Een dijk van een woning Architect maakt wandeling door 'zijn wijk' "Zeker op zonnige dagen hebben we een soort van vakantiegevoel" Kijkje in de woning HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 6 JUNI 2012 I De familie Van der Zijden woont sinds enkele maanden in een nieuwe dijkwoning aan het Westeinde: Ga snel naar www.vanleeuwenmak.nl voor meer informatie! - Advertorial - 11 Een woning kopen in deze onzekere tijdHet kan. Vink Ontwikkeling biedt u een unieke inruilgarantie. U koopt een woning van ons en wij kopen die van u! Vraag naar de voorwaarden bij onze makelaar. Moordrecht - Recentelijk zijn de 16 woningen en het zorgcomplex aan het Westeinde en het Burgemeester Snelplein in Moordrecht opgeleverd. De jon ge wijk ziet er met de dag steeds meer aangekleed uit. Pas gezaaid gras komt tevoorschijn en plantenbakken krijgen een eigen plek. Vrijwel alle woningen zijn verkocht, op twee dijkwoningen na. Aannemer en ontwikkelaar Frans Vink noemt het een 'uniek' project. "Die dijk woningen kunnen het best omschreven worden als zeer ruim geschakelde he renhuizen. Ze hebben een hele statige uitstraling. Dat komt ook mede door de hoge plafonds. De woningen zijn voor zien van een ruime voortuin, inclusief parkeergelegenheid op eigen grond. Daarnaast is er een ruime openbare par keergelegenheid aan de achterzijde van de woningen." Bouwnummer 13 is reeds afgebouwd als modelwoning, dus inclusief sanitair, tegelwerk, keuken en vloerafwerking op de begane grond. Bovendien is er een gemetselde berging in de achtertuin. Nummer 16 wordt casco opgeleverd wat betekent dat de koper er nog geheel zijn of haar eigen stempel op kan drukken. De woning heeft een gemetselde garage in de ruime achtertuin. De zeer ruime tweede verdieping heeft nog diverse ge bruiksmogelijkheden; het is een unieke ruimte met een overdekt terras met een weids uitzicht op de Hollandsche IJssel. Eigenlijk vindt Van Tiggele het zelf nog iets te vroeg om door 'zijn wijk' te lopen. "Deze woningen zijn natuurlijk net opge leverd en alles is nog een beetje kaal. Ik loop het liefst door zo'n wijk als er volop geleefd wordt en iedereen zijn eigen stempel heeft gedrukt op een woning. Hier een plantenbak, daar een bankje en noem maar op. Er zijn architecten die dat juist helemaal niet leuk vinden, maar ik ontwerp echt vóór mensen." Of hij een trots gevoel heeft als hij om zich heen kijkt naar de huizen en het zorgcomplex die hij ontworpen heeft? "Absoluut Maar ik heb dat gevoel min der dan toen ik begon als architect. Ik weet nog goed dat mijn eerste ontwerp een balie was. Ik geloof dat ik wel 15 keer naar dat ontwerp ben gaan kijken, toen het net was geplaatst Ik kon er geen genoeg van krijgen." Van Tiggele grijnst. "Inmiddels zit ik 22 jaar in het vak en dan kijk je er, logischerwijze, wat anders te genaan. Maar uiteraard vind ik het hier heel mooi geworden." Van Tiggele vertelt over de aanpak en het proces: "Ik ben de locatie eerst ste denbouwkundig gaan bekijken. Ik had natuurlijk te maken met een historisch dijklint Een dijk van wel 6 meter hoog. Daarnaast was er al een kleinschalig woonwijkje aan de Weteringstraat en had ik nog rekening te houden met een seni orencomplex in de buurt. Ik vind dat als ik iets bedenk het wel in de buurt moet passen. Iets moet niet als een ufo landen. Voor mij blijft ieder ontwerp altijd een zoektocht naar iets alledaags, maar toch ook iets bijzonders." De architect zegt bewust voor kleine bouwblokken te hebben gekozen. Twee rijtjes met in totaal 11 eengezinswonin gen, een zorgcomplex met 20 wooneen heden en vijf dijkwoningen. Alle wonin gen hebben gemeen dat er veel glas is gebruikt en dus is er veel licht in de hui zen zelf. De ramen zijn opvallend,. Ze zijn wat smaller, maar ook hoger en dat geeft een speels effect. Overal is dezelfde rode baksteen terug te vinden. "Die zijn zoge naamd getrommeld." Van Tiggele legt uit: "Dat betekent dat ze zo zijn behandeld dat de scherpe kantjes eraf breken en ze een verouderde romantische of karakte ristieke uitstraling krijgen. Ik heb ze sa men met de aannemer uitgezocht in een steenfabriek. Ik maak zelfs uit hoe diep de voeg moet en welke kleur deze krijgt." Van Tiggele lacht. "Ja, dat wordt allemaal door de architect en de aannemer bepaald. Ik moet zeggen dat de samenwerking bij dit project ook erg goed verliep." De eenheid in de woonwijk is terug te vinden in de kleuren die zijn gebruikt; de rode