommy's (Engel sen) veel geschoten op het spoor en de rijksweg. De zoon van boer Parmetier was daar eens aan het ploegen, hij kreeg een bomscherf in zijn dijbeen en is ter plaatse doodgebloed. Soms werden men sen tijdens hun voedseltochten geraakt. Als er een bom in de Rotte viel, spoten het water en de vissen omhoog. Vader had altijd em mers water klaar staan voor als het rieten molendak geraakt zou worden en zou gaan branden. Naast de rijksweg A12, vlakbij de spoorbrug waren schuilhut ten van boomtakken gemaakt waar auto's in konden rijden tijdens een luchtgevecht. Het station van Zevenhuizen werd ook gebombardeerd en is nooit weer opgebouwd. De locomotief was ook beschoten waardoor de fluit afging en bleef hangen, dat duurde een halve dag. Familie Coomans uit Rotterdam at regelmatig bij ons, tijdens hun strooptocht naar voedsel. Gestolen aardappelen 's Nachts waren zij eens opge- De molen bij de Rotte. Foto onder: Midden moeder en vader Hofman, rechts Bram. pakt door de politie van Zeven huizen met een zak aardappelen die ze bij ons gestolen hadden uit de ingekuilde aardappelput. Zij moesten ze terug gaan brengen bij ons. Ze huilden, boden hun excuus aan en schaamden zich, ja je moet maar honger hebben! Toch bleven ze na de oorlog ko men, ook om te .vissen. Moeder was eens tegen haar borst een kool aan het snijden, (zo werd vroeger ook brood gesneden). De mensen die erbij zaten pikten de stukjes en aten het op. We gin gen op de Kruisweg naar school. Als we naar de Moerkapelse kerk liepen op de onverharde bag- gerweg hadden we de schoenen in de hand, die we halverwege bij kennissen aantrokken. Vader werkte ook als boerenknecht bij van der Spek aan de Kruisweg. Bij een razzia schoten ze eerst de dichte klapbrug kapot. Vader had zich verstopt in het stro. Ze hebben hem niet gevonden maar ze staken wel rieken in het stro. Mijn 5-jarig broertje was in de oorlog gewond geraakt door een trappend paard. Met een paar- denkoetsje is hij vervoerd naar het Goudse ziekenhuis, er waren geen ambulances. Vader ging met de fiets naar hem toe en kon niet verder want Gouda's station was gebombardeerd. Zo liep alles mi.s. Later werd vader machinist op het gemaal aan de Rottedijk, vanaf 1956 hebben zij daar ook gewoond. Zelf ben ik hovenier geworden. Nu wonen we aan de Jonkheer van der Wellstraat in Moerkapelle. Mijn vrouw Truus Hofman-Breedijk maakt prach tige schilderijen en verkoopt ook veel. Het hierboven afgebeelde plaatje heeft zij ook gemaakt." Door Elly van Gelderen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 43