OP PAD MET DE wijkagent Zuidpias koopt 'verplicht' grond Alleen nog hoognodige logopedische zorg Vaartocht langs wind- akkers Dierencentrale Inloopochtend borstkanker- patiënten Zomer HART VAN HOLLAND I ZUID PLAS I 6 JUNI 2012 13 De wijkagenten Ruud Danens, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Ruud Danens, wijkagent, Moordrecht over de zomer. De zomer is natuurlijk heerlijk, de dagen zijn lang en warm en dat betekent dat we meer buiten leven. De kans is groot dat uw buren nog tot 's avonds laat in de tuin zitten. Onbedoeld kan dit voor u geluidshinder opleveren. Heeft u daar last van, praat hierover met uw buren. Want hoe langer u het uitstelt, hoe moeilijker het wordt om erover te praten en hoe meer de frustraties zich opstapelen. Zover hoeft het niet te komen. Praat bijtijds met de buren of schakel de hulp van 'Buurtbemiddeling' van Factor-G in. Zij zijn te bereiken op 0182-528888 of via buurtbemiddeling® factor-g.nl Een ander punt in de warme zomermaanden is dat we vaak ramen en deuren open laten staan, zowel overdag als 's nachts. Begrijpelijk, maar hou er rekening mee dat insluipers zo wel heel snel hun slag kunnen slaan. Ook overdag, als u achter in de tuin zit en het raam aan de voorzijde open staat. Sluit dus uw ramen en deuren, wanneer u weggaat of wanneer u er geen zicht op heeft. Uit recent onderzoek is gebleken dat er gemiddeld 178 inbraken per dag plaatsvinden in Nederland. Dit kan ook zomaar bij u gebeuren. Tot slot nog eenbelangryke waarschuwing voor mensen die verkoeling zoeken in bevaarbaar water. Dat is niet zonder risico. Met name in de IJssel is veel beroepsvaart, grote schepen met een niet te onderschatten zuigkracht. Ook komt het voor dat jongeren van bruggen springen. Levensgevaarlijk, er kan net een boot onder de brug doorvaren. En ga al helemaal niet achter een boot hangen. Als politiemensen kennen we de voorbeelden van jongeren die daarbij door de schroef van de boot gewond zijn geraakt. Kortom, zoekt u verkoeling, ga naar het zwembad of naar ander water waar toezicht is, maar zwem zeker niet in de IJssel! Ruud Danens, wijkagent Moordrecht Twitter: @wijkagentRuud Zuidpias - De gemeente koopt voor 24 miljoen euro 41 hectare grond uit de Grondbank. Hiermee wordt voldaan aan een afspraak die in 2008 is gemaakt met alle partners van de Regionale Ontwikkelingsorganisatie Zuidpias (ROZ). Wethouder Rinus Bosman was tijdens de gemeenteraadsvergadering op 30 mei gematigd positief over de aankoop. "Dit is het beste wat we eruit heb ben kunnen slepen." Voor de gemeente is het nu zaak om zo snel mogelijk iets met deze gronden te doen. Een moeilijke opgave in een tijd waarin de huizenmarkt is ingestort. Zuidpias - Er komt een kleiner aan bod van logopedie in de gemeente. Kinderen krijgen alleen nog de 'hoognodige' ondersteuning. Dat besloot de gemeenteraad tijdens de raadsvergadering op 4 juni. Als gevolg van een bezuinigings ronde van het Rijk, kreeg de ge meente eerder dit jaar drie zorg- pakketten aangeboden, waaruit een keuze kon worden gemaakt. Wilde Zuidpias het huidige niveau van logopedische zorg behouden, dan moest de gemeente kiezen voor het duurste pakket. Op aan- Regio - Natuurvereniging IVN or ganiseert voor zaterdag 16 juni om 10.00 uur een vaartocht langs de windakkers in Boskoop. IVN-gids Kees van der Kooy vertelt onder weg over de historie, bedreiging en bescherming van deze zeer oude stukjes natuur. Vooraf aanmelden Kan, uiterlijk tot dinsdag 12 juni, via 0172-218598 of 06-48225633. Er zijn geen kosten aan de vaartocht verbonden. raden van het college neemt de gemeente nu geen van de drie aangeboden zorgpakketten voor logopedie af. De bezuiniging betekent niet dat logopedie helemaal uit de regio verdwijnt. Elke gemeente is ver plicht om aan enkele minimale ei sen te voldoen. Hierbij hoort onder andere een controle op spraak- en hoorvermogen op twee- en vijfjari ge leeftijd. Alle fracties gaven aan dat er niet zomaar op zorg moet worden bezuinigd en dat de ge volgen van deze bezuiniging goed Vermist Poes, schildpad, witte voeten, Sluislaan Moordrecht. Poes, cypers, witte bef, sokken en wit op neus, Hoofdweg Zuid Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, cypers, zonder wit, lichte kin, Schielands Hoge Zeedijk Moordrecht. moeten worden gescreend. De korting in de logopedie houdt voornamelijk