en antracietkleurige bouwmaterialen en de witte kozijnen, maar ook in vorm is eenheid te ontdekken ondanks het feit dat ieder bouwblok hele specifieke kenmer ken heeft. De dijkwoningen verspringen bijvoorbeeld, maar hebben allemaal ook een hele fraaie en aparte dakconstructie gemeen in een mooie puntvorm. Die vorm is in zekere zin ook weer terug te zien bij de rijtjes met eengezinswoningen. Richard van Tiggele in 'zijn wijk' met op de achtergrond de dijkwoningen Moordrecht - Ooit stond er een bedrijfshal en een kaaspakhuis. Tot architect Richard van Tiggele van het bureau Venster Architekten in Moordrecht werd ge vraagd achter de tekentafel plaats te nemen, nu 7 jaar geleden. Eindresultaat: een mooi nieuw woonwijkje aan het Westeinde en het Burgemeester Snelplein dat het best omschreven kan worden als 'eenheid in verscheidenheid'. De eerste woningen in de nieuwe wijk zijn eind 2011 opgeleverd. De oplevering van het zorgcomplex vormde bij het project de hekkensluiter in februari van dit jaar. De architect: "Een project in een bestaan de buurt duurt over het algemeen wat langer dan wanneer je iets in een polder gaat bouwen waar weinig tot geen om wonenden zijn. Bovendien heb je, zeker in deze tijd met zaken te maken zoals finan ciering en regelgeving. Maar ik ben trots op wat hier staat. Niet voor niets is bijna alles verkocht" Moordrecht - Het is ruim twee maanden geleden dat Femke van der Zijden (29 jaar), samen met haar man Michel (32) en de bijna 3-jarige Jasmijn en Rosalie van vier maanden oud hun woning aan de Klutendreef in Moordrecht verruilden voor een nieuwbouwwoning aan het Westeinde. Een prachtige, ruime dijkwoning met uitzicht op de IJs sel. "Wij zeggen minstens één keer per dag tegen elkaar dat we absoluut de juiste stap hebben genomen. Op zich woonde Femke prettig in dorp- Noord. "We hebben daar bijna 10 jaar gewoond. Ik kwam uit Gouda, het is Mi chel die in Moordrecht is opgegroeid." Toen een tweede kind zich aankondigde in het gezin, voorzagen Femke en Mi chel een probleem. Het huis waarin ze woonde werd te krap. "We kwamen een kamer tekort. We hebben toen gedacht aan een dakopbouw, maar uiteindelijk zijn we voor nieuwbouw gegaan." Mi chel ontdekte de dijkwoning via inter net. Het stel besluit een kijkje te gaan ne men op de Open Dag in september 2011. "Het voelde meteen goed. De ruimte, de hoeveelheid licht door de vele ramen, de garage en vooral ook het dakterras met dat prachtige uitzicht over de dijk en op het water, dat maakte dat ik me een soort van verliefd voelde", vertelt Femke. Ze lacht. "Ik weet nog wel dat Femke, Jasmijn en Rosalie op het dakterras. we iedereen goed in de gaten hielden die dit huis kwam bezichtigen, want we wilden eigenlijk helemaal niet dat iemand anders het zou kopen. We had den gewoon meteen een klik met dit huis." Nu woont Femke en haar gezin inmiddels al twee maanden aan het Westeinde. De verwachtingen die ze had over het huis, zijn allemaal uitgekomen. "We hebben al een paar keer boven op het dakterras kunnen ontbijten in de zon. Je waant je gewoon op vakantie. En 's avonds zitten we er ook regelmatig met een drankje. Door de vele ruiten aan de achterzijde van de zolderverdieping, hebben we aan de voorkant van het huis en dus ook op het dakterras nog veel indirect zonlicht. Dat is echt genieten. Ik denk ook wel dat dit mijn lievelingsplek in dit huis is." Jasmijn is het niet met haar moeder eens. Haar lievelingsplek in het huis is haar slaapkamer. "Het is een hele grote kamer", weet ze te vertellen. Met trots laat ze hem zien. Een fleurige kinderka mer met ook hier weer prachtige, hoge, smalle ramen met een lage vensterbank. Handig voor Jasmijn die zo ook naar buiten kan kijken. Dat ze straks voor de school van Jas mijn een klein stukje moet fietsen, vindt Femke niet erg. "Dat is natuurlijk toch het voordeel van zo'n dorp. Alles ligt op korte afstand. Zelfs als ik met de wandelwagen ga, ben ik in vijf minuten bij de winkels. En het is een leuk stukje om te lopen, zo door de oude kern van Moordrecht. Of ik heb moeten wen nen aan een dorp, omdat ik uit de stad kom? Nee, hoor. Ik houd juist wel van dat dorpse. Michel en ik hebben altijd al de wens gehad om rustig en ruim te wonen en dachten dat niet in de Randstad te kunnen vinden. Maar dat is, zoals je ziet, toch gelukt." lee"wenMakelaard(j De dijkwoningen gezien vanaf de voorzijde.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11