in dat er minder in tensieve begeleiding zal zijn voor 'risicoleerlingen'. Er is dus minder aandacht voor preventie. In de ar gumentatie van het college voor de keuze voor 'pakket 0' wordt een beroep gedaan op de verant woordelijkheid van de scholen en de ouders om het spraak en -hoor vermogen van kinderen in de gaten te houden. Ook wijst het college er op dat curatieve (genezende) logo pedie deel uitmaakt van het basis pakket zorgverzekering 2012. Poes, grijs, witte borst, poten, buik en snuit door over neus, A. van 't Hartweg Nieuwerkerk aan den IJssel. Kater, grijs, gevlekt met veel wit, Kerklaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 en www.dierencentrale.nl Door Erwin van 't Hof De gemeente is binnenkort eigenaar van gronden in Zevenhuizen-Zuid, Knibbelweg-Oost, Nieuwerkerk- Noord, het Ringvaartdorp en bij de A20-Zuid. Volgens wethouder Bos man is het nu een grote prioriteit om deze gronden zo snel mogelijk te ontwikkelen. "We willen uiter aard niet dat ook deze gronden sterk in waarde gaan afnemen." De gronden in Zevenhuizen-Zuid en aan de Knibbelweg-Oost zijn nu al klaar voor ontwikkeling. Daar wor den de komende jaren respectieve lijk huizen en bedrijven gebouwd. "Voor de Knibbelweg-Oost zijn we al in gesprek met private partijen die positieve geluiden hebben la ten horen", aldus de wethouder. Meest voordelige keus De overige gronden kunnen, mede door de economische crisis, nog niet in exploitatie worden genomen. Ver wacht wordt dat dit een prijskaartje van ruim een half miljoen aan ren tekosten per jaar met zich gaat meebrengen. Een dure aanschaf dus, maar volgens de wethouder was er geen andere optie mogelijk. "Oorspronkelijk was met de andere partners van de ROZ afgesproken dat we 46 hectare zouden afnemen. We hebben stevig onderhandeld, en dit was de meest voordelige keus voor de gemeente met de beste vooruitzichten voor de toekomst." In principe neemt de gemeente de taak van de Grondbank nu dus over, en worden de aangekochte gron den 'gestald' totdat er iets mee kan worden gedaan. Bosman: "Zodra de economie weer aantrekt zullen pri vate partijen eerder geïnteresseerd zijn om te exploiteren, dan kunnen Gouda/Regio - In het Groene Hart Ziekenhuis, locatie Jozef, wordt donderdag 14 juni een inloopoch tend gehouden door Borstkanker- vereniging Nederland van 10.00 tot 12.00 uur. Leden van de vereniging wij een deel van het verlies weer te rugverdienen." Wurgconstructie De raadsleden zijn bezorgd over de grote uitgave van de gemeente, maar zien er wel de noodzaak van in. Mare Lansink (CDA): "De gemeente Zuidpias laat hiermee zien dat we een betrouwbare partner zijn in het ROZ-verband. Gezien de slechte onderhandelingspositie die wij had den, ben ik blij met deze deal met de Grondbank en haar partners." Ferry van Wijnen (TON) is kritisch over het moeten nakomen van de afspraak. "Je moetje natuurlijk aan afspraken houden, maar deze afspraak is ge maakt in tijden dat het economisch een stuk beter ging. Ik ben wel blij dat de wethouder zich zo hard heeft gemaakt voor de gemeente." Bosman gaf aan dat de gemeente Zuidpias nooit meer een soortge lijke afspraak zal maken met an dere gemeenten. "We moesten deze gronden wel kopen, een juridische procedure hadden we niet kunnen winnen. In principe zijn de gronden ons door "de strot geduwd. We zaten vast in een wurgconstructie en die fout gaan we niet nogmaals maken." Blok aan been Het ROZ bestaat naast Zuidpias uit Gouda, Waddinxveen en Rotterdam die samen gronden bezitten in een Grondbank. De gronden die inmid dels bemachtigd waren voor het uitvoeren van alle ambitieuze plan nen in de Zuidplaspolder, in totaal 300 ha, zijn nu drastisch in waarde gedaald omdat de bouwplannen steeds meer op de lange baan zijn geschoven. Hierdoor is het project voor alle ROZ partners een blok aan het been geworden. zijn aanwezig om informatie te ge ven en ervaringen te delen. In de maanden juli en augustus zijn er geen inloopochtenden. Voor meer informatie: 0182-551829 (avonduren). Hoveniersbedrijf Odon Hoogendoorn ontwerp aanleg renovatie onderhoud Telefoon: 06-51257148 www.odonhoogendoorn.nl Leverancier van de MAMMOTH schommel Op vrijwel elke formaat verkrijg baar, op locatie geplaatst. Robuuste schommels voor onein dig veel schommel-plezier

